שתף קטע נבחר

"וואלה מָאלה": ליצמן לא יודע מה שם הנגיף הסיני?

שר הבריאות התייחס במסיבת עיתונאים ל"שפעת המסתורית הזאת", אך לא ידע להגיד מה שמו של נגיף הקורונה שכבר הביא למותם של 81 בני אדם בסין. מלשכתו נמסר בתגובה: "הוא התבלבל קלות"

 

 

האם שר הבריאות יעקב ליצמן לא יודע מה שמו של הווירוס המסוכן שהגיע מסין? במסיבת עיתונאים שנערכה היום (שני) לרגל מיליון תורמים למאגר מח העצם הלאומי של עמותת עזר מציון, התייחס ליצמן גם לנגיף הקורונה שכבר הביא בסין למותם של 81 בני אדם, ואמר: "עד היום אחר הצהריים, אף מקרה בישראל לא זוהה כווירוס, השם הזה וואלה מָאלה? לא יודע".

 

ליצמן אמר במהלך נאומו כי הוא "רוצה להתייחס בכל זאת בנושא של הסינים, של השפעת המסתורית הזאת. קודם כל אני לא יודע סינית, אבל אני יודע דבר אחד - כרגע במדינת ישראל זה נמצא תחת שליטה. עשינו כמה צעדים היום, אנחנו לא ממליצים לנסוע לשם למי שלא צריך וגם מי שצריך - מומלץ מאוד להתרחק מזה כרגע".

שר הבריאות יעקב ליצמן לא יודע את שם וירוס סיני סין קורונה  (צילום: מוטי קמחי)
"לא יודע איך קוראים לו". ליצמן במסיבת העיתונאים(צילום: מוטי קמחי)

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "העובדה היא שהשר יודע את שם הנגיף ואף עדכן את הציבור בנושא בפרוטרוט, למרות שהתבלבל קלות במקרה זה".

 

נגיף הקורונה – סיקור נרחב ב-ynet:

"כמו סרט אימה": בית חולים בעיר הנגיף

המלאכים של ווהאן יוצאים להציל מהנגיף

התפרצות הנגיף: "מישהו יצטרך לשלם"

חרדת מוות: "אף אחד לא רוצה לבדוק אותנו"

כך תבנה סין 2 בתי חולים בתוך ימים

 

רחובות סין בזמן התפשטות וירוס הקורונה מתרוקנים (צילום: AFP)
81 בני אדם כבר מתו. רחובות סין(צילום: AFP)

לפני הגעתו למסיבת העיתונאים חתם השר ליצמן על "צו פקודת בריאות העם", שיאפשר להרחיב את סמכויות המשרד להתמודדות עם נגיף הקורונה. זאת על מנת שמשרד הבריאות יוכל להיערך לכל תרחיש אפשרי. החתימה על הצו מאפשרת למעשה למנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב, לראש שירותי בריאות הציבור' פרופ' סיגל סדצקי' ולרופאי המחוזות במשרד, לבצע במידת הצורך את כל הצעדים הנדרשים להתמודד עם התפרצות הנגיף בארץ.

 

ליצמן אמר לאחר הישיבה במשרד הבריאות: "חתמתי על הצו שמוסיף את נגיף הקורונה לרשימת המחלות המדבקות בהתאם להמלצות ארגון הבריאות העולמי, שאיתם אנחנו בקשר יום יומי. החתימה על הצו תאפשר לנו, במידת הצורך, לבצע את כל הצעדים הנדרשים להתמודד עם התפרצות הנגיף בארץ. החתימה על הצו אינה הכרזה על מצב חירום, אלא היא תאפשר לנו לנקוט בכל הצעדים הנדרשים בעת הצורך".

 

בימים האחרונים ישראלים ותיירים סינים אושפזו בבידוד בעקבות חשד להידבקות בנגיף, אך עד כה לא זוהה בישראל אף חולה שאומת כנשא של נגיף הקורונה הסיני. ממשרד הבריאות נמסר אתמול כי מומלץ לציבור להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין ולא לנסוע כלל למחוז חוביי בסין: "יש לשים לב לכך שאזורים רבים בסין סגורים לתנועה. משרד הבריאות פועל יחד עם מד"א גם בנתב"ג וערוך לכל תרחיש, מקיים ישיבות עדכון יומיות ונמשיך לעדכן את הציבור באופן שוטף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יעקב ליצמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים