שתף קטע נבחר

יומיים לחיים כץ, שישה לנתניהו: כך ייראה "מרתון החסינות" בוועדה

ועדת הכנסת שתדון בבקשות החסינות של כץ ונתניהו צפויה להתכנס כבר בשבוע הבא, כשהמטרה היא לסיים את הדיונים עד הבחירות. הדיונים ייערכו במשך שבוע רצוף, בימים ארוכים בני עשר שעות כל אחד

שישה דיונים, בימים של עשר שעות רצופות: כך ייראו דיוני בקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועדת הכנסת שתוקם במיוחד לטובת הדיון בבקשה. לבקשת החסינות של השר לשעבר חיים כץ הוקצו יומיים. בכחול לבן מתכוונים לסיים את הדיונים במועדים שנקבעו מראש, אבל ככל שיידרש יקצו ככל הנראה ימי דיון נוספים – במטרה לסיים את הדיונים עד הבחירות. הדיונים נקבעו עד 6 בפברואר, והם יחלו בשעות הבוקר ויימשכו כעשר שעות בכל יום. דיוני בקשת החסינות של כץ קצרים יותר כי מדובר רק באישום אחד, וגם הוא קצר יותר.

 

 

 דיון הוועדה הראשון יחל, לפי הודעת כחול לבן, בחמישי הבא, כשהאור הירוק להקמת הוועדה אמור להינתן ביום שלישי עם אישור המליאה למהלך. כדי לעמוד בלוח הזמנים, כבר ב-13.1 נשלחו לנתניהו וכץ ולפרקליטיהם מכתבים המעדכנים על החלטת הוועדה המסדרת ועל כוונה לכנס את הדיונים ״בהקדם האפשרי״ לאחר אישור המליאה. המועדים נשלחו לנתניהו, כץ וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כדי שיוכלו להיערך לדיונים.

 

בנימין נתניהו חיים כץ (צילום: AFP אמיל סמלן)
נתניהו וכץ. נערכים לדיוני החסינות(צילום: AFP אמיל סמלן)

 

דיוני "ועדת החסינות"

28.1 יום ג' – אישור המליאה להקמת הוועדה

 

דיוני חסינות נתניהו

30.1 יום ה' מ-14:30

2.2 יום א' מ-10:00

3.2 יום ב' מ-10:00

4.2 יום ג' מ-14:30

5.2 יום ד' מ-10:00

6.2 יום ה' מ-10:00

 

דיוני חסינות כץ

30.1 יום ה' מ-09:30

4.2 יום ג' מ-09:30 

 

עוד על דיוני החסינות: 

שלשום הודיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על כוונתו לכנסת את המליאה ביום שלישי הבא לאישור הקמת "ועדת החסינות", שתדון בבקשת נתניהו לקבל חסינות מפני הגשת כתבי האישום נגדו בתיקים 1000, 2000 ו-4000. עם זאת, בהודעה שפרסם הוא ציין כי "הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם. סיעות הבית יהפכו את דיוני ועדת הכנסת לתעמולת בחירות אסורה, ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל". החלטתו עוררה זעם בקרב מקורבי נתניהו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP אמיל סמלן
נתניהו וכץ. נערכים לדיוני החסינות
צילום: AFP אמיל סמלן
מומלצים