שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

  אלה הערים עם הכי הרבה חולים – ביחס לכמות התושבים

  מניתוח נתוני משרד הבריאות על החולים לפי ערים, עולה כי ביישוב קריית יערים יש הכי הרבה חולים ביחס לאוכלוסייה. אחריו ברשימה אפרת, בני ברק, מגדל העמק ומצפה רמון. העלייה בבני ברק מדאיגה במיוחד, ביחס לכמות הבדיקות שנערכו

   

   

  קריית יערים ראשונה – ואחריה אפרת. מניתוח נתוני משרד הבריאות שפורסמו היום (שלישי) עולה כי אלה היישובים שבהם יש הכי הרבה חולי קורונה ביחס לכמות התושבים. אחריהם ברשימה בני ברק, מגדל העמק ומצפה רמון, שבה יש אמנם רק 11 חולים, אך האוכלוסייה מונה 5,220 איש בלבד. את רשימת 20 היישובים חותמים כוכב יאיר, אשקלון וגן יבנה. הערים הגדולות אין מופיעות בה.

   

  בקריית יערים שליד ירושלים, בה יש 30 חולים מאומתים, נכנסו אלפים לבידוד ועלתה אפשרות להטלת סגר על היישוב החרדי. הנתונים שפורסמו מחדדים את חומרת ההתפרצות בערים החרדיות, ובמיוחד בבני ברק, המתקרבת לירושלים במספר הנדבקים בנגיף הקורונה.

   

  כמה חולים ביישוב שלכם, וכמה בדיקות נערכו? הנתונים המלאים

   

   על פי הנתונים, 571 מתושבי העיר נדבקו בנגיף לעומת 650 בירושלים – הגדולה ממנה כמעט פי 5. גם נתוני מספר הנבדקים מראים זאת בבירור. בבני ברק יותר משליש מהנבדקים קיבלו תשובה חיובית (נדבקו בקורונה), לעומת כ-10% מהנבדקים בירושלים ו-6% בתל אביב.

   

   

   

   

  3082 ()
  סוגרים שערים בקריית יערים

   

   

  כל זאת, בזמן שהעלייה הכללית במספר החולים מתמתנת יחסית. לפי משרד הבריאות, עד כה נדבקו 4,831 איש מהנגיף. מדובר בעלייה של 136 חולים ביחס לעדכון האחרון. מתוך החולים, מצבם של 83 מוגדר קשה, 69 מהם מונשמים. עד כה החלימו 163 חולים. הבוקר הודיעו בתי החולים על שתי נשים שנפטרו, הצעירות ביותר עד כה – פזית בביאן בת 50 מראשון לציון, ותמר פרץ-לוי, בת 49 מלוד.

   

  המאבק במגפת הקורונה - כתבות נוספות:

   

  ביחס לנתוני הערים הקודמים, שפורסמו ביום שישי, נראתה עלייה מדאיגה מאוד במספר הנדבקים בבני ברק. אז היה מדובר ב-267 חולים לעומת 211 בתל אביב, ואילו לפי הנתונים הללו כבר עומד כאמור מספר החולים בעיר על 571 איש. בסך הכול נערכו כ-1,460 בדיקות לתושבי העיר. בתל אביב עלה מספר הנדבקים באופן מתון בהרבה, ל-278. מספר הבדיקות גדול בהרבה – כ-4,380. בירושלים נערכו כ-5,300 בדיקות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאור נחום
  קריית יערים
  צילום: מאור נחום
  מומלצים