שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בגלל שגיאה בהזנה: נבדקים בריאים שוב התבשרו כי חלו בקורונה

עשרות נבדקים קיבלו הודעה כי נדבקו בקורונה, וביום למחרת יצרה איתם קופת החולים קשר ועדכנה: "לא חליתם". מקור הטעות בהזנה שגויה של פרטי הנבדקים ובקידוד התוצאות. גורם במעבדות הרפואיות: "זו יכולה להיות טעות הקלדה של גורם אנושי"

בערב התבשרו כי חלו בקורונה, ובבוקר כבר עודכנו: חלה טעות בתוצאות הבדיקה - "לא חליתם". למספר נבדקים מקופות החולים נמסר באפליקציה שלשום בלילה כי נדבקו בקורונה, אך למחרת קיבלו הודעה טלפונית מהקופה שבישרה כי חלה טעות בהזנת תוצאות הבדיקה. מקור הטעות: הזנה שגויה של פרטי הנבדקים ובקידוד התוצאות.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

שלשום בלילה קיבלו חלק מקופות החולים את ההודעה לפיה מעבדת הקורונה בבית החולים וולפסון שלחה תוצאות שאינן תקינות. שתיים מהקופות סיפרו כי לכ־40 מבוטחים הוזנה תוצאה שגויה. "אנחנו לא יודעים מדוע נגרמה הטעות", אומר גורם במעבדות הרפואיות, "זו יכולה להיות טעות הקלדה של גורם אנושי".  

 

נגיף הקורונה - עדכונים אחרונים:

 

לטענת הגורם, "ברגע שתוצאות הבדיקות מוזנות באופן ידני למחשב, עלולות לקרות תקלות" שכן התוצאות מועברות מהמעבדה למשרד הבריאות ומשם לקופה. "בכל אחת מהתחנות הללו יכולה להיווצר טעות”. אחד הנבדקים שקיבל תוצאה שגויה סיפר כי "הרופא התקשר לגבי התוצאות ואמר 'אל תתייחס'".

Coronavirus testing kits at Ichilov Hospital  ()
עוד טעות בבדיקות

 

 

מבית החולים וולפסון נמסר אתמול: "הייתה תקלה נקודתית שנמשכה שעתיים בשידור נתונים של בדיקות שהתבצעו ב־19־22 במארס. הממשק עם משרד הבריאות לא היה פעיל ולכן נדרש דיווח בדיעבד. הבדיקות במעבדה בוצעו כהלכה, התוצאות מהימנות, והאנשים קיבלו במועד תשובות נכונות. ברגע שהתגלתה התקלה היא תוקנה מיד".

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

לפני יותר משבוע נחשף ב־ynet מחדל הבדיקות, במסגרתו תוצאות שקיבלו קופות החולים ממשרד הבריאות התגלו כשגויות.

 

"מתהפכת לנו הבטן מאז אתמול", אמר בעקבות הפרסום גורם במערכת הבריאות. "אם מדובר על טעות דגימה קטנה, זה זניח, אבל אם מדובר על תקלה מתמשכת, זה אירוע דרמטי. אתם מבינים מה יקרה אם יבינו שחלק מהחולים הם לא חולים ומי שמסתובב ברחוב כן חולה"?. משרד הבריאות הורה אז למנהלי קופות החולים שלא לבשר לנבדקים לנגיף הקורונה על תוצאות בדיקתם.

 

בהודעה פנימית שקיבלו מנהלי הקופות נכתב: "יש לחדול בשלב זה מלהודיע לאנשים על תוצאות בדיקות עד הודעה חדשה. ייתכן ותוצאות המעבדה שגויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים