שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בעיצומו של הסגר: טיסה מארה"ב נחתה בנתב"ג, הנוסעים יצאו במוניות

טיסת נוסעים מארה"ב נחתה הבוקר בישראל והנוסעים, כמו בכל הטיסות האחרונות מהמקום שבו הכי הרבה נדבקים בקורונה בעולם, נשלחו לבידוד ביתי ללא פיקוח. רבים נסעו הביתה במוניות. "עדיין לא סגרתי איפה לעשות בידוד, קודם נגיע הביתה ואחר כך נשבור את הראש", אמר ל-ynet אחד הנוסעים

 

 

 

טיסת יונייטד איירליינס מנמל התעופה ניוארק בניו ג'רזי לנמל התעופה בן גוריון (UA90) נחתה הבוקר (ה') בנתב"ג כשעליה עשרות נוסעים לאחר שקבלה אישור מיוחד למרות הסגר שבו נתונה מדינת ישראל. מדובר בטיסת הנוסעים היחידה שתנחת היום בנתב"ג.

 

למרות הקשחת הנחיות משרד הבריאות ותיקון צו בריאות העם, לפיו נדרשים כלל האזרחים שלא לעבור בין ערי ישראל ולא לצאת יותר מ-100 מטרים מביתם, הורשו עשרות הנוסעים במטוס להמשיך לביתם במוניות. כזכור, בתקנות האחרונות שאושרו ערב החג נקבע כי התחבורה הציבורית בישראל ובכלל זה טיסות בינלאומיות יפסקו החל מיום שלישי בשעה 20:00 ועד יום ראשון בשעה 8:00. יחד עם זאת צוין בתקנות כי "טיסות נוסעים בינלאומיות יוכלו לפעול באישור מראש של שרי התחבורה והפנים".

 

נוסעים יוצאים מנתב
הנוסעים יוצאים מנתב"ג. רבים נסעו במוניות

 

נוסעים יוצאים מנתב
נוסעים יוצאים מנתב"ג

 

נאבקים בקורונה - עדכונים אחרונים

העוצר נגמר, הסגר נמשך: עלה ל-79 מספר המתים מקורונה בישראל

בעיצומו של הסגר: טיסה מארה"ב נחתה בנתב"ג, הנוסעים יצאו במוניות

באופן חריג: הודו העבירה לישראל תרופה ניסיונית לקורונה

חומרים כימיים לעשרות אלפי בדיקות קורונה הגיעו מדרום קוריאה

 

אחד הנוסעים במטוס הודה לאחר הנחיתה כי עדיין לא מצא מקום שבו ישהה במהלך הבידוד ביתי למרות שהצהיר על כך. "עדיין לא סגרתי איפה לעשות בידוד אבל קודם נגיע הביתה ואחר כך נשבור את הראש", אמר. "זה עניין טכני לגמרי, אני בטוח שאמצא חדר אצל קרובי משפחה ושידאגו לי לכל דבר שצריך".

  

 

נוסעים יוצאים מנתב
הנוסעים באולם מקבלי הפנים

נוסעים יוצאים מנתב
נוסעים יוצאים מנתב"ג

דניאל שנחת בישראל עם בת זוגו אמר כי לאחר שמילא את טפסי משרד משרד הבריאות הורשה להמשיך לביתו במונית. "הטיסה היתה כמעט ריקה", שחזר. "הסבירו לנו במטוס בכריזה מה הולך להיות, אחר כך הסבירו לנו מה זה אומר להיות בבידוד ושאלנו אותנו כל מיני שאלות אם אנחנו מרגישים טוב או משתעלים. בהמשך מדדו לנו חום ואמרו שאם יש מישהו שאין לו מקום ללכת אליו שיגיד וידאגו לו. אחרי שמילאנו טופס מדדו לנו חום, ואחרי זה אמרו לנו שאנחנו יכולים ללכת הביתה אבל צריכים להיות בבידוד של 14 יום".

 

מישל שנחתה גם היא הבוקר ספרה על הטיסה המשונה שחוותה בחייה בסיומה תחזור לביתה במונית. "הינו בערך 50 איש על הטיסה", אמרה. "לא היה קפה, לא היה תה או חלב, כל אחד יושב בקבינה שלו. היו יותר דיילים מנוסעים וזה היה ממש הזיה. כולם כל הזמן מנקים את הכיסאות, שמים מסיכות וכפפות כל הזמן. אחרי שנחתנו צריך לחתום על טופס ולמלא הצהרה באתר משרד הבריאות ומי שיכול ללכת הביתה לבידוד הולך לדרכו ומי שאין לו מקום הולך למלון".

 

יש לציין כי בארה"ב, שנגיף הקורונה התחיל להתפרץ בה באופן משמעותי רק במהלך השבועיים האחרונים, ישנם כבר יותר מ-430,000 נדבקים, כאשר רק במדינת ניו יורק ישנם יותר מ-150 אלף נדבקים – יותר מכל מדינה אחרת בעולם. לפי נתוני הלמ"ס בחודש מרץ 2020 נרשמו 87 אלף כניסות מבקרים לישראל, זאת לעומת 456 אלף מבקרים שנכנסו לישראל בחודש המקביל אשתקד. מספר כניסות התיירים הגבוה ביותר במרץ 2020 היה מארצות הברית – 21 אלף כניסות, זאת לעומת 89 אלף כניסות שנרשמו במרץ 2019.

 


נוסעים יוצאים מנתב
המראה הנדיר של לוח הנחיתות בנתב"ג

כזכור לפני שלושה שבועות הצהיר שר הביטחון נפתלי בנט כי כל הנוסעים שיגיעו לישראל מארבע מדינות, הנחשבות לבעלות סיכון גבוה לחלות בנגיף, בהן ארה"ב, איטליה, ספרד וצרפת, יילקחו מיד לאחר נחיתתם בישראל למלוניות בידוד של פיקוד העורף בו ישהו עד לקבלת תוצאות בדיקות קורונה שיערכו להם בשדה. בהמשך הודיע ראש הממשלה נתניהו כי כל נוסע שיגיע מכל מדינה בחוץ לארץ יילקח עם הגעתו לישראל למלונית של פיקוד העורף שם ישהה בבידוד בפיקוח - אולם גם הודעה זו לא יושמה.

 

גם לפי ההנחיות של מנהל נתב"ג שמואל זכאי, כל הנוסעים אמורים להילקח עם הגעתם ארצה לבידוד ממשלתי למלונית של הצבא. אולם בפועל גם ביום ראשון האחרון עשרות נוסעים שנחתו בארץ חתמו על התחייבות לשהות בבידוד ביתי למשך שבועיים - והמשיכו הלאה.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים