שתף קטע נבחר

חלק מחניון רידינג בת"א יהפוך למרכז תעסוקה ומסחר

הוועדה המחוזית הפקידה תוכנית למתחם רוקח-אבן גבירול, שתחבר את מרכז העיר לשכונות שיקומו בצפון-מערב. פארק הירקון יגדל ב-80 אלף דונם

התעסוקה והמסחר מתקרבים לשפך הירקון: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות דניאלה פוסק, הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית למתחם רוקח-אבן גבירול בתל אביב, בסמוך לתחנת הכוח רידינג. מדובר בחטיבת קרקע בת 380 דונם מצפון לרחוב רוקח וממזרח לשפך הירקון, שנמצאים בה כיום מסוף אוטובוסים, מגרשי חניה, בית עלמין, תחנת כיבוי אש ומתקנים של חברת החשמל. הקרקע מצויה בחלקה בבעלות העירייה ובחלקה בבעלות המדינה.

 

יותר יקרה מסינגפור: כשמשקיעי הנדל"ן חזרו לתל אביב

גורדי שחקים ותיאטרון: היום שאחרי פתיחת גשר יהודית

עסקת ענק בת"א: אפריקה ישראל רכשה מגרש בכחצי מיליארד שקל

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בוועדה המחוזית מציינים כי מטרת התוכנית שיזמה עיריית תל אביב, ונערכה על ידי מנספלד קהת אדריכלים, היא לתכנן מחדש את האזור שתפקד עד היום כ"חצר האחורית" של העיר, וכן לחבר בין מרכז העיר לבין השכונות הצפוניות שמתוכננות להיבנות במתחם צפון-מערב העיר, הידוע כ-3700, וברובע שדה דב. חשיבות נוספת לתוכנית היא הרחבת פארק הירקון ב-80 דונם.

תחנת הכוח רידינג, תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תחנת הכוח רידינג, תל אביב(צילום: מוטי קמחי)
 

על פי התוכנית שהופקדה בוועדה המחוזית, יוקמו שטחי תעסוקה ומסחר, שטחי ציבור ומרכז תחבורתי. שטחי התעסוקה יתפרסו על 60 אלף מ"ר שטחים עיקריים, כולל מגדל תעסוקה בן 30 קומות בצמוד לתחנת הכוח רידינג. מזרחית לאבן גבירול יקום מגדל בן 30 קומות שיאכלס משרדי ממשלה. כמו כן כוללת התוכנית כ-200 אלף מ"ר שטחים ציבוריים במבנים של עד 10 קומות.

 

בצומת שדרות רוקח ואבן גבירול יוקם מרכז תחבורה מקורה, שיכלול מבני תחבורה בהיקף של 85 אלף מ"ר ו-7,000 מ"ר שטחי מסחר נלווים. במקום מתוכננות 85 עמדות אוטובוס, 28 עמדות מוניות שירות, תחנת רכבת קלה של הקו הירוק וחניון חנה וסע.

 

פארק הירקון יורחב ב-80 דונם, הכוללים את האזור שבו מיכלי הדלק ההיסטוריים של תחנת הדלק רידינג, הממוקמים במרחק 40 מטר מגדת הירקון ואינם פעילים מאז עברה תחנת הכוח לשימוש בגז. התוכנית מאפשרת שימושים חדשים למיכלים עבור תרבות, בילוי ופנאי. 80 הדונם יהפכו שטח ציבורי פתוח שיתחבר עם פארק הירקון ויהווה חלק אינטגרלי ממנו.

 

 

בנוסף התוכנית מייצרת המשך של רחוב אבן גבירול, שיהווה את השדרה הראשית בשטח שדה המפונה. תחנת כיבוי האש של תל אביב תעבור למקום חדש בתחום התוכנית לטובת המשך רחוב אבן גבירול לכיוון צפון עד גבול הרצליה.

 

הכוונה להקים במקום מלון בוטלה, שכן תוכנית המתאר המחוזית לא קבעה שם שימושים מלונאיים. "מדובר בתוכנית המייצרת רצף של פארק הירקון אל טיילת החוף, ומקשרת את מרכז העיר עם השכונות בצפון העיר על ידי המשך רחוב אבן גבירול כרחוב עירוני שוקק חיים", מסרה מתכננת מחוז תל אביב במינהל התכנון חוה ארליך רוגינסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תחנת הכוח רידינג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים