שתף קטע נבחר

אשתו של עובד נתב"ג: "התחננו שיבדקו אותו לפני שידביק חצי בית חולים, ולא הסכימו"

רעייתו של "חולה מספר 71", עובד רשות שדות התעופה שנדבק בקורונה ממקור לא ידוע, כתבה לחבריו לעבודה: "גם בקופת חולים זלזלו וגם במיון. הוא היה עם דלקת ריאות במצב של אפיסת כוחות והשכיבו אותו במסדרון. המערכת עובדת באוטומט בלי שיקול דעת. מתנצלת בפני כל מי שנחשף"

 

 

אשתו של עובד נתב"ג שנדבק בנגיף הקורונה ממקור לא ידוע התנצלה בפני חבריו לעבודה על כך שחלקם נחשפו אליו, ומדבריה עולות האשמות קשות בנוגע למענה שקיבלו מכל הגורמים הרפואיים. העובד, אחראי מערכות אחזקה וכיבוי ברשות שדות התעופה בנתב"ג, דווח הבוקר (יום ד') על ידי משרד הבריאות כ"חולה מספר 71".  

 

עדכונים אחרונים:

בישראל: בין החולים - ילד בן 9  וראש ישיבה. מאות תלמידים לבידוד

בארה"ב: יותר מאלף נדבקים, בית כנסת במוקד ההתפרצות בניו יורק

בבריטניה: שרה נדבקה בקורונה , נפגשה עם מאות בפרלמנט

אישור ליריבת מכבי ת"א, לא לרופאים : "כאוס בקבלת החלטות" 

 

"אני חשה צורך להתנצל על שהכנסנו את כולכם לסחרור עם כל מה שעובר עלינו", כתבה לחבריו לעבודה ולתושבי כוכב יאיר. "כבר עשרה ימים שיש לו חום. התחננו בפני מד"א שיבואו לקחת דגימה. אמרנו להם שהוא עובד רשות שדות התעופה, שהתחושות שלו בעיקר לא נורמטיביות, שיש לו דלקת ריאות. הם לא הסכימו. דיברתי איתם שוב לפני שלקחתי אותו למיון ביום ראשון, אמרתי להם שאני לוקחת אותו למיון ואני רוצה להיות אחראית - 'תבואו לקחת דגימה לפני שאנחנו נדביק חצי בית חולים' - לא הסכימו. גם בקופ"ח זלזלו במה שאמרנו וגם במיון למרות שהם ראו איך שהוא נראה ואת דלקת הריאות ואת המדדים בדם".

 

 

נתב
נתב"ג(צילום: מוטי קמחי )

נתב
נתב"ג השומם, הבוקר(צילום: מוטי קמחי )

נזכיר כי העובד הגיע ביום ראשון לבית החולים איכילוב עם חשד לדלקת ריאות, הוא אושפז במחלקה פנימית ואחרי כמה שעות כשמצבו השתפר הוא שוחרר לביתו. אתמול הוא שב לאיכילוב בטענה שעדיין אינו חש בטוב. מכיוון שלא עמד בהגדרות משרד הבריאות לביצוע בדיקה לאיתור הנגיף לא ערכו לו את הבדיקה. רק אחרי שרופאה מתמחה התעקשה שהוא יעבור את הבדיקה, אכן נמצא שהוא חולה קורונה והוא כעת מאושפז במחלקת טיפול נמרץ באיכילוב, ומצבו טוב. כתוצאה מכל כ-10 אנשי צוות - אחיות, רופאים וכוח עזר, נדרשו להיכנס לבידוד בית.

 

אשתו סיפרה על השתלשלות העניינים המתסכלת: "ביום ראשון הוא אושפז ללילה והיה באפיסת כוחות במצב נוראי. השכיבו אותו במסדרון. בבוקר הרופא אמר לו שילך הביתה כי אנטיביוטיקה הוא יכול לקחת גם בבית דרך הפה. החזרתי אותו הביתה ביום שני בבוקר. אחה"צ שוב הרגיש רע והבת שלנו לקחה אותו שוב למיון. שוב לא הסכימו לעשות לו בדיקת קורונה והוא אושפז. רק היום בבוקר באשפוז הסכימו לעשות בדיקה שיצאה חיובית. ואז מד"א הגיעו ולקחו גם לי דגימה. זו הרגשה קשה למרות שאני יודעת שעשינו הכול לדווח, לבקש דגימה, להתאשפז. המערכת עובדת באוטומט מבלי להפעיל שיקול דעת ולחשוב מחוץ לקופסא. אז כל מי שנחשף אלינו אני מתנצלת. בריאות לכולם. ובבקשה אל תתקשרו כי אין לי כח לענות".

 

 

זהו החולה השני בארץ שנדבק בנגיף אף שלא שהה בחו"ל בתקופה האחרונה ולא נדבק מחולה מאומת. גורם בבית החולים איכילוב התייחס לכך שהחולה הוא עובד רשות התעופה ואמר: "אני לא מבין איך עובדים שנמצאים במגע עם אנשים ששבים מחו"ל לא נכללים בקריטריונים של מי שצריך לעבור בדיקות קורונה".

 

מקופת חולים לאומית נמסר בתגובה לדברי אשתו של העובד: "אין לנו שום סמכות לעשות בדיקה לקורונה. רק מד"א מבצעים בדיקה זו. הסניף נסגר עד אשר יעבור חיטוי. הודעה נשלחה לכל הלקוחות".

 

מדוברות רשות שדות התעופה נמסר: "מדובר בעובד שלא היה במתקני רש"ת בעשרת הימים האחרונים, ולאור העובדה שקיים רישום מדויק של הפגישות הן הועברו למשרד הבריאות אשר מקיים את החקירה האפידמיולוגית הקשורה לעובד. עובדים אשר באו במגע ישיר איתו לפני עשרה ימים נשלחו לביתם לבידוד ודווחו כנדרש".

 

סיון חילאי ורענן בן צור השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים