שתף קטע נבחר
צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

ברשתות נערכים להחמרת ההנחיות: יפתחו חנויות 24 שעות ביממה

רשתות השיווק ינסו לצמצם את מספר הלקוחות הנמצאים בחנות בו זמנית. הזינוק בביקוש למצרכים לא נבלם, החשש: ההנחיות של משרד הבריאות יקשו עליהן לספק אותם

 

 

בעקבות החשש מהחמרת ההנחיות של משרד הבריאות על רקע התפשטות נגיף הקורונה שיכללו הגבלת מספר הלקוחות בחנות בעת ובעונה אחת, התחילו חלק מהרשתות לפתוח חלק מהחנויות 24 שעות ביממה, למעט בשבת. ואכן, לפי התקנות החדשות שאושרו בלילה, הקמעונאים נדרשים לווסת את כניסת הלקוחות, כך שבכל עת ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של 4 לקוחות לכל היותר לכל קופה רושמת פעילה. כך, אם יש בחנות 10 קופאיות במשמרת, יכולים לשהות בחנות עד 40 לקוחות. בחנויות קטנות יותר בהן 2-3 קופאיות, ניתן להכניס 8-12 לקוחות בלבד בכל סבב.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו  

 

בצל הקורונה, היבואנים נערכים לפסח: צפי למחסור ועליות מחירים

נציג עלי אקספרס בישראל: "תמשיכו לקנות אצלנו"

עקב התפשטות נגיף הקורונה: האטה בהזמנת חבילות מסין

 

בעקבות כך, ברשת ויקטורי הוכנו הלילה מדבקות ייעודיות לרצפת החנות, לסימון מקום העמידה בתור לכל לקוח, באופן המייצר מרווח של 2 מטר בין כל 2 לקוחות. העומסים בחנויות המזון צפויים להתעצם נוכח התקנות המגבילות את מספר הלקוחות שיכולים להיכנס אליהן. כאמור, לפי התקנות, צריך שיהיה יחס של ארבעה לקוחות בחנות על כל קופה פעילה ובתור לקופה לשמור על מרווחים של שני מטרים בין הלקוחות ולטובת כך, לסמן מקומות לעמידה סמוך לקופות ובכל מקום שיש בו תור.

בקשה לשמור על מרחק של שני מטר בסופר בשדרות (צילום: רועי עידן)
תורים בשופרסל. הרשת תפתח סניפים שיעבדו 24 שעות ביממה(צילום: רועי עידן)

רשת yellow שבתחנות הדלק פז תתקין הבוקר בכל הסניפים חוצצים בין המוכרים בקופות לבין הלקוחות, בנוסף הרשת חילקה כפפות לכל המתדלקים על מנת לצמצם מגע עם המשאבות. בשבת שעברה נרשמה בחנויות הרשת עלייה במכירות בשיעור של כ-50% ביחס לשבת רגילה והחברה נערכה בכוחות מתוגברים ומלאי נוסף למדפים. על פי הערכות גם בסופ"ש הזה צפויה הגעה רבה של צרכנים שיצטיידו במוצרי השלמה כגון חלב, קוטג' גבינות ועוד, לרבות מוצרים יבשים, מים מינרליים ועוד.

 

שופרסל תפתח החל מהיום 23 סניפים שיעבדו באופן רציף של 24 שעות ביממה. החברת תרחיב את המהלך ומיום ראשון הקרוב תפתח הרשת עוד כ-11 סניפים נוספים שיעבדו 24 שעות ברציפות. לטובת כך, ובכדי לתת מענה לביקושים החריגים, באונליין ובחנויות הרשת, שופרסל מגייסת כ-250 עובדים חיצוניים שיעבדו במוקדי השירות של החברה. זאת בנוסף לכ-1,000 העובדים שגויסו עד כה לחברה.  

 

רשת יוחננוף, שהחלה בתחילת השבוע לפתוח שתי חנויות גדולות - ברחובות ובחדרה - 24 שעות ביממה, מרחיבה את המהלך ותפתח החל מהערב גם את הסניף בנס ציונה באותה מתכונת. זאת בנוסף להגדלת המלאים במחסנים הצמודים לחנויות, בכדי לאפשר סבב מהיר של מילוי המדפים. בכדי לאפשר לצרכנים את ההצטיידות, הרחיבה יוחננוף את מספר החנויות שיפתחו 24 שעות ביממה מהחנויות בחדרה וברחובות, גם לנס-ציונה, קריית עקרון, פתח תקווה ונתיבות. החל מיום ראשון גם סניפי ירושלים, חיפה ואשדוד יפעלו באותה מתכונת. בנוסף, במוצ"ש החל משעה 20:30 יפתחו סניפי הרשת לקהל, מלבד סניפי אחד העם ברחובות ואור יהודה.

 

רמי לוי, שהיה הראשון להכריז בתחילת השבוע על מעבר לפעילות מסביב לשעון, החל לפתוח את החנויות ברחבי הארץ עד 02:00 לפנות בוקר, ולדבריו ירחיב את שעות הפעילות בהתאם לצרכים המשתנים.

 

רשתות המזון, החוות זינוק בביקושים שלא נבלם גם אחרי שבוע וחצי, נערכות גם למצב בו לא יוכלו להמשיך ולהוציא הזמנות אונליין עד לבית הלקוח בהיקפים הנוכחיים. זאת בעקבות הנחיות חדשות של משרד הבריאות לפיהן, בכדי לבלום את התפשטות נגיף הקורונה, קמעונאים המציעים משלוחי הזמנות אונליין יצטרכו להקצות אזור ייעודי למחלקת הרכבת משלוח, יוקצה אזור שטיפה של חומרי אריזה וציוד רב פעמיים, יוקצו אזורי אחסון לחומרי אריזה וציוד לשימוש רב פעמי בהפרדה בין נקי למלוכלך ויותקן כיור אחד לפחות לצרכי שמירה על היגיינת העובדים. עוד נדרשים הקמעונאים לדאוג לכך שהמצרכים יהיו ארוזים באריזה מאגדת, תוך הפרדה בהתאם לסוגם.  

6 (צילום: שופרסל)
זינוק בביקושים שלא נבלם(צילום: שופרסל)

לטענת הקמעונאים, לא ניתן לספק שירות אונליין תחת תנאים אלו באופן מיידי. במכתב ששלח למשרד הבריאות, כתב נמרוד הגלילי, מנהל תחום רשתות שיווק באיגוד לשכות המסחר: "באם משרד הבריאות מעוניין שבזמן המשבר הקיים רשתות המזון יתחילו לשלוח משלוחים בהתאם להנחיות, אזי משמעות הדבר שברגע זה מסתיימים כל המשלוחים מהמרכולים לבתי הצרכנים. ההנחיות אינן ניתנות ליישום בטח בתקופה הזאת והתוצאה תהיה שיותר קונים יגיעו לבצע את הרכישות שלהם במרכולים".

 

הגלילי הוסיף וטען כי הרשתות לא יוכלו להוסיף לרישיון העסק שלהם היתר רישוי לביצוע משלוחים, כיוון שנציגי משרד הבריאות והעיריות פועלים במתכונת חירום וחלקם יצאו לחל"ת. לא ניתן כרגע לבצע את הליקוט מבלי שתהיה חפיפה על הקונים בסניף ולא ניתן להתקין כעת כיורים נוספים. אבקשכם לחזור בכם במיידית מההנחיות הזמניות למשלוחי מזון ממרכולים".


פורסם לראשונה 19/03/2020 16:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים