שתף קטע נבחר

"ילדים עם צרכים מיוחדים חייבים מסגרת"

שרון שוורץ-מישקובסקי, אמא לנער עם צרכים מיוחדים, פתחה קבוצה להורים, במטרה לגרום לשינוי: "אני שומעת סיפורים על ילדים שזורקים חפצים בבית, מפרקים שקעים ומכים את הוריהם. הם חייבים לקבל מענה טיפולי וחינוכי"

 

 

הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדים עם אתגרים נוספים לאלו שקיימים בכל בית. שרון שוורץ-מישקובסקי, אמא לנער עם צרכים מיוחדים, פתחה קבוצה של עשרות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שנתונים היום, אחרי שלושה שבועות, בהסגר בבית בלי מענה טיפולי וחינוכי.

 

קיראו עוד:

הורים מיוחדים משתפים: פעילות אחת ביום

"מסגרת לילד עם צרכים מיוחדים היא כמו חמצן"

יום עבודה מהבית - עם ילד בן 4

 

"הבית שלי הוא רק אחד מיני רבים, בו יש את הבן שלי, נער מקסים בן 15.5, שבשלוש שנים האחרונות עבדנו איתו ועם המון אנשי צוות כדי להביא אותו לאיזון כלשהו, שהופר בגיל ההתבגרות", מספרת שוורץ-מישקובסקי בראיון לאולפן ynet.  

 

"לצערי הסגר הזה מחזיר אותנו אחורה. כל אשפוז במחלקה בבית חולים לבריאות הנפש מחזיר אותנו אחורה, מחזיר את התרופות שכבר הפסקנו איתן לתוך הבית שלנו ולגוף של הבן שלנו. הסיטואציה מאוד קשה - לראות את כל העבר חוזר על עצמו".

 

את אומרת שאחרי פסח לא תהיה ברירה, אלא לפתוח לפחות את כל המסגרות האלה, אחרת כל השנים האחרונות ילכו לאיבוד?

"הן כבר הולכות לאיבוד ויש רגרסיה מטורפת. אני מדברת על הבן שלי ועל סיפורים שמגיעים אליי - בחור בן 16 שקם ערב אחד, היכה את הוריו מכות נמרצות, זרק את חפציו מהחדר שלו מהקומה השישית למטה, או על ילד צעיר מאוד שרץ בכל הבית, מפרק שקעים, מוריד תמונות מהקירות וזורק אותן.

 

"נער בן 15 שהופך את כל הבית שלו, שורט, נושך את עצמו. אני מדברת על ילדים שהסיטואציה הזו בשבילם זה לא צורך שיש לכל הילדים וההורים היום, אלא צורך בריאותי, של בריאות הגוף ובריאות הנפש. אלו הילדים שאני מדברת עליהם, ויש עשרות, אם לא מאות, כאלה היום בבתים.

 

"הילדים מתפרקים, המשפחות מתפרקות, האחים רואים את זה. חלק מההורים מספרים לי בעצם שהם כבר לוקחים תרופות. זו הסיטואציה שאני מתארת".

 

את בעצם מבקשת לפתוח את המסגרות האלה.

"אנחנו לא רוצים לסכן אף אחד, באמת שלא. יש דוגמאות למסגרות שפועלות כמו הוסטלים ומרכזי תעסוקה שנכנסו לתוך מערכי דיור, בהם צוותים מגיעים. לפעמים אפילו הצוותים הלא קבועים ושומרים על הבריאות ועל הכללים. אנחנו מבקשים את אותו הדבר בשביל הילדים שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
שרון ובנה. "המצב מחזיר אותנו אחורה"
צילום: אלבום פרטי
מומלצים