שתף קטע נבחר

בפעם הראשונה בישראל: קריאה משותפת בתורה במחלקת המבודדים

מנהל המחלקה הייעודית לטיפול בחולי קורונה בבית חולים השרון, ד"ר דרור דיקר, ביקש להעביר ספר תורה לתוך המחלקה לקראת השבת. הרב דוד לאו, פסק כי לא ניתן להכניס את הספר כי אי אפשר לחטאו. הפיתרון שנמצא: ההקראה בתורה ביום שישי לאחר חצות היום ודרך מערכות הטלמדיסין

 

 
בפעם הראשונה בישראל - קריאה משותפת בתורה למבודדים בבית חולים: בבית החולים השרון בפתח תקווה, הוקמה "מחלקת הבידוד לחולי קורונה", בה מאושפזים 21 חולים. בין המאושפזים מספר רב של דתיים בבידוד שנזקקים לשירותי דת מגוונים. בבית החולים אומרים כי פסיקה תקדימית שניתנה על ידי הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, אומר כי ניתן לקרוא בתורה גם ביום שישי לאחר חצות היום בשביל שבת.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

מנהל המחלקה הייעודית לטיפול בחולי קורונה בבית חולים השרון (מרכז רפואי רבין), ד"ר דרור דיקר, רצה להעביר ספר תורה ששרד את אוושויץ לתוך המחלקה, לקראת השבת. לאחר שפנה לרב של שירותי בריאות כללית בהתייעצות משותפת עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, לא אושרה הכנסת הספר מכיוון שלא ניתן יהיה לחטא אותו. לכן הוחלט להקריא למטופלים את הקריאה בתורה ביום שישי לאחר חצות היום דרך מערכות הטלמדיסין.

 

  ()
ד"ר דרור דיקר

 

 

"זוהי פסיקה תקדימית שלא הייתה כמותה בישראל. במקביל סופקו למאושפזים סידורי תפילה וחומשי תורה על מנת שיוכלו להתפלל ולקרוא בחדרם בשעה שהציבור מתפלל בבית הכנסת", נמסר מדוברות בית החולים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 


פורסם לראשונה 15/03/2020 19:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לראשונה בישראל - תפילה למבודדים
מומלצים