שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

כל נבדק שלישי בבני ברק - חולה: הנתונים המלאים

אלו הערים עם הכי הרבה חולי קורונה: בירושלים כ-10% מהנבדקים אומתו כחולים, בת"א כ-6% - ובבני ברק 34%. לעומת העלייה המדאיגה במספר החולים בעיר החרדית, בישראל כולה העלייה דווקא מתמתנת. מספר הנדבקים עלה ב-136 ביחס לאמש והגיע ל-4,831

אכיפה בבני ברק (צילום: מוטי קמחי  )
כל נבדק שלישי בבני ברק - חולה בקורונה(צילום: מוטי קמחי )

הנתונים שמראים את חומרת ההתפרצות בערים החרדיות, ובמיוחד בבני ברק : מנתונים שהגיעו לידי ynet עולה כי בני ברק מתקרבת לירושלים במספר הנדבקים בנגיף הקורונה. על פי הנתונים, 505 מתושבי העיר נדבקו בנגיף לעומת 568 בירושלים - הגדולה ממנה כמעט פי 5. גם נתוני מספר הנבדקים מראים זאת בבירור. בבני ברק יותר משליש מהנבדקים קיבלו תשובה חיובית (נדבקו בקורונה), לעומת כ-10% מהנבדקים בירושלים ו-6% בתל אביב.

 

כמה חולים ביישוב שלכם, וכמה בדיקות נערכו? הנתונים המלאים

 

כל זאת, בזמן שהעלייה הכללית במספר החולים מתמתנת יחסית. לפי משרד הבריאות, עד כה נדבקו 4,831 איש מהנגיף. מדובר בעלייה של 136 חולים ביחס לעדכון האחרון. מתוך החולים, מצבם של 83 מוגדר קשה, 69 מהם מונשמים. עד כה החלימו 163 חולים. הבוקר הודיעו בתי החולים על שתי נשים שנפטרו, הצעירות ביותר עד כה - תושבת לוד בת 49 ואישה בשנות ה-50 לחייה. 

 

 

ביחס לנתוני הערים הקודמים, שפורסמו ביום שישי, נראתה עלייה מדאיגה מאוד במספר הנדבקים בבני ברק. אז היה מדובר ב-267 חולים לעומת 211 בתל אביב, ואילו לפי הנתונים הללו כבר עומד כאמור מספר החולים בעיר על 505 איש. בסך הכול נערכו 1,462 בדיקות לתושבי העיר. בתל אביב עלה מספר הנדבקים באופן מתון בהרבה, ל-263. מספר הבדיקות גדול בהרבה - 4,380 בדיקות. בירושלים נערכו 5,368 בדיקות.

 

בתוך כך, מתחם 'היבדק וסע' בבני ברק החל לקחת בדיקות מתושבים. היות שלרבים מתושבי העיר אין כלי רכב פרטיים, הם נאספים על ידי אמבולנסים של מד"א ישירות למתחם הבדיקות - ולאחר מכן נלקחים בחזרה לביתם.

 

 

המאבק במגפת הקורונה - כתבות נוספות:

ליצמן: "להטיל סגר על בני ברק, המצב שם נורא ואיום"

ההגבלות החדשות: להתפלל לבד, חתונות ללא אורחים וצמצום העובדים

כחלון: "בעל עסק שנפגע יקבל עד 14 אלף שקל"

 

מתחם היבדק וסע בבני ברק (צילום: מוטי קמחי )
מתחם 'היבדק וסע' בבני ברק(צילום: מוטי קמחי )

מתחם היבדק וסע בבני ברק (צילום: מוטי קמחי )
תושבים יילקחו ע"י מד"א למתחם, ויוחזרו לביתם(צילום: מוטי קמחי )

מתחם היבדק וסע בבני ברק (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

מתחם היבדק וסע בבני ברק (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

מתחם היבדק וסע בבני ברק (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )
 

בהמשך הרשימה נמצאות אשקלון, שם נדבקו 108 איש (מתוך 998 בדיקות), ראשון לציון (95 נדבקים ו-1,866 בדיקות), פתח תקווה (91 ו-1,479), מודיעין-מכבים-רעות (79 ו-1,154), רמת גן (76 נדבקים ו-1,352 בדיקות), נתניה (75 ו-1,033) ואשדוד (73 ו-1,110). מספר נדבקים רב ביחס לגודל העיר יש גם בעיר הדתית-חרדית אלעד - 64 נדבקו לעומת 261 בדיקות בלבד (26%), ובמגדל העמק - 64 נדבקו ונערכו 340 בדיקות. גם באפרת מספר הנדבקים גבוה - 49. שם נערכו 411 בדיקות לתושבי העיר. בכפר חב"ד נדבקו 28 מתוך 82 בדיקות בלבד (34%) ובמודיעין עילית, גם היא חרדית, 33 נדבקים מתוך 180 בדיקות (18%).

 

בנוגע ל-263 איש שנדבקו לא ידוע מקום מגוריהם. מספר הבדיקות שנערך לאלו שמקום מגוריהם לא ידוע עומד על 6,274, ושיעור החולים המאומתים - 4% - נמוך בהרבה מביתר הערים, ודווקא הוא עשוי לתת תמונת מצב מדויקת לגבי התחלואה באוכלוסייה הכללית. 

  ()
 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

  

 

 

הבוקר נמסר ממשרד הבריאות כי על פי הנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן, הורה מנכ”ל המשרד משה בר סימן טוב לקופות החולים על פתיחת ארבעה סניפים בבני ברק לטובת דיגום וטיפול בחולים שסובלים מתסמינים של נגיף קורונה: חום מעל 38 מעלות או שיעול או קושי בנשימה. ההגעה לסניפים היא בתיאום מראש בלבד.

 

אמש פרסם ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן פוסט בפייסבוק שבו התייחס לנתונים החדשים: "ביומיים האחרונים הגידול הארצי היה 20%, ת"א 17.5% ורמת גן 35.8% - פי 2 מת"א ויותר מפי 1.5 מגבעתיים. הנתון של בני ברק עומד על 63.3% - פי 3 ויותר מהממוצע הארצי. בשלושת הימים האחרונים היה גידול ארצי של 43.22%, בת"א רק 31.11% ואנחנו 60% - שוב פי 2 מת"א ופי 1.4 מהממוצע הארצי. הנתון של בני ברק עומד על 90.1%, יותר מפי שניים מקצב ההדבקה הארצי".

 

לדברי שאמה הכהן, "הנתונים החריגים לרעה של רמת גן יכולים להיות תוצאה בין היתר של העובדה שבבני ברק אין פצצה מתקתקת אלא פצצה עוצמתית שהתפוצצה גם לנו בפרצוף. אני דורש מראש הממשלה להורות על סגר מלא ומוחלט על העיר בני ברק. עם כל כאב הלב על מה שעובר עליהם אין ברירה אחרת".

 

 

אכיפה בבני ברק (צילום: מוטי קמחי  )
אכיפה בבני ברק(צילום: מוטי קמחי )

מסוק משטרתי מעל בני ברק ()
אכיפה גם בסיוע מסוק משטרתי

כך זה נראה בהלוויה ()
הלוויה ההמונית בבני ברק

 בריאיון ל"ידיעות אחרונות" הביע גם שר הבריאות ליצמן תמיכה בהטלת סגר על בני ברק. "מה שקורה בבני ברק נורא ואיום, כל יום שעובר הוא פיקוח נפש", אמר ליצמן. הוא התייחס גם להלוויה במוצאי שבת, שבה נכחו 400 איש, ואמר: "זה עוול. לא צריך לעשות. החוק החריג את ההלוויות אבל לא בצורה כזו. מה שהם עשו שמה לא טוב".

 

בינתיים, גילאי הקורבנות ממשיכים לרדת: אישה בשנות ה-50 לחייה נפטרה בבית החולים שיבא ותושבת לוד בת 49 נפטרה בבית החולים אסף הרופא. בכך עלה מספר קורבנות הקורונה ל-18. לפי משרד הבריאות עד כה נדבקו 4,831 איש מהנגיף. העלייה במספר הנדבקים מתמתנת - עוד 136 חולים ביחס לעדכון האחרון. מתוך החולים, מצבם של 83 מוגדר קשה, 69 מהם מונשמים. עד כה החלימו 163 חולים.

 

מספר חולי הקורונה בישראל עלה אתמול ל-4,695 - מדובר בעלייה של 10.5% לעומת מספר החולים שאובחנו בישראל עד יום ראשון. בין יום ראשון לשבת חלה עלייה של 17.3% במספר החולים ובין שישי לשבת נרשמה עלייה של 12.6% - כך שלמעשה אתמול חלה העלייה המתונה ביותר במספר החולים המאובחנים בישראל. עם זאת, משרד הבריאות לא מפרסם מאז יום רביעי בשבוע שעבר את מספר הבדיקות שהוא מבצע ולכן אי אפשר להכריז כי יש בלימה בקצב ההדבקה בישראל - כיוון שקצב האבחונים נובע בין היתר בכמות הבדיקות שמתבצעות.

 

מספר החולים המונשמים, שזינק מאז סוף השבוע ועד אתמול התייצב הבוקר והוא עומד על 69, לעומת 66 אתמול. ביום שישי היו בבתי החולים בישראל 38 חולים שנזקקו להנשמה – ועד הבוקר זינק מספר המונשמים ב-81.5%. במקביל, חל זינוק מעודד במספר המחלימים מקורונה. ביום שישי עמד המספר על 79 והבוקר הגיע מספר המחלימים ל-163, זינוק של יותר מפי 2. העלייה המבורכת במספר המחלימים נובעת בין היתר מזמן ההחלמה הממושך מהמחלה ומזכירה את מגמת העלייה וגם את כמות החולים לפני מעט יותר משבועיים.

 

רוב החולים המונשמים נמצאים בבתי חולים באזור המרכז. בבית החולים שיבא מאושפזים 12 חולי קורונה הזקוקים להנשמה, באיכילוב 10, בבית החולים השרון 7, בוולפסון 6 ומספר דומה של מונשמים נמצא בבית החולים מאיר בכפר סבא. יתר המונשמים נמצאים נמצאים בבתי החולים אסותא, אסף הרופא, בני ציון, ברזילי, הדסה עין כרם, הלל יפה, לניאדו, מעייני הישועה, קפלן ורמב"ם בחיפה.

 

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 573 חולי קורונה בסך הכל והיתר נמצאים באשפוז ביתי, במלוניות ועבור כמה מאות חולים טרם הוחלט היכן ישהו. ישראל מדורגת כעת במקום ה-17 במספר חולי הקורונה המאומתים. אחוז התמותה בישראל עומד הבוקר על 0.37%, אחוז נמוך בהרבה מהממוצע העולמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההלוויה בבני ברק, במוצאי שבת
מומלצים