שתף קטע נבחר

רון קובי לאחר ההדחה: "דרעי מושחת, השופטים טעו"

יום לאחר שבג"ץ דחה את העתירה נגד הדחתו, ראש העיר טבריה לשעבר תקף את שר הפנים בריאיון ל-ynet: "בעט אותי כי דיברתי עליו רעות, בש"ס אמרו שידיחו אותי תוך שנה". הבוקר נערכה ישיבה ראשונה של הוועדה הקרואה בראשות סמנכ"ל משרד הפנים: "שליחות לאומית, נבריא את העיר"

 

 

יום לאחר שבג"ץ דחה את העתירה של רון קובי נגד ההחלטה להדיחו מתפקידו, ראש העיר טבריה לשעבר תקף את שר הפנים אריה דרעי - שאמר קודם ל-ynet בהתייחסו לנושא: "זה היה קרב, אני חטפתי השמצות ודברים נוראיים שנאמרו עליי".

 

בריאיון לאולפן ynet טען היום (שלישי) קובי: "יצא המרצע מן השק. האסיר המשוחרר דרעי סיפר שרדפתי אותו ואמרתי עליו דברים רעים, בגלל זה הודחתי". בתוך כך, הבוקר נערכה בטבריה ישיבת עבודה רשמית ראשונה של הוועדה הקרואה, בראשות סמנכ"ל משרד הפנים מוני מעתוק. "מבחינתי זו שליחות לאומית", אמר מעתוק בפגישה.

 

בג"ץ דחה את עתירת רון קובי: הודח מראשות עיריית טבריה

רון קובי: "ביבי שקרן ומסוכן, אלקין בובה של דרעי"

רון קובי הודיע שיעתור לבג"ץ נגד הדחתו

 

- דרעי אמר שאין לו קשר לכך, הוא אפילו העביר סמכויות לשר אלקין.

"האיש הזה דיבר, לכלך, הפעיל אנשים, הפעיל מערכת גדולה מאוד כדי לדאוג שרון קובי יודח".

קון קובי אריה דרעי (צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)
קובי על דרעי: "אסיר משוחרר, מושחת"(צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)

- אתה עושה חשבון נפש? אולי גם בך יש אשמה?

"שקמים לפגוע בך - אתה חייב להתגונן", טען קובי. "מדובר פה בעיר שלמה שגנבו לה את הדמוקרטיה מהידיים. אתם יודעים למה הדיחו אותי? הדיחו אותי כי לא זימנתי עוד ישיבה. אם הייתי מזמן את הישיבה, היו מוצאים משהו אחר. שבועיים אחרי שנבחרתי, אנשי ש"ס בטבריה הודיעו שתוך שנה הם ידיחו אותי. כן, אני חושב שאריה דרעי הוא אדם מושחת שלא צריך להיות בשלטון במדינת ישראל. אני גם חושב שבית המשפט טעה, הוא התעלם מכך שאנחנו בתקופת בחירות ומהיריבות. יש סעיף בחוק שהוא פתוח, נותנים לשר הפנים לעשות מה שהוא רוצה".

 

- לא הצלחת להעביר תקציב ואי אפשר לנהל ככה עיר.

"אחרי 19 שנים, בפעם הראשונה, מישהו איזן את העירייה וזה הייתי אני. הרמתי את טבריה על דרך המלך". לטענת קובי, בכל שנה נרשם גירעון של מיליונים בתקציב העיר על חשבון משלמי המסים. "מנכ"ל משרד הפנים אישר להם, השליח של דרעי. קרה בקדנציה קודמת שהעבירו תקציב ושר הפנים לא אישר אותו, אז יש איפה ואיפה. ששר הפנים רוצה לשמור על מישהו - הוא שומר עליו, שהוא לא רוצה - הוא בועט בו. הבעיה הקשה היא שבית המשפט לא רוצה להתערב. אנחנו נעלה לירושלים ונבקש בקשת רשות לדיון נוסף מורחב. אני מקווה שקולנו יישמע".

 

- ניסית להתמודד לכנסת וזה לא הלך, ראשות העיר כנראה מאחוריך. מה הצעד הבא?

"אני לא נביא, החיים דינמיים. אני בן אדם יצרן, יזמי. יש לי הרבה מה לתרום להרבה אנשים". קובי ציין כי הוא חושש לגורל העיר טבריה ולגורל המדינה: "יש אופנה לא לדבר על חרדים, פתאום זו אנטישמיות וזה לא יפה. אני לא נגד הדת ולא נגד הדתיים, אני נגד הגוש של בל"ד: ביבי, ליצמן ודרעי שלוקחים את המדינה לאבדון".

 

הבוקר: ישיבה ראשונה של הוועדה הקרואה בטבריה

כאמור, בטבריה נערכה הבוקר ישיבת עבודה רשמית ראשונה של הוועדה הקרואה, בראשות סמנכ"ל משרד הפנים, מוני מעתוק, שעומד בראשה. בישיבה השתתפו גם מנכ"ל המשרד, מרדכי כהן והממונה על מחוז הצפון, בועז יוסף.

 

במהלך הישיבה אמר מעתוק כי מבחינתו מדובר בתפקיד שהוא "שליחות לאומית", וכי הוא יעשה הכול כדי להביא להבראת העיר לטובת תושביה. "לא פחות חשוב מכך, לפייס בין הקהילות בעיר אחרי התקופה הקשה שעברה עליהם בשנה האחרונה. יש בעירייה צוות מעולה שיסייע בזה. גם משרד הפנים וגם משרדי הממשלה האחרים רתומים למשימה הזו".

 

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, אמר בישיבה כי אינו מעוניין לעסוק בעבר - אלא בעתיד: "טבריה היא אחת הערים החשובות במדינת ישראל. מוטלת עלינו במשרד הפנים אחריות מאוד כבדה לחלץ את העגלה מהבוץ. המשרד יפעל באמצעים מקצועיים כדי שטבריה תוכל לפרוץ קדימה.

 

"העיר לקראת איזון בשוטף, אבל עם גירעון נצבר של 100 מיליון שקל", הסביר כהן. "יש תוכנית הבראה שצריך לבדוק לעומק. משרדי הממשלה יירתמו ובראשם משרד התיירות - שיכול להעביר פרויקטים שיסייעו מאוד לטבריה לצעוד קדימה. כמובן שיש גם משרדים חשובים אחרים שיסייעו, יש לקדם פרויקטים בתחום החינוך, הרווחה ועוד. שר הפנים הנחה אותנו להפוך כל אבן כדי לעזור לרשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
רון קובי
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים