שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

משרד האוצר נגד משרד הבריאות: הגבלות החג יוסרו בבוקר כמתוכנן

בעקבות דרישתו של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב להאריך את הסגר עד תום חול המועד, הגיבו במשרד האוצר: "ראש המל"ל עדכן את מנכ"ל משרד האוצר כי בשלב זה החזרה מחר תהיה למצב שהיה לפני ליל הסדר, כמתוכנן". הסגר על בני ברק יוארך ככל הנראה

 

 

משרד האוצר מתנגד להארכת הסגר כפי שדרש מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. בהודעת המשרד הובהר כי "המגבלות הנוספות שהוטלו לפני החג על מקומות העבודה יוסרו מחר בבוקר כמתוכנן. המצב יוחזר למגבלות שהיו קיימות ערב ליל הסדר".

 

משבר הקורונה - עדכונים אחרונים:

עלה ל-9,968 מספר חולי הקורונה שאובחנו בישראל, 86 נפטרו

זינוק במספר החולים בראשל"צ ובאלעד, בלימה ברוב המקומות

העוצר נגמר, הסגר נמשך: מבט אל ישראל השוממה בחג

15 אלף מתו בארה"ב, בניו יורק מתו ביממה 799 חולים

פרסום ראשון: מטוס חיל האוויר הביא מהודו תרופה ניסיונית לקורונה

 

עוד אמרו במשרד האוצר כי "בנוגע לפרסומים על המשך הסגר הנוכחי - ראש המל"ל עדכן את מנכ"ל משרד האוצר כי בשלב זה החזרה מחר תהיה למצב שהיה לפני ליל הסדר, כמתוכנן".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור לקיים הלילה התייעצות בשאלת הארכת ההכרזה על העיר בני ברק כ"אזור מוגבל" מעבר לששת הימים שנקבעו על ידי הממשלה שמסתיימים הלילה. לפחות לגבי בני ברק, יש הבנה שההכרזה תימשך וכך גם הסגר שמוטל על העיר. הדיון לא אמור לעסוק בשאלת המשך הסגר על היישובים בישראל, כך שבשעה 07:00 יסתיים הסגר.

כבישים ריקים בתל אביב בצל הקורונה (צילום: AP)
ישראל שוממה בחג. רחובות ריקים בתל אביב(צילום: AP)

מחסום משטרה בכביש 1 (צילום: AFP)
הסגר יוארך? מחסום בכביש 1, ליד ירושלים(צילום: AFP)

כבישים ריקים באילת בצל הקורונה (צילום: מאיר אוחיון)
כביש ריק באילת(צילום: מאיר אוחיון)

כבישים ריקים בבאר שבע בצל הקורונה (צילום: הרצל יוסף)
בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)

רחובות תל אביב ריקים בצל הקורונה (צילום: שאול גולן)
שוטרים ברחוב ריק בתל אביב(צילום: שאול גולן)

רחובות תל אביב ריקים בצל הקורונה (צילום: שאול גולן)
בטיילת בתל אביב(צילום: שאול גולן)

נתיבי איילון ריקים (צילום: יגאל אליהו)
גם נתיבי איילון ריקים(צילום: יגאל אליהו)

רחובות תל אביב ריקים בצל הקורונה (צילום: שאול גולן)
רחובות תל אביב ריקים בצל הקורונה(צילום: שאול גולן)

 סגר בכבישים בנתיבות (צילום: רועי עידן)
מחסום בנתיבות(צילום: רועי עידן)

ההודעה מגיעה בעקבות המלצתו מוקדם יותר הערב של מנכ"ל משרד הבריאות להאריך את הסגר, שאמור להסתיים על פי החלטת הממשלה ביום שישי בבוקר עד לאחר סיום חול המועד. הרקע להמלצה הוא החשש שמשפחות לא יעמדו בפיתוי וייצאו מהבית במהלך החג. העניין טרם הוצג לראש הממשלה בנימין נתניהו, וטעון הכרעה עם שר הבריאות יעקב ליצמן לאחר צאת החג.

 

הסגר שהוטל ברחבי הארץ ואוסר מעבר מעיר לעיר נכנס לתוקף ביום שלישי בשעה 19:00, ואמור לפי שעה להסתיים מחר ב-06:00. אז - אם לא יחול שינוי - יחזרו לתוקפן ההגבלות הרגילות. פעילות התחבורה הציבורית, למעט מוניות, הופסקה לחלוטין בשלישי בערב - ותתחדש ביום ראשון בבוקר. האיסור חל גם על טיסות בינלאומיות, אך הבוקר נחתה בנמל התעופה בן גוריון, באישור מיוחד, טיסה מניו ג'רזי שבארה"ב.

 

לפי תקנות שעת החירום שאותם אישרה הממשלה ביום שלישי, בזמן הסגר מותר לצאת מהבית לקניות או להתאוורר ב-100 המטר הקרובים לבית. ניתן לצאת ליישוב שכן, אם ביישוב המגורים אין מקום להצטיידות בתרופות או במזון.

 

 

היועץ המשפטי של משרד הבריאות, עו"ד אורי ששון, הציג מצבים נוספים שבהם ניתן לצאת מהבית במהלך הסגר: "בני משפחות של חולים סיעודיים, של מאושפזים בבתי חולים או חולים כרוניים יוכלו לצאת מהבית מכל סיבה לגיטימית". כמו כן, ניתן לצאת מהבית כדי לסייע לאדם עם מגבלה רפואית או מצוקה. ילדים שהוריהם גרים בדירות שונות יוכלו לעבור בין ההורים".

 

לקראת ליל הסדר אתמול נכנס לתוקף עוצר נרחב יותר, במטרה למנוע התאספויות משפחתיות בארוחת החג וכך למנוע את התפשטות הנגיף - אך הוא הסתיים הבוקר בשעה 07:00. בעקבות ההגבלות המחמירות ישראלים רבים, שחגגו הפעם את הפסח במתכונת מצומצמת, שרו יחד עם שכניהם במרפסות את שירי החג, בהם את "מה נשתנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אכיפה בטיילת של תל אביב
צילום: שאול גולן
מומלצים