שתף קטע נבחר

שופרות, חצוצרות ופיטום הקטורת: מקובלים ערכו "תיקון אווירי" נגד הקורונה

רבנים בכירים הקיפו במסוק את כל גבולות המדינה "למען הצלת ושמירת עם ישראל ממגפות קשות בעת הזו", ו"גזרו" שהמחלה לא תבוא בהם; בצפון נערכה "תפילה סלולרית" כדי שלא לסכן את המשתתפים בהידבקות

 
תפילה בשמי הארץ נגד הקורונה: רבנים ומקובלים ערכו אתמול (יום ב'), תענית אסתר, "תיקון" מיוחד נגד התפשטות הנגיף בישראל, כאשר טסו במסוק מעל גבולות המדינה - יבשתיים וימיים- ו"גזרו" כי המחלה לא תבוא בהם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

ואתם חייבים להיכנס לעמוד פורים המיוחד שלנו

 

הרבנים המריאו בשעות הבוקר מירושלים, כשבאמתחתם שופרות וחצוצרות, בהם הריעו ותקעו במהלך הטיסה. בהמשך קראו קטע תפילה מיוחד, "פיטום הקטורת", "למען הצלת ושמירת עם ישראל ממגפות קשות בעת הזו", והמליצו לציבור לקראו בכל יום עד חלוף הקורונה.

  

הכל על פורים  בפרויקט מיוחד:

 

לאחר טיסה מעל כל גבולות המדינה, שנמשכה כשעתיים, עצרו המשתתפים בטבריה, שם התפללו על קבר רבי מאיר בעל הנס, ולאחר מכן המשיכו לעצרת גדולה בקבר רבי שמעון בר יוחאי במושב מירון שבגליל העליון, שחתמה את המסע.

 

 

 

  (באדיבות אור הרש
הרב יחיאל אבוחצירא(באדיבות אור הרש"בי)

 

את התפילה הייחודית ארגנו מקובלים מישיבת "אור הרשב"י" במושב מירון, והשתתפו בה, בין היתר, רבנים בכירים כמו רבה של ירושלים, הראשון לציון, הרב שלמה משה עמאר, חבר בית הדין הרבני הגדול (בדימוס) הרב ציון בוארון, ורבה של רמלה, הרב המקובל יחיאל אבוחצירא.

 

תפילה משותפת בנייד או במחשב

אחר הצהריים ארגנו רבנים מהצפון עצרת נוספת בקבר רשב"י, בהובלת רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל אליהו - הפעם עם משתתפים "וירטואליים" בלבד, שבשל הנחיות הקורונה של משרד הבריאות הצטרפו לתפילה כל אחד ממקומו באמצעות הטלפון הנייד או המחשב.

 

 

  ()
הרב שמואל אליהו

 

"בהלכה כתוב שאדם שלא יכול להגיע לבית הכנסת - יתפלל לבד בשעה שהציבור מתפללים", הסבירו המארגנים, "כך תיחשב תפילתו יותר ותעלה עם תפילת הרבים". בהתאם לכך הועברה התפילה בשידור חי לאלפים – ואלה הצטרפו אליה בזמן אמת. 

 

הטקס נערך בשיתוף עם ישיבת ההסדר בעיר, שם אמרו: "בשעה זו, שבכל העולם מתפשטת המחלה שטרם נמצא לה תרופה, עלינו לכוון את ליבנו יחד לאבינו שבשמים ולהתפלל לרפואה שלימה בארץ ישראל בפרט ובכל העולם בכלל". 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אור הרשב"י
טיסת תפילה מיוחדת
באדיבות אור הרשב"י
מומלצים