שתף קטע נבחר

נדבק בקורונה - ופיתח תסמינים אחרי כחודש

גילוי מדאיג בסין: לפי הרשויות במחוז חוביי, מוקד ההתפרצות של הנגיף, גבר בן 70 פיתח תסמינים רק אחרי 27 ימים מרגע ההידבקות. עד כה ההערכה הייתה שתקופת הדגירה המקסימלית של הנגיף היא 14 יום

6 ()
גילוי מדאיג בסין. בווהאן, מוקד ההתפרצות

גבר בן 70 ממחוז חוביי במרכז סין, מוקד התפרצות הקורונה, נדבק בנגיף – אך החל להראות תסמינים של המחלה רק לאחר 27 ימים. כך הודיעו היום (שבת) הרשויות במחוז, במה שעשוי ללמד על כך שתקופת הדגירה של הנגיף יכולה להימשך יותר מ-14 ימים, כפי שהעריכו המומחים בעולם.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet:

דרום קוריאנים שנדבקו בקורונה ביקרו בישראל

נדבק בקורונה - ופיתח תסמינים אחרי כחודש

הנוסעים ירדו, הצוות בחרדה: על ספינת הקורונה

אוקראינה: תוקפים אוטובוסים עם מפונים מסין

 

תקופת דגירה ממושכת יותר עלולה לסבך את המאמצים למנוע את התפשטות הנגיף, שהרג כבר יותר מ-2,300 בני אדם בסין, הדביק בה כ-76 אלף בני אדם ובשאר העולם יותר מ-1,500.

 

 

הגבר שנדבק זוהה רק בשם משפחתו, ג'יאנג. לפי הרשויות במחוז חוביי, ב-24 בינואר הוא נסע במכוניתו מהעיר אזהו - שם נפגש עם אחותו שנדבקה בנגיף - חזרה לעיר שנונגג'יה שבצפון-מערב המחוז. ב-20 בפברואר הוא החל לפתח חום, ויום לאחר מכן בדיקה מצאה שהוא נדבק בנגיף.

 

לפנות בוקר דיווחו רשויות הבריאות בסין על צניחה במספר הנדבקים, לאחר שבספירה היומית של מקרי ההדבקה החדשים זוהו 397 מקרים. יש להדגיש כי בעבר נבעה הירידה הזו משינוי הקריטריונים לקביעת הידבקות. 109 בני אדם נוספים מתו במדינה ביממה האחרונה מהנגיף, רובם במחוז חוביי. מספר מקרי הקורונה הכולל בסין עומד כעת על 76,288. 2,345 בני אדם מתו בה.

ווהאן סין בודקים תושבים מחשש להידבקות ב נגיף וירוס קורונה ()
בודקים תושבים מחשש להידבקות בנגיף הקורונה בווהאן

ווהאן סין בודקים תושבים מחשש להידבקות ב נגיף וירוס קורונה ()

ווהאן סין בודקים תושבים מחשש להידבקות ב נגיף וירוס קורונה (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

ווהאן סין בודקים תושבים מחשש להידבקות ב נגיף וירוס קורונה (צילום: AP)
(צילום: AP)

מחוץ לסין מתו עוד כ-15 בני אדם, בהם חמישה באיראן ושניים בדרום קוריאה - שתי מדינות שבהן גוברת בימים האחרונים הדאגה מפני התפשטות הנגיף. בדרום קוריאה דיווחו הבוקר הרשויות עול עוד 87 נדבקים, אחרי שבלילה כבר דווח על 143. בכך למעשה, בתוך 24 שעות הוכפל מספר הנדבקים שם ועומד כעת על 433.

 

רוב מקרי ההדבקה אירעו בעיר דגו, הרביעית בגודלה במדינה. בתי ספר בעיר נסגרו, והכנסיות הודיעו למתפללים לא להגיע וכן ונאסרו מספר התכנסויות המוניות. הרשויות הכריזו על העיר שבה מתגוררים 2.5 מיליון בני אדם כ"אזור טיפול מיוחד". הרחובות בעיר התרקונו מאדם, ואחד מהתושבים העיד: "זה כאילו שמישהו הטיל פצצה במרכז העיר. זה נראה כמו אפוקליפסה זומבית". גם מחוז צ'אונגדו הסמוך לעיר הוכרז כ"אזור טיפול מיוחד".

  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

הרשויות בדרום קוריאה חושדות שמאמינה שהשתתפה בטקסים של קהילה נוצרית מקומית גדולה בכנסייה הדביקה מאמינים אחרים. משם המשיך הנגיף להתפשט. ברשת BBC דיווחו כי לכ-9,000 חברי הקהילה הזו נאמר שעליהם להתבודד בבתיהם. הבהלה הגיעה גם לאזורים נוספים בדרום קוריאה, כאשר בבירה סיאול הוחלט לאסור הפגנות באזורים מרכזיים וסגר הוטל על בסיסיים צבאיים - סגר שלפי ה"גרדיאן" משפיע גם על הכוחות האמריקניים המוצבים במדינה.

 

באיראן, שבה רק השבוע התגלו מקרים ראשונים של הנגיף, לפחות לפי הרשויות בה, מתו כאמור כבר חמישה בני אדם שנדבקו בקורונה. הבוקר מסר משרד הבריאות האיראני כי עוד עשרה נדבקו, ושאחד מהם מת. בתקשורת הממלכתית דיווחו מוקדם שפקיד בכיר בעיריית טהרן נדבק גם הוא בקורונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
בהלה עולמית מהנגיף
צילום: AP
מומלצים