שתף קטע נבחר

משרד הבריאות יכריע אם נתניהו ייכנס לבידוד לשבוע

לאחר שאחת היועצות שלו אובחנה כחולה בנגיף הקורונה, בסביבתו של ראש הממשלה מעריכים כי הוא יידרש להיכנס לבידוד. החלטה סופית תתקבל לאחר קבלת תוצאות בדיקת קורונה נוספת. נמסר כי לנתניהו אין סימפטומים וכי הוא מרגיש טוב

 

 

 

בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מעריכים הבוקר (שני) כי הוא ייכנס לבידוד של שבוע ימים - לאחר ששהה ליד היועצת שלו למגזר החרדי ולכנסת רבקה פאלוך, שנדבקה בנגיף הקורונה. עם זאת, טרם התקבלה החלטה סופית על ידי משרד הבריאות. נתניהו יעבור היום בדיקת קורונה נוספת.

 

 

בנימין נתניהו (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
בנימין נתניהו בכנסת בשבוע שעבר(צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

מלשכת רה"מ נמסר כי "בשעות אלה מתבצעת על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית לעובד בסביבת ראש הממשלה ולאחר מכן יועברו הנחיות מסודרות. ההערכה הראשונית היא כי אין צורך שרה"מ ישהה בבידוד כיוון שלא היה במגע קרוב עם החולה ולא קיים עמו פגישה. כמו כן, מבדיקה ראשונית השניים לא שהו יחד בחדר אחד בשבועיים האחרונים. החקירה האפידמיולוגית נמשכת.

 

"נדגיש כי בשבועות האחרונים מקפידים רה"מ וסביבתו על הקפדה יתרה של הנחיות משרד הבריאות, בליווי רופאו האישי, ומקיים את רוב הדיונים בשיחות וידאו ממעונו. ראש הממשלה וסביבתו יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות".

 

50 ()
רבקה פאלוך

נגיף הקורונה - כתבות אחרונות:

 

בן 22 במצב קשה מקורונה: "הנגיף פוגע בכולם, יהיו עוד חולים צעירים"

עלה ל-4,347 מניין חולי הקורונה בישראל, 80 במצב קשה

משרד הבריאות: "הזמנו כ-12 אלף מכונות הנשמה, לא כולן יגיעו במועד"

חשש ממחסור במכונות הנשמה: זו פריסת המכשירים בארץ

 

הלילה מסרה לשכתו של נתניהו כי פאלוך נדבקה, וכי שהתה בימים האחרונים בסביבתו של ראש הממשלה, יועציו וכמה מהשרים.

 

פאלוך עברה בדיקת קורונה לאחר שבעלה אובחן כחולה ואושפז בסוף השבוע במצב קל. בעקבות קרבתה של היועצת בימים האחרונים לנתניהו ולשרים, המתינו אתמול בלשכת ראש הממשלה במתח לתוצאות בדיקתה. 

 

 

 

 

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר אתמול, עוד בטרם נודע כי פאלוך נדבקה, כי נתניהו וסביבתו שמרו על כללי המרחק עוד בטרם נמצא בעלה חיובי לנגיף.  

 

לפני כשבועיים עברו נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר בדיקות לאבחון נגיף הקורונה, שיצאו כולן תקינות. בני משפחת נתניהו עברו את הבדיקות במסגרת סדרה של בדיקות שעבר גם הצוות הקרוב שסביב ראש הממשלה.

 

אנשי מד"א הגיעו למעון ברחוב בלפור בירושלים ולקחו בדיקות מכל מי שסובב את נתניהו. "על-פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, נעשות בדיקות קורונה שגרתיות לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה וכן לראש הממשלה. לאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים", נמסר אז ל-ynet.

 

הממשלה אמורה הייתה לדון הלילה בהחמרת הגבלות התנועה על האזרחים ובצמצום הפעילות במשק בעקבות המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל בשיחת ועידה טלפונית, אך הישיבה נדחתה ברגע האחרון על-ידי נתניהו. בלשכתו ציינו כי "טרם הושלמה העבודה על התקנות להחמרת הגבלות התנועה". הישיבה צפויה להתקיים היום.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
בנימין נתניהו
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
מומלצים