שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

הפרת התקנות: טיול בחוף תל אביב, חילוץ וקנס בנחל בצפון | צפו

המשטרה רשמה עשרות דו"חות לתושבים בתל אביב שהפרו את צו בריאות העם. רבים מהדו"חות נרשמו בטיילת. בנחל כזיב חולצו מטיילים שאחד מהם שבר את רגלו. בסיום החילוץ, קיבלו דו"ח על הפרת התקנות

 

 

תשומת הלב הציבורית הופנתה בימים האחרונים למאמץ לבלום את התפשטות נגיף הקורונה בבני ברק וביישובים חרדיים אחרים, אך סיור בחוף תל אביב הבוקר (שבת) העלה כי גם בבירה החילונית של ישראל יש מי שמתעלם מהתקנות לשעת חירום וממשיך בשגרה. לאורך הטיילת, בעיקר בדרומה וביפו, הסתובבו אזרחים הרחק מבתיהם. שוטרים שהתפרסו באזור תשאלו כמה מהם.

 

בתל אביב נרשמו עשרות הפרות של צו בריאות העם והנחיות משרד הבריאות, רבות מהן באזור הטיילת. במשטרה רשמו דו"חות ופיזרו תושבים לבתיהם. בנחל כזיב שבגליל המערבי נקנסו שני מטיילים שטיילו בניגוד לתקנות ב-500 שקלים. קודם לכן חולצו על-ידי יחידת החילוץ המשטרתית גליל מערבי כרמל, ועל ידי הצבא, לאחר שאחד מהם שבר את רגלו.

 

המטיילים שנחל כזיב אשר קיבלו קנס לאחר שהפרו את הנחיות משרד הבריאות (צילום: משטרת ישראל)
מטיילים חולצו ונקנסו בנחל כזיב(צילום: משטרת ישראל)

מבלים בחופי תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
בחוף תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

מתחם שטיפת המכוניות שנקנס בעכו ( צילום: דוברות המשטרה)
מתחם שטיפת מכוניות בעכו נקנס( צילום: דוברות המשטרה)

אזרחים מבלים בתל אביב ושוטרים מבצעים אכיפה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

מגפת הקורונה – סיקור נרחב :

  • עלה ל-7,589 מספר החולים בקורונה בישראל
  • בת 89, בת 88, בת 67 ובן 76 מתו מהנגיף, מניין המתים בישראל עומד על 44
  • מוסיף להיות קשה מאוד מצבו של אפיק סויסה, בן 22 מאשדוד, שנדבק בקורונה
  • שני חולי קורונה אושפזו בכפייה: "סיכנו את סביבתם"
  • חום ושיעול? התסמינים לבדם שוב לא מספיקים לבדיקה

 

  • יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

רשות הכינרת נאלצה להוציא היום יותר מ-50 איש שלא נשמעו להוראות הסגר ונכנסו לחופים הסגורים. בין השאר דוווח על משפחות שערכו מנגל, טיול אופנועים שעצר בחופים, נהגי טרקטרונים בטיול בחופים, גלשני סאפ, נהגי טנדר שרצו לפרוק אופנוע ים לשיט ואף משפחה עם קראוון שהגיעה לשהות באחד החופים.

 

חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת, אמר כי הנחיות משרדי הפנים והבריאות הן חד משמעיות: "אני רואה בחומרה אותם אנשים אשר מפירים את הנחיות משרד הפנים והבריאות ומחייבים אותנו להיכנס איתם לעימותים מיותרים".

 

כמו כן, הלילה נרשמו קנסות ל-11 תושבי ירושלים שהפרו את ההנחיות, התקהלו בבית מגורים בשכונת הר חומה וניהלו משחקי מזל אסורים. הבלשים שהגיעו למקום החרימו את כלי המשחק ו-5,000 במזומן.

 

בעל הדירה, בן 35, נעצר לחקירה בחשד לניהול מקום למשחקים אסורים, ונרשם לחובתו קנס על סך 5,000 שקל בגין הפרת צו בריאות העם. לעשרת הנוכחים האחרים בדירה נרשמו קנסות על 500 שקל.


משטרה אכיפה תל אביב הסגר נגיף קורונה  (צילום: מוטי קמחי)
אכיפה באזור הטיילת בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

אזרחים מבלים בתל אביב ושוטרים מבצעים אכיפה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מבלים בחופי תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מבלים בחופי תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מבלים בחופי תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מבלים בחופי תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

במרכז עכו רשמה המשטרה קנס של 5,000 שקל לבעל עסק לשטיפת מכוניות שפעל חרף הצו, ואף שאתמול הוזהר בעניין. הוא נתפס במהלך סריקות שנערכו במרחבים הציבוריים, ועל פי המשטרה ניסה להסוות את פעילותו באמצעות בד כהה שתלה לאורך הגדר המקיפה.

 

מבצע אכיפה שבוצע ביער בן שמן נרשמו דו"חות לעשרות בני אדם שיצאו לטיולי אופניים, לסיורי שטח ולפיקניקים בחיק הטבע. במשטרה הדגישו כי הפעילות תימשך בפארקים ובאתרי הטבע גם במהלך חג הפסח על-מנת לבלום את היציאה למרחב הציבורי.

 

כבר בתחילת משבר הקורונה אישרה הממשלה הטלת קנסות על מי שיפר את התקנות לשעת חירום. על הפעלת עסק או הפרת הוראת שוטר להתפזרות התקהלות יוטל קנס של 5,000 שקל. כך גם על הפרת חובת הבידוד.

 

במשטרה חוששים כי בליל הסדר יפרו ישראלים רבים את ההוראות, ולכן מתוכנן ביום רביעי מבצע משמעותי, החל משעות הבוקר, כדי לוודא שלא תהיה הפרה של התקנות. השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר באולפן ynet כי עוד לפני כן יתחילו שוטרים לאכוף את התקנות במרכולים, כדי למנוע התקהלויות וצפיפות בהם, וקרא לישראלים להימנע מהזמנת אורחים לארוחת ליל הסדר: "זה החשש הכי גדול שלנו, של המשטרה ומשרד הבריאות, שמה שקרה בפורים יקרה בהיקף נרחב הרבה יותר בליל הסדר – ולכן זה המיקוד שלנו".

חוף הקשתות אשדוד ריק  (צילום: שלום ארבלי)
ריק מאדם. חוף הקשתות אשדוד, היום(צילום: שלום ארבלי)

 

 

 

מוקדם יותר עדכן משרד הבריאות כי מספר הנדבקים המאומתים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-7,589, מתוכם 115 במצב קשה ו-44 נפטרו. עם זאת, חלה התייצבות יחסית במספר המונשמים - ומספרם עומד על 98, בהשוואה ל-96 אתמול. כמו כן, מספר המחלימים עומד על 427 בהשוואה ל-403 אתמול.

 

המוקד המדאיג של שיעורי ההידבקות בימים האחרונים נמצא בבני ברק, שנכון לאתמול התגלו בה 1,061 חולים, אבל חלק ניכר מהם עדיין לא התפנה מהבתים: אחת המשימות המרכזיות והדחופות של כוחות צה"ל, עם קבלת המנדט מהממשלה להיות אחראים על הסיוע האזרחי לבני ברק, היא להוציא ממנה ככל הנראה כמה מאות, שעדיין נותרו בבתיהם.

 

עד יום שישי בצהריים פונו רק כ-100 מהם. המשמעות: למרות הסיכון הגבוה בהפצת הנגיף, בעיקר בבתים וברחובות עמוסי האוכלוסייה, חלק גדול מחולי הקורונה בעיר לא עזבו אותה למלונית שהכשירה עבורם המדינה בניר עציון.

 

"המלוניות מוכנות, אבל בניגוד לחלקנו זה לא מאפיין את האוכלוסייה החרדית לעזוב פתאום את הבית, שבו יש שמונה או 10 ילדים שצריך לדאוג לצרכיהם", אמר מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי. "לא נעשה דבר בכוח. יש בעיות ואנו מתייחסים אליהם בענייניות. אני מקווה שנוציא את כל החולים מבני ברק. אני מודה שהמאמצים נמשכים, אבל זו לא הצלחה מסחררת עדיין. לא נעצור אנשים".

 

בבני ברק לא היו אירועים חריגים במהלך השבת, למעט כמה מקרים שבהם אנשים התפללו ברחוב בקבוצות של 5-4, ונענו לבקשות השוטרים להתפזר לביתם. לא נרשמו דוחות בעיר. במשטרה ציינו לטובה את שיתוף הפעולה של התושבים עם הנחיות משרד הבריאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בחוף תל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים