שתף קטע נבחר

תיעוד: מאות הצטופפו כדי לקנות ביצים ממשאית בבית שמש

מצוקת הביצים גברה על הקורונה: לאחר שמאות בני אדם עמדו בצפיפות כדי לנסות ולקנות ביצים ממשאית, כוחות משטרה הגיעו למקום כדי לפזר את ההתקהלות. הם קנסו את בעלי המשאית ב-5,000 שקל בגין הפרת צו בריאות העם

 

 

 

 

מאות בני אדם הצטופפו היום (יום ג') סביב משאית שממנה נמכרו ביצים בשכונת רמת בית שמש. כוחות משטרה שהגיעו למקום הפסיקו את המכירה, פיזרו את ההתקהלות וקנסו את בעלי המשאית ב-5,000 שקל בגין הפרת תקנות צו בריאות העם. תיעוד ההתקהלות בסרטון שבפתח הכתבה.

 

התקהלות חרדים בבית שמש ()
מאות בני אדם סביב המשאית

התקהלות חרדים בבית שמש ()
עומדים בצפיפות גדולה

התקהלות חרדים בבית שמש (צילום: בית שמש חדשות )
כוחות המשטרה מגיעים לפזר את ההתקהלות(צילום: בית שמש חדשות )

משבר הקורונה - עדכונים אחרונים:

עומסי תנועה לפני הסגר: "תהיה אכיפה חסרת תקדים"

עד מתי אפשר לצאת מהעיר, מתי מסתיימים האוטובוסים - ומה קורה בחג?

מיום ראשון: חובת עטיית מסכה ביציאה מהבית

 

כוחות משטרה פועלים היום במוקדים רבים לאכיפת התקנות, ובזכרון יעקב רשמו השוטרים דו"ח בסך 5,000 שקל לבעל עסק לממכר מזון לאחר ששהו בו מעל 10 אנשים וללא הקפדה על כללי הזהירות כנדרש בהנחיות משרד הבריאות, הכוללות בין השאר הימצאות של עד 10 אנשים בעסק ועד ארבעה אנשים בקופה.

 

 

 

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיע בצהריים לשכונת מאה שערים בירושלים - ואמר: "המשטרה קיבלה משימה בהיקף חסר תקדים". ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן אישר את התוכניות המבצעיות לימים הקרובים, שיכללו כ-30 אלף שוטרים, 1,400 חיילים וכ-300 פקחים.

 

 

 

ראש העיר ירושלים משה ליאון התייחס לפעילות המשטרה ולחלוקת העיר לאזורים: "אני מברך את ממשלת ישראל על ההחלטה, שנעשתה בשיתוף פעולה מלא איתנו. ההחלטה מתייחסת לחג הפסח, והיא תקפה מהיום ב-19:00 עד שישי בבוקר, בדומה לשאר חלקי המדינה. נמשיך לעשות כל מאמץ, יחד עם הממשלה, לשמור על בריאות הציבור, להימנע מהידבקות של כל חלקיו ולמגר את הקורונה".  

 

ראש חטיבת אבטחה ורישוי במשטרה, תת-ניצב מוריס חן, אמר היום בריאיון לאולפן ynet: "אנו נכנסים למבצע ארצי. תהיה אכיפה בהיקף חסר תקדים כדי לוודא שאנשים יישארו בבתים".

 

בתוך כך, בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום ערר שהגיש נאשם שהואשם ביריקה על שוטרת וסירוב לפינוי התקהלות מכוח צו בריאות העם, בית המשפט המחוזי קבע כי הנאשם יישאר במעצר עד החלטה אחרת.

 

השופט קבע כי "עורר לא רק שלא פעל לכאורה בהתאם להנחיות והשתתף בהתנגדות קולקטיבית לפעולות האכיפה, אלא אף מיוחסת לו יריקה הטומנת בחובה סכנת הדבקה. משום כך, קשה לשמוע מפיו של העורר טענה הקשורה לחששו מפני הידבקות בנגיף הקורונה בבית המעצר, חשש שלא הטריד אותו לכאורה כלל וכלל עד שנעצר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים