שתף קטע נבחר

תדיראן נכנסת לשוק דודי השמש עם דוד ידידותי לסביבה

תחמם גם את המים: יצרנית המזגנים תתחרה ביצרניות ותיקות, עם מוצר שלטענתה יביא את בשורת הדור הבא של מערכות חימום המים - דוד ידידותי לסביבה שיחסוך בהוצאות החשמל בהשוואה לדודים אחרים

יצרנית המזגנים תדיראן נכנסת לראשונה לתחום דודי השמש ותתחרה ביצרניות ותיקות, בהן כרומגן. החברה טוענת שפיתחה את הדור הבא של מערכות חימום המים: הדוד פועל בטכנולוגיה ידידותית לסביבה ואמור לחסוך בהוצאות החשמל בהשוואה לדוד חשמל רגיל וגז.

 

המזגן התקלקל? תאלצו לחכות אפילו שבוע לטכנאי

בלגן גז המזגנים: השוק עובר לגז דליק - הטכנאים לא יודעים לטפל בו

קבלני מיזוג אוויר יוצאים למלחמה בחאפרים 

 

המערכת תיקרא WATEC, ומשתמשיה יוכלו להדליק או לכבות את הדוד ואף להגדיר את טמפרטורת המים באמצעות אפליקציה בסמארטפון או באמצעות לוח בקרה צמוד למקלחת. המים ניתנים לחימום לטמפרטורה בין 30 ל-65 מעלות והותקנו במערכת מנגנוני הגנה מפני טמפרטורת יתר ולחץ. נפח הדוד 150 ליטר והוא ניתן להתקנה במרפסות שירות ובמסתורי כביסה.

הדוד של תדיראן ()
הדוד של תדיראן
 

לפי תדיראן, במערכת מותקנת משאבת חום שפועלת על פי עיקרון הזהה להפעלת המזגן בחימום: המשאבה סופחת חום מהסביבה ובאמצעותו מחממת את המים, ובחברה טוענים שהיעילות משולשת בהשוואה לדוד חשמל. בכך, מעריכים בתדיראן, המערכת תוכל לחסוך כ-70% מצריכת החשמל בהשוואה למערכות מיושנות. מחיר ההשקה של הדוד יהיה 5,490 שקל, ויינתנו לו שלוש שנות אחריות.

 

מועד ההשקה לא אקראי: בחודש הבא ייכנסו לתוקף תקנות התכנון והבנייה החדשות, שברוח השמירה על כדור הארץ נועדו להבטיח שבבנייני מגורים חדשים תיאסר התקנת דודי חשמל וגז הצורכים חשמל באופן בזבזני, ומחייבות את הקבלנים בהתקנת מערכות חסכוניות לחימום מים בכל הדירות. לדברי משה ממרוד, בעל השליטה והמנכ"ל, בשנת 2020 תדיראן אף תיכנס לקטגוריות נוספות "תוך חתירה להמציא את הפתרונות האיכותיים ביותר ולשמור על הסביבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים