שתף קטע נבחר

עיריית ירושלים תממן את סיום הש"ס בתל אביב

הסיום שאינו נגמר: אחרי שמימנה כבר אירועי ענק במיליוני שקלים לחרדים ודתיים בירושלים - אישרה עיריית ירושלים 800 אלף ש"ח למימון אירוע סיום הש"ס בהיכל מנורה שבתל אביב, בשיתוף עיריית בני ברק. העירייה: המימון נבחן בקפדנות

חגיגות סיום הש"ס לא נגמרות – ונראה שעל חשבון משלם המסים: לאחר שמימנה אירועי ענק בירושלים, אישרה העירייה סכום של כ-800 אלף ש"ח עבור אירוע נוסף שיתקיים בכלל בתל אביב, בשיתוף עיריית בני ברק, בעלות של שלושה מיליון שקלים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

מאות-אלפי יהודים מציינים מאז תחילת החודש, את סיום מחזור הדף היומי בישראל ומחוצה לה. סיום התלמוד הבבלי מתרחש אחת לשבע וחצי שנים, ומצדיק את ההתרגשות העולמית. וכך מחר (יום ב') צפויים להתכנס אלפים בהיכל מנורה שבתל אביב לחגיגות סיום הש"ס, במימון משותף של עיריית ירושלים תוך חריגה תקציבית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

כל זה לאחר שעיריית ירושלים מימנה כבר אירועי ענק של רשת החינוך של ש"ס, "אל המעיין", ושל "אגודת ישראל" בארנה בירושלים – וכן של הציונות הדתית בבנייני האומה, בעלות של כשני מיליוני שקלים.

 

גם הילדים חגגו! (באדיבות
חגיגות סיום הש"ס בעולם(באדיבות "אגודת ישראל באמריקה")

 

מדובר באירוע שנערך בתקופת בחירות, והשר אריה דרעי הפר את הנחיות עיריית ירושלים שלא לעשות שימוש פוליטי באירוע הממומן מתקציב עירוני, ושמו הופיע על מודעות האירוע של "אל המעיין".

 

"שימוש ציני" או "אירוע חינוכי"?

חבר מועצת העיר, יובב צור (התעוררות), אמר כי "במקום שאירועי סיום הש"ס יהיו אירועים מכבדים ומקרבים, הם הפכו לשפל נוסף של ראש העיר ליאון, בשימוש ציני ולא ראוי בכספי הציבור בירושלים. אחרי שפעל בניגוד לכללי המנהל התקין לפרסומו של פטרונו, אריה דרעי, באירוע במימון עירוני - מעמיד ליאון את כספי הארנונה שלנו לטובת אירוע שיתקיים בתל אביב".

 

צור הוסיף כי "כל זה מצטרף לשיפוץ לשכתו, העסקת מקורבים ועסקנים לתפקידי מפתח בעיריית ירושלים, והכול במחשכים. פנינו למבקר המדינה, ונמשיך לפעול נגד העברת הכספים שלנו לשותפיו הקואליציוניים".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים מתקצבת מאות אירועי תרבות בשנה שנועדו לשרת את כלל המגזרים, כל אחד על פי צרכיו. סיום הש"ס מתקיים אחת לשבע וחצי שנים, ושליש ממקומות האירוע הוקצו לתושבי העיר ירושלים. מדובר באירוע בעל אופי תרבותי, חינוכי ודתי, שאינו פוליטי, וכך נכתב גם בהחלטת הוועדה. המימון נבחן בקפדנות ואושר על ידי הלשכה המשפטית בעירייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "אגודת ישראל באמריקה"
חוגגים בכל העום
באדיבות "אגודת ישראל באמריקה"
מומלצים