שתף קטע נבחר

צילום:  AFP, EPA

טס עם נשאי הקורונה לסיאול: "שמתי מסכה"

מור עידן שינה את יעדו מתאילנד לדרום קוריאה בגלל בהלת הקורונה - אך גם בה התפשט כבר הנגיף. בטיסה לסיאול נסע בלי ידיעתו עם תשעת הצליינים שאובחנו בהמשך כנשאים, וכעת הוא מודאג. כשחזר ארצה החליט לבודד עצמו: "מחכה לעדכונים, לא ממש יודע מה לעשות"

 

נוסע ישראלי בנמל התעופה בסיאול דרום קוריאה (צילום: מור עידן)
(צילום: מור עידן)

מור עידן (39), שעובד בתעשיית היהלומים בארץ, הוא אחד מהישראלים הרבים שמודאגים מאוד מההודעה של משרד הבריאות ולפיה תשעה צליינים שביקרו בארץ מדרום קוריאה נדבקו בנגיף הקורונה.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet:

דרום קוריאנים שנדבקו בקורונה ביקרו בישראל

נדבק בקורונה - ופיתח תסמינים אחרי כחודש

הנוסעים ירדו, הצוות בחרדה: על ספינת הקורונה

אוקראינה: תוקפים אוטובוסים עם מפונים מסין

 

מור היה אמור להמריא בשבוע שעבר לטיסת עבודה בתאילנד, אך בגלל אזהרות משרד הבריאות החליט לשנות את יעדו לדרום קוריאה, עוד לפני שהתברר גודל המשבר בה - כיום עומד מספר הנדבקים במדינה על 433.

נוסע ישראלי בנמל התעופה בסיאול דרום קוריאה (צילום: מור עידן)
(צילום: מור עידן)

במוצאי שבת בשבוע שעבר הוא המריא עם חברת התעופה "קוריאן אייר" בטיסה ישירה מנתב"ג לסיאול - ככל הנראה באותה טיסה שבה שבו הצליינים לדרום קוריאה. עידן שב לישראל ביום חמישי.

 

"המטוס היה מלא בצליינים קוריאנים. כששמעתי על התפשטות הנגיף בקוריאה שכוללת גם כאלה שביקרו בישראל במספר כנסיות, זה היה מאוד מטריד", אמר ל-ynet.

 

"השתדלתי להיות עם מסכה על הפנים, אבל כרגע אני מחכה לעדכונים ולא ממש יודע מה לעשות. בכל מקרה מאז שנתתי בארץ החלטתי להכניס את עצמי לבידוד עצמי מרצון. אני חושב שמשרד הבריאות חייב לעדכן את ההנחיות שלו".

 

 

התשעה שנדבקו היו חלק מקבוצת צליינים שהגיעה לארץ לביקור שאותו ארגנה הכנסייה שלהם. גורמים ישראלים ציינו כי בקבוצה היו 39 תיירים. הם שהו בישראל בין ה-8 ל-15 בפברואר.

 

במשרד הבריאות אמרו כי בעקבות עדכון שהתקבל על כך מהרשויות בדרום קוריאה, מבוצעת כעת חקירה לאיתור המגעים של קבוצה זו בישראל. המשרד הודיע כי כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה - מתבקש להיכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה, ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.

 

להלן המקומות וזמני החשיפה:

8.2 - לאחר השעה 20:00 מלון מגדל דוד בנתניה ומלון גלרי

9.2 - קיסריה, מלון גבריאל בנצרת, כנסיית הבשורה, כנסיית המשפחה הקדושה, מלון עין גב

10.2 - מלון עין גב, מסעדת טנורין, כנסיית הבכורה של פטרוס הקדוש, כנסיית הלחם והדגים

11.2 - מלון דיוויד ים המלח

12.2 - מצדה, פארק תמנע, מלון לאונרדו נגב בבאר שבע

13.2 - גן לאומי תל באר שבע, מערת המכפלה בחברון, מלון גרנד קורט בירושלים

14.2 - הר הזיתים בירושלים - בית פגי, כנסיית העלייה, כנסיית פאטר נוסטר, כנסיית דומינוס פלוויט, כנסיית גת שמנים; הר ציון - חדר הסעודה האחרונה, קבר מרים, כנסיית gallicantu

15.2 - מסעדת ג'רוזלם גולד; עין כרם ירושלים - כנסיית ג'ון הקדוש, כנסיית הביקור, כנסיית אן הקדושה, ברכת הצאן (בתסדה), כנסיית הקבר הקדוש, כנסיית anastasis

חולה ב נגיף קורונה סיאול דרום קוריאה (צילום: AFP)
חולה מובל לבית חולים בסיאול(צילום: AFP)

נגיף קורונה סיאול דרום קוריאה (צילום: AP)
(צילום: AP)

נגיף קורונה סיאול דרום קוריאה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

נגיף קורונה סיאול דרום קוריאה (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

עוד נמסר כי אם מתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38 מעלות, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש. כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להיכנס לבידוד, אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה.

  

בין נתב"ג לסיאול מתקיימות טיסות ישירות ארבע פעמים בשבוע, של חברת התעופה "קוריאן אייר". כיום אין שום הגבלה על כניסת תיירים ששהו בדרום קוריאה, והיא לא נכללה בצו שפרסם השבוע שר הפנים אריה דרעי. בעקבות המלצת משרד הבריאות, הורה השר למנוע כניסה לישראל של מי ששהה בתאילנד, מקאו, סינגפור והונג קונג בשבועיים האחרונים - ואינו בעל אזרחות ישראלית. זאת, בנוסף לאיסור שכבר הוטל על כניסה לבאים מסין. בדומה להנחייה הנוגעת לסין - ההנחייה אינה חלה על השוהים בנמלי תעופה במסגרת טיסות המשך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור עידן
במטוס של "קוריאן אייר"
צילום: מור עידן
מומלצים