שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יצרניות המזגנים מזהירות משיבושים באספקה - וממהרות להעלות מחירים

  אלקטרה מסרה כי התפרצות הקורונה גרמה לנזקים כבדים בשרשרת האספקה - והודיעה על העלאת מחירי המזגנים; גם טורנדו בישרה על התייקרות צפויה; תדריאן הודיעה כי קיימים שיבושים באספקה - אך לא העלתה מחירים

  יצרני המזגנים הסיניים עדיין לא חזרו לעבודה סדירה, ובענף החשמל יש כבר מי שממהר להעלות מחירים. חברת אלקטרה מוצרי צריכה, השחקנית הגדולה בענף החשמל, הודיעה אתמול ללקוחותיה כי ביום שישי הקרוב, 14 בפברואר, היא תעלה מחירים.

   

  אל על: מגפת הקורונה תגרור ירידה של 30 מיליון דולר בהכנסות

  הקורונה והכיס שלכם: כך הנגיף שהגיע מסין משפיע על הצרכנים בישראל

  עוד לפני החולה הראשון: כך פוגע הקורונה ברשתות האופנה הישראליות

   

  החברה מסרה כי המשך התפרצות נגיף הקורונה בסין גרמה לנזקים כבדים המשפיעים על כל שרשרת האספקה של המזגנים המיוצרים בסין. על פי הודעת אלקטרה, ספקי החברה טרם חזרו לעבודה סדירה לאחר חופשת החג שהיתה אמורה להסתיים ב-1 בפברואר והוארכה עד ל-9 בפברואר.

    (צילום: סיון פרג')
  (צילום: סיון פרג')

  "בנוסף, המחסור בחומרי הגלם הביא לעליית מחירי הייצור, הייבוא והתפעול", כתבה החברה במכתב ללקוחות. "לכן, אנו נאלצים להודיע על עליית מחירים אשר תחול על מזגני אלקטרה מיום שישי. מחירון מעודכן ופרטים נוספים יועברו דרך סוכני המכירות".

   

  כך משפיעה התפרצות הקורונה על הכלכלה העולמית    (צילום: אבי חי)

  כך משפיעה התפרצות הקורונה על הכלכלה העולמית    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מפעל המזגנים מידאה, המספק לאלקטרה צריכה את המזגנים שהיא מוכרת תחת המותג אלקטרה, חזר אתמול לעבודה, אך בתפוקה נמוכה יחסית. בשלב ראשון חזרו לעבודה עובדי המשרדים ובשלב הבא ישובו עובדי המפעל.

   

  לא עברו כמה דקות מאז הודעתה של אלקטרה, והמתחרה טורנדו מיהרה להודיע ללקוחותיה על העלאת מחיר של 10% על כל דגמי המזגנים. טורנדו, השחקנית השלישית בגודלה בשוק, מסרה ללקוחות בהודעת SMS פזיזה, בלי שום הסבר וייחוס לנגיף קורונה או לכל המצאה אחרת, כי "החל מה-14 בפברואר ייכנס לתוקף מחירון חדש עם עליית מחירים", והוא יישלח מחר ללקוחות.

   

  תדיראן, השחקנית הגדולה בשוק המזגנים, היתה קצת פחות פזיזה ובשלב זה הוציאה דיווח לבורסה על שיבושים הצפויים באספקה באם התפרצות הנגיף לא תיעצר. תדיראן רוכשת את המזגנים שלה מהספקית הסינית GREE, וזו הודיעה לה כי בשל התפשטות הנגיף, נכון למועד זה, היא לא חוזרת לעבודה סדירה. גם קבלני המשנה האחרים וספקים של חומרי גלם של תדיראן בסין הודיעו כי טרם שבו לפעילות ייצור סדירה.

   

  "מבחינה שערכה החברה אודות השפעת השיבושים בפעילות הייצור בסין ולאור מדיניות ניהול המלאי של החברה, נראה כי בטווח המיידי והקצר אין בשיבושים אלה כדי להוות פגיעה מהותית בפעילות החברה ותוצאותיה בטווח הזמן האמור. עם זאת, מאחר שנכון למועד זה אין בידי החברה או ספקיה כאמור יכולת להאריך את מועד הפסקת השיבושים וחזרה של פעילות הייצור בסין לסדרה, ואין בידי החברה יכולת להעריך, בשלב זה, את מידת ההשפעה של משך השיבוש בפעילות הייצור בסין על החברה, אם וככל שיימשכו, בטווח הבינוני והארוך. החברה תשוב ותעדכן אם יחולו התפתחויות בנושא אשר יש בהן כדי להשפיע באופן מהותי על פעילות החברה או תוצאותיה", דיווחה תדיראן הערב.

   

  בשלב זה לכל ספקיות המזגנים יש עדיין מלאי במחסנים שאמור להספיק להן לפחות לחודשיים הקרובים. אלא שהחברות חוששות ממחסור עתידי במזגנים בפתחה של עונת הקיץ ובענף החשמל סבורים בוודאות גבוהה כי כבר במאי יורגש המחסור במזגנים. החשש הוא כי מפעלים קטנים המספקים חלפים ליצרניות הגדולות יתקשו לספק רכיבים באופן סדיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים