שתף קטע נבחר

הנסיך צ'רלס נפגש עם הנשיא, נטע עץ וצייץ בעברית

יורש העצר הבריטי, שהגיע לישראל לרגל פורום השואה הבינלאומי, נפגש עם ריבלין ונטע עמו עץ בגינת בית הנשיא. ריבלין: "תענוג לארח אותך, מצפים שאימך תבקר כאן". יורש העצר הבריטי: "זוכר בחיוב את הביקור האחרון כאן"

 

 

 

 

 

הנסיך הבריטי צ'רלס, שהגיע לישראל לרגל פורום השואה העולמי, נפגש היום (חמישי) עם נשיא המדינה ראובן ריבלין והשתתף עמו בטקס נטיעת עץ בגינת בית הנשיא. במהלך הביקור, צייץ צ'רלס בחשבון הטוויטר שלו בעברית: "נסיך וויילס הגיע לישראל כדי להשתתף בפורום השואה הבינלאומי החמישי ביד ושם ואירועים נוספים בתל אביב ובירושלים".

 

ריבלין בירך את הנסיך בפתח דבריו והביע תקווה כי גם אימו מלכת אנגליה תבקר בישראל: "אני רוצה לברך את הוד מעלתו. זה כבוד גדול ותענוג גדול לארח כאן מישהו ממשפחת המלוכה. אנחנו עדיין מצפים שאימך תבקר כאן, אני בטוח שהיא תבוא מתישהו".

 

 

 

 

 

הצהרה משותפת של ראובן ריבלין והנסיך צ'ארלס לקראת פורום השואה הגדול ()
"מצפים שאימך תגיע לבקר". צ'רלס וריבלין

 

הצהרה משותפת של ראובן ריבלין והנסיך צ'ארלס לקראת פורום השואה הגדול (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

הצהרה משותפת של ראובן ריבלין והנסיך צ'ארלס לקראת פורום השואה הגדול (צילום: בראל אפרים)
טקס נטיעת העץ בבית הנשיא (צילום: בראל אפרים)

 

3082 ()
יורש העצר לאחר הנחיתה בישראל

 

הנסיך צ'ארלס (צילום: שלו שלום)
הנסיך צ'רלס נפגש עם ניצולים (צילום: שלו שלום)

הנסיך צ'ארלס (צילום: שלו שלום)
(צילום: שלו שלום)

הנסיך צ'ארלס (צילום: שלו שלום)
(צילום: שלו שלום)

 

"אני רוצה להגיד לך שנולדתי לפני כשמונים שנה כנתין תחת סבך, המלך ג'ורג' השישי", סיפר ריבלין. "כשהייתי בבית הספר אימך הפכה למלכת אנגליה ואני עדיין זוכר את אותם ימים, ואני זוכר את היום שהסרתם את הדגל הבריטי ואנו הנפנו את הדגל הישראלי אחרי הקמתה של מדינת ישראל ב-1948. אני רוצה להודות לך שוב מעומק לבי על השתתפותך באירוע הזה". יורש העצר הבריטי הודה בחום לנשיא והוסיף: "אני זוכר בחיוב את הפעם האחרונה שביקרתי בישראל, מאוד נהניתי".

 

לאחר הפגישה עם הנשיא, צ'רלס הגיע לביקור ראשון במוזיאון ישראל, שם פגש ניצולי שואה באולם מנורות החנוכה וסייר באגף לתרבות ואמנות יהודית בליווי שגריר בריטניה בישראל ניל וויגן, הרב הראשי של בריטניה אפרים מירוויס ויו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל עו"ד יצחק מלכו. במהלך הסיור ביקר הנסיך בשדרת בתי הכנסת במוזיאון, נכנס לשניים מבתי הכנסת המקוריים והמשוחזרים משלוש יבשות המייצגים קהילות מרחבי העולם, וצפה באוסף מנורות החנוכה הגדול בעולם המורכב ממנורות ייחודיות מכל קצוות תבל.

 

"הוא נראה ג'נטלמן הגון, הוא שאל אותי שאלות על אושוויץ וזה נעשה מאד יפה. הוא היה סימפטי והבין אותנו, ונראה שהוא באמת מתעניין בשואה", סיפרה וייס על המפגש עם צ'ארלס. "זו זכות גדולה לפגוש אותו. זה כבוד, והדרך שבה הוא דיבר גרמה לי להיות אופטימית לגבי זיכרון השואה. הוא דיבר יפה", הוסיפה.

 

אמש נחת הנסיך צ'רלס בישראל, בצל פרשת עזיבת הארי ומייגן את בריטניה, ולאחר נאומו בכנס הכלכלי בדאבוס. יורש העצר הבריטי הגיע לארץ לרגל פורום השואה העולמי, לציון 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. הוא התקבל על ידי השר יריב לוין ושגריר ישראל בבריטניה, מארק רגב.

 

פורום השואה העולמי - סיקור נרחב ב-ynet 

מפוטין עד מקרון: המנהיגים שיקראו - לא לאנטישמיות

הנשיא ריבלין: "השאירו את ההיסטוריה להיסטוריונים"

מקרון נפגש עם ריבלין ונתניהו: "אנטי-ציונות לא שונה מאנטישמיות"

 המחווה של נשיא אוקראינה: ויתר על מקומו בטקס לטובת ניצולים 

 

צ'רלס יעלה במהלך הביקור לקבר סבתו, הנסיכה אליס, שהוכרה כחסידת אומות עולם ונטמנה בהר הזיתים.

 

הנסיך מוויילס, שצפוי להיפגש גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, יגיע גם לבית השגריר הבריטי ברמת גן. הוא צפוי לבקר גם בבית לחם וייפגש שם עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. צ'רלס צפוי לבקר גם במוזיאון ישראל בירושלים, ובין היתר לצפות במגילות הגנוזות בהיכל הספר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים