שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

  אילת נסגרה, חוף תל אביב שומם לחלוטין

  בעיר הדרומית בארץ הציבו מחסומים בכניסות, והבהירו: "לא נקלוט חולי קורונה". טיילת ת"א ריקה, בבני ברק דווקא נראו אנשים ברחובות, בראשון לציון החלו באכיפה ובפתח תקווה יעלו רחפנים למניעת התקהלויות. מבט אל ישראל אחרי הגבלת ה-100 מטר

  סגר מלא עדיין אין, אבל ביום שאחרי הגבלות הקורונה החדשות רחובות ישראל נראים עוד יותר נטושים - והעיר הדרומית במדינה סגרה את שעריה. אתמול - לפני ההגבלות החדשות - עוד נראו לא מעט רצים בחוף תל אביב, אבל הבוקר (ה') האזור נראה שומם לחלוטין.

   

  המאבק בנגיף, כותרות אחרונות

  עלה ל-2,495 מניין הנדבקים בארץ

  רק 1,437 מכשירי הנשמה פנויים נותרו

  חמאס שוקל עוצר כללי בעזה

  עוד 655 מתו ביממה‏ בספרד

   

  באילת החליטו לסגור את הכניסות לעיר, כחלק מההתמודדות עם התפשטות הנגיף. מחסומי משטרה הוצבו בשתי הכניסות לעיר מכביש 12 ומכביש 90, לבדיקת הבאים בשערי העיר, והעירייה אסרה על כניסת קרוואנים ולא תאפשר קליטת נופשים שבכוונתם לשהות בחופים מאחר שכל בתי המלון בעיר סגורים מלבד מלון "קלאב הוטל".

   

  רחובות ריקים בעקבות התקנות החדשות    (צילום: בראל אפרים, עידו ארז, אביהו שפירא, משה מזרחי, רועי עידן, נדב אבס, עיריית פתח תקווה, עיריית רא)

  רחובות ריקים בעקבות התקנות החדשות    (צילום: בראל אפרים, עידו ארז, אביהו שפירא, משה מזרחי, רועי עידן, נדב אבס, עיריית פתח תקווה, עיריית רא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  ת"א אחרי ההגבלות החדשות    (צילום: בראל אפרים, נדב אבס, חגי דקל, אורי דוידוביץ)

  ת"א אחרי ההגבלות החדשות    (צילום: בראל אפרים, נדב אבס, חגי דקל, אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, הבהיר כי העיר לא תקלוט ולא תאפשר כניסת חולי קורונה, שלדבריו "עלולים לסכן את תושביה ואת מעמדה כעיר תיירות בינלאומית וכבירת הנופש של ישראל". לפי הודעתו, אמר לו שר הביטחון נפתלי בנט כי לא הייתה כוונה כזו.

   

  במלון היחיד שנותר פתוח באילת, קלאב הוטל, הביעו התנגדות לסגירת העיר. "סגירת העיר אילת למי שמבקש להתארח בה בכפוף ובהתאם לכלל המגבלות שהוטלו, עלולה להיות הרסנית לתושבי העיר, לעובדי המלונות ולתיירות שבה, גם בתקופות שלאחר משבר הקורונה", מסרו בקלאב הוטל. "מכל מקום, כאמור, קלאב הוטל מקפידה על שמירת המגבלות שהוטלו גם למתארחים במלון, ומקפידה על בריאות עובדיה".

   

  בתל אביב הטיילת נראתה ריקה מתמיד. למעטים שכן הגיעו לאזור, ולא היו בדרך לעבודה או לקניות בסופרמרקט, פנו שוטרים והסבירו להם שיש לחזור מיידית לבתים. ככלל, ברחבי העיר עברו ניידות סיור של המשטרה והשמיעו בכריזה לעוברים ושבים את הנחיות משרד הבריאות.

  הטיילת בתל אביב (צילום: בראל אפרים)
  הטיילת בתל אביב(צילום: בראל אפרים)

  נתיבי איילון ()
  מחסום בכניסה לרמת גן, מול הבורסה ליהלומים
   

   

  הטיילת בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  הטיילת בתל אביב ריקה(צילום: מוטי קמחי)

  הטיילת בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  שומם בחוף תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  הטיילת בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  אכיפה בטיילת בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  "פחות אנשים נמצאים כאן, הם מפחדים לצאת. כל יום אנשים רצים, עושים כושר, פעילות גופנית - והיום אין כלום", אמרה מאזור הטיילת שירן בדוי, מנהלת בתחנת דלק של "פז", שהתראיינה לאולפן ynet.

   

  היא סיפרה כי חששה בעצמה להגיע למקום: "פחדתי כי דן פנורמה מולנו, ושם נמצאים כל החולים". היא הביעה תמיכה בהטלת סגר מוחלט: "שאנשים יהיו בבתים ושלא ידביקו זה את זה, כי אנחנו לא יודעים מי חולה קורונה. אני בעד הסגר הזה, לגמרי".

   

  לעומת זאת, בשדרות רוטשילד שבמרכז תל אביב עדיין נראו לא מעט אנשים רצים ומטיילים עם כלבים, אף שעל פי ההנחיות החדשות מותר לצעוד ולעשות ספורט עד למרחק 100 מטר מהבית. למרות התקנות שאוסרות זאת, היו גם בתי קפה שהמשיכו למכור "טייק אווי" לעוברים ושבים.  אשדוד (צילום: רועי עידן)
  רחובות אשדוד ריקים(צילום: רועי עידן)

  רחוב הרצל נתניה (צילום: עידו ארז)
  רחוב הרצל בנתניה(צילום: עידו ארז)

   

  מה מותר ומה אסור לפי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות ()

  בכמה מוקדים, בין היתר בפארק הירקון ובמתחם הבורסה ברמת גן, הציבה המשטרה מחסומים מאולתרים ובדקה אקראית נהגים. במקביל לשלילת האפשרות שמדובר במפרי בידוד, הוזהרו גם לחזור לביתם אלו שהגיעו לאזור ללא צורך חיוני. בבני ברק הרחובות אמנם לא היו סואנים - אבל בכל זאת נראו לא מעט אנשים מסתובבים, בניגוד ליתר הערים בגוש דן.

   

  גם בראשון לציון, משעות הבוקר החלה המשטרה ופקחי החברה לביטחון בעיר להציב מחסומי דרכים במרבית השכונות בעיר, על מנת לאכוף את צו הבריאות. לפחות בבוקר, רוב התושבים שלא יצאו לעבודה נשארו בבתיהם, והרחובות נראו ריקים.

   

  במגזר הערבי הוחמרה האכיפה גם כן. בכניסות לבאקה-ג'ת ניצבו שוטרים שערכו בדיקות לנהגים, ובדקו איתם אם הם בדרכם לעבודה. אלו שלא, נדרשו לשוב לביתם.

   

  בפתח תקווה בוחנים אפשרות לאכוף גם מהיבשה - וגם מהאוויר. במסגרת פעולות העירייה למניעת התקהלויות, ראש העיר רמי גרינברג הנחה את אנשי אגף הביטחון בעירייה לקדם רכש של רחפן מבצעי. עם תום הניסוי המבצעי יוכל הרחפן כבר בימים הקרובים להגיע לנקודות שונות ברחבי העיר ולהתריע בעזרת מערכת כריזה לפיזור התקהלויות.

  המרינה באשקלון (צילום: רועי עידן)
  המרינה באשקלון נטושה(צילום: רועי עידן)

  הטיילת בתל אביב (צילום: בראל אפרים)
  גני השעשועים מחוץ לתחום(צילום: בראל אפרים)  הטיילת בתל אביב (צילום: בראל אפרים)
  הטיילת בתל אביב(צילום: בראל אפרים)

   

   

  לפי הודעת העירייה, טווח הטיסה של הרחפן הוא עד 8 ק"מ. הוא נושא מערכת צילום שמשדרת בזמן אמת למפעיל ויש לו גם יכולת לראיית לילה ותאורת זרקור. בפתח תקווה אמרו כי הרחפן יוזנק למקומות באופן רנדומלי או בעקבות דיווח נקודתי שיגיע למפקדת השליטה.

   

  תקנות החירום החדשות נכנסו לתוקף אתמול ב-17:00. לפיהן, בין היתר, פרט ליציאה לעבודה, להצטיידות במזון ותרופות, לסיוע רפואי ושורת החרגות נוספת - מותרת יציאה של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום לזמן קצר ובמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בראל אפרים
  ניידת משטרה בחוף תל אביב
  צילום: בראל אפרים
  מומלצים