שתף קטע נבחר

צילום: EPA

אוראל דגני: "הגענו להסכם, המועדון חזר בו"

קפטן הפועל ת"א פירסם פוסט שבו הוא הסביר את הצד של השחקנים אך ניסה לפייס: "אין טעם או רצון לחפש אשמים כרגע". למרות זאת, חלה התקדמות מחודשת במגעים בין השחקנים וההנהלה

מאור בוזגלו מהפועל ת"א אמנם עמד בחזית שקראה להקים ארגון שחקנים חדש, כולל אמירה ברורה נגד מדיניות הקיצוצים של בעלי המועדונים בשל משבר הקורונה, אך נראה כי הוא לא היחיד ולצידו התקבצו שחקנים ותיקים ומוכרים מקבוצות ליגת העל.

 

"אלו ימים לא פשוטים. הקורונה שיבשה את החיים לעולם ומשם התחיל גל צונמי ענק ששוטף את כולנו. אנחנו דואגים לבריאות יקירינו ובימים אלו כולנו כאחד מסתגרים בבתים ומחכים שיעבור הזעם", נכתב בפוסט שהוכן מאחורי הקלעים וחלק משחקני ליגת העל והלאומית העלו ברשתות החברתיות כאות מחאה. "הנזק הכלכלי שנגרם הוא עצום ואנחנו מבינים את גודל השעה והצורך לתת מעצמנו גם. אין שחקן אחד שלא מבין זאת ואין אחד שמסרב לקצץ ולסייע לבעלים של קבוצתו ולכדורגל הישראלי בכלל".

 

מאור בוזגלו (צילום: הפועל ת
זכה לתמיכה מהשחקנים. מאור בוזגלו(צילום: הפועל ת"א)

 

הפוסט המשיך: "אבל התחושה שלנו בנוסף היא קשה כי חלק מהקבוצות מנסות לנצל זאת לקיצוצים לא הוגנים לאנשים שמחזיקים חוזים חתומים עם התחייבויות כלכליות על סמך החוזים האלה. הגיע הזמן שיבינו כולם שכדורגל קודם כל זה השחקן ואנחנו חייבים להיות מאוחדים כדי לדאוג לזכויות שלנו, כמובן שבהבנה, התחשבות ועזרה לקבוצות שאנו משחקים בהם. מאחלים לכולם בריאות וחזרה מלאה מהירה לשגרה ולמגרשים".

 
הפוסט שהעלה בוזגלו עצמו זכה לתגובות נוקבות כלפיו ברשתות החברתיות, כולל מבעלי הפועל ת"א. מצד שני, שחקנים בכירים במועדון, כמו אוראל דגני ועומרי אלטמן, שנקראו על ידי משה סיני ושרון ניסנוב לנהל את המגעים לקיצוץ, תמכו בבוזגלו והעלו את הפוסט שלו בעמודים שלהם ברשתות החברתיות.

 

דגני עצמו פירסם היום פוסט: "לא כל כך רציתי לפרסם את הפוסט הזה אבל לאחר הפרסומים מאתמול - חשוב שתדעו גם את הצד שלנו. אחרי פגישה של נציגים מטעמנו עם נציג מטעם הבעלים, הוצג לנו מתווה הקיצוץ שנע בין 20 אחוז משכר החיילים ועד ל-70 אחוז מהבכירים. לאחר מגעים הגענו להסכם וגם החזרים במקרה שהליגה חוזרת. לצערנו, ואין טעם או רצון לחפש אשמים כרגע, המועדון חזר בו מההסכמות. כולי תקווה שנמצא דרך בה שני הצדדים יהיו מרוצים, אני בטוח שיש כזו, המועדון חשוב לנו ואנחנו בטוחים שאפשר אחרת. מתגעגע מאוד לכולכם - יאללה הפועל".

 

View this post on Instagram

. בוקר טוב אוהדים יקרים. האמת, לא כל כך רציתי לפרסם את הפוסט הזה אבל לאחר הפרסומים מאתמול - חשוב שתדעו גם את הצד שלנו. אחרי פגישה של נציגים מטעמנו עם נציג מטעם הבעלים, הוצג לנו מתווה הקיצוץ שנע בין 20 אחוזים משכר החיילים ועד ל-70 אחוז בשכר הבכירים. לאחר מגעים שהתקיימו בינינו, השחקנים, לבעלים, הגענו למתווה של קיצוץ מוסכם וגם להחזרים במקרה שהליגה חוזרת להתקיים כסדרה. לצערנו, ואין טעם או רצון לחפש אשמים כרגע, המועדון חזר בו מההסכמות. כולי תקווה שנמצא דרך בה שני הצדדים יהיו מרוצים, אני בטוח שיש כזו, המועדון חשוב לנו ואנחנו בטוחים שאפשר אחרת. מאחל לכולנו הרבה בריאות. מתגעגע מאוד לכולכם - יאללה הפועל

A post shared by Orel Dgani ⚽ (@orel_dgani) on

הפוסט המלא של דגני

 

קרב גרסאות

מאחורי הקלעים נוצר קרב גרסאות בין הבעלים לשחקנים. הבעלים טענו כי הציעו לשחקנים לקצץ חמישים אחוז משכר הברוטו שלהם לשלושה חודשים, ובמידה שהליגה תשוב הם היו אמורים לקבל החזר של הסכום. בהנהלה מנהלים עם השחקנים מגעים כבר מספר שבועות והבהירו כי הציעו להם לקצץ באופן יחסי בין משכורות נמוכות לבכירים, זרים, אנשי מנהלה ואנשי צוות מקצועי שאמורים היו לספוג קיצוץ נמוך יותר.

 

השחקנים הבהירו כי הסכימו על קיצוץ של חמישים אחוז לחודשיים ולגבי חודש מאי לעוד 25 אחוזים במקרה שהליגה תחזור. "כבר היינו מסוכמים עם ההנהלה ואז הם חזרו בהם", אמר אחד השחקנים המעורבים. עם זאת, בשעות הצהרים חודשו המגעים בין הצדדים ותיתכן חזרה לקיצוץ של 50 אחוז מהברוטו. 

 

סיני וניסנוב (צילום: ראובן שוורץ)
קרב גרסאות בין הבעלים והשחקנים. שרון ניסנוב עם משה סיני(צילום: ראובן שוורץ)

 

בהנהלת הפועל זועמים על התנהלות השחקנים. "הצענו להם את ההצעה הטובה ביותר שאפשר היה לקבל, כולל החזרת הקיצוץ במקרה שהליגה חוזרת. יש פה שחקנים מנותקים שלא מבינים מה קורה בעולם כולו, לא רואים שיש כבר עשרים אחוזי אבטלה ובמקום ללכת לקראת המועדון שלהם, הם נגדנו, זה יעלה לחלקם ביוקר בעונה הבאה".

 

השחקנים שבעקבות הפיצוץ הוצאו לחל"ת כבר העבירו מסר להנהלה כי הם מוכנים לקבל על עצמם את המתווה הראשוני, אולם לא ברור אם ישנו את דעתם, אחרי שאחד מהבעלים זאב גרינברג הבהיר: "אנחנו מוכנים עכשיו ללכת רק על מתווה ארגון השחקנים במכבי נתניה, קיצוץ של חמישים אחוז מהנטו". מאחורי הקלעים מתנהלות בכל זאת סיבות כדי לנסות ולסגור בכל זאת את העניינים.

 

מייקל אולהה ועמנואל בואטנג הסכימו לקצץ בשכרם והושארו במועדון, בעוד מרווין פירסמן ופליפה רודריגס סירבו, ועקב כך קיבלו הודעה כי חוזיהם מבוטלים מיידית. רודריגס חזר בו הבוקר והוא יישאר. בכל מקרה המטרה הייתה לשחרר את השניים עם סיום העונה הנוכחית.


פורסם לראשונה 26/03/2020 07:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אוראל דגני
צילום: עוז מועלם
מומלצים