שתף קטע נבחר

תביעה: החולה היה אלרגי לאנטיביוטיקה שקיבל – ונפטר

כתב תביעה שהוגש נגד המרכז הרפואי רמב"ם מגולל פרשה קשה בה בן 43 שאלרגי לאנטיביוטיקה מקבוצת הפניצילינים קיבל טיפול באחת מהן, לקה בהתקף קשה. מצבו הלך והחמיר עד לכדי נזק מוחי שהוביל למותו

הטיפול האנטיביוטי שהרג את החולה: משפחתו של חולה שנפטר בגלל מתן אנטיביוטיקה שגויה תובעת את המרכז הרפואי רמב"ם. לדברי המשפחה, הוא לקה בהתקף אלרגי קשה לאחר קבלת האנטיביוטיקה, שגרר נזק מוחי בלתי הפיך שהוביל למותו. כתב התביעה הוגש לאחרונה לבית המשפט השלום בתל אביב ע"י עו"ד אופיר בן משה.

 

קיראו עוד על רשלנות רפואית:

לראשונה: נחשפים נתוני הרשלנות הרפואית בישראל

אבחון סרטן באיחור: מהי רשלנות רפואית באונקולוגיה?

מתי נכון לתבוע על רשלנות רפואית - וכמה זה יעלה לכם

 

האירוע הטרגי התרחש ביוני 2017: החולה, בן 43, נשוי ואב לילד בן שנתיים, אושפז בבית החולים לטיפול בעירוי לווריד של האנטיביוטיקה "טזוצין". במהלך אשפוזו, הוא פיתח תגובה עורית וגודש באף. אז קבע הצוות הרפואי לראשונה, כי הוא סובל מאלרגיה לאנטיביוטיקה מסוג "פניצילין", שהטזוצין אותה קיבל, חלק ממשפחה זו.

 

כעבור כחודשיים הוא אושפז שוב לקבלת אנטיביוטיקה, הפעם אוגמנטין. אנטיביוטיקה זו אף היא ממשפחת הפניצילינים לה הוא אלרגי. בחלוף דקות ספורות ממועד מתן העירוי האנטיביוטי הוא הוצף בתחושת חום בכל גופו, חש בקוצר נשימה, התמוטט ולקה בדום לב.

 

אנטיביוטיקה (צילום: shutterstock)
אנטיביוטיקה. אלרגיה לתרופה(צילום: shutterstock)

 

האיש עבר החייאה לאחריה נותר עם נזק מוחי. הצוות הרפואי התקשר לרעייתו וביקש ממנה להגיע בדחיפות לבית החולים. משהגיעה למרכז הרפואי ושאלה לפשר האירועים, נמסר לה לדבריה, שהצוות שגה ונתן למנוח עירוי של אוגמנטין.

 

בחודש אחר כך, הועבר החולה ממחלקת טיפול נמרץ בה אושפז, למחלקה פנימית כשהוא סובל מחום, דלקת ריאות, ותוך שהוא מונשם וסובל מנזק מוחי. חודשיים אחר כך הוא הועבר לשיקום בבית החולים לוינשטיין כשהוא במצב של צמח.

 

חצי שנה אחר כך, נמשכה מסכת הייסורים, כשהוא הובהל לבית החולים מאיר עקב חום, חרחורים ורושם לדלקת ריאות. מצבו הידרדר במהירות ולמחרת הוא נפטר.

 

מרמב"ם נמסר בתגובה: "המקרה מוכר לנו, אך ברמב"ם טרם התקבל כתב התביעה. לכשנקבל את כתב התביעה נלמד אותו ונתייחס אליו כמקובל בבית המשפט".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
בית החולים רמב"ם
צילום: דורון גולן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים