שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בניגוד למדיניות הרשמית: פלסטינית אושפזה בישראל עם קורונה

משרד הבריאות ברמאללה הודיע כי אישה מבית לחם אושפזה לאחרונה בשטח ישראל, וחזרה לרשות הפלסטינית לאחר שהחלימה מהנגיף. מדובר במהלך הסותר את המדיניות שמתנגדת להכנסת זרים לישראל

כוחות ביטחון פלסטינים  (צילום: EPA)
בית ג'אלה(צילום: EPA)

ישראל אישרה לאחרונה להכניס לתחומה חולת קורונה פלסטינית מבית לחם שהחלימה והספיקה לחזור לשטחי הרשות הפלסטינית. כך לפי משרד הבריאות הפלסטיני ברמאללה. ככל הידוע, זו הפעם הראשונה שבה ישראל מתירה "ייבוא" ביודעין של חולה קורונה שאינו אזרח ישראלי לשטחה.

 

התפשטות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet:

בן 64 מת מקורונה בהדסה עין כרם, מניין הנפטרים עלה ל-95

הקורבן ה-13: עברה ל"משען" ונפטרה מקורונה

פרסום ראשון: אוניברסיטת תל אביב תערוך בדיקות קורונה

בתי ספר בהדרגה, בלי בתי קפה: אסטרטגיית היציאה

19 מדינות עם יותר מ-10,000 חולים: זה שיעור התמותה

נמשכת הצניחה במספר בדיקות הקורונה בישראל

  

ההסכמה להכניס חולה קורונה שאינו אזרח ישראל לתחומי המדינה עומד בסתירה למדיניות הישראלית הלא מוצהרת בעניין. בשבועות האחרונים, בכירים ישראלים התבטאו בשיחות סגורות על כך שלא יתירו כניסה של פלסטינים עם קורונה לשטח המדינה לצורכי טיפול רפואי, על מנת שלא להעמיס על מערכת הבריאות הישראלית.

 

בדיקת קורונה מטוש מטושים פלסטינים תרקומיא חברון (צילום: EPA)
בדיקת קורונה במחסום תרקומיא (צילום: EPA)

פלסטינים בתרקומיא  (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

היום בצהריים עלה מניין המתים ברשות הפלסטינית לשני בני אדם. פלסטיני מהכפר ברטעה שליד ג'נין מת בבית החולים לחולי קורונה בכפר תורמוס עיא. לפי הפלסטינים, מדובר באדם מבוגר שסבל ממחלות רקע קשות. בחודש שעבר מתה פלסטינית מהכפר בידו, שהייתה גם כן מבוגרת וסובלת ממחלות רקע.

  

 

ביממה האחרונה התגלו בשטחי הרשות הפלסטינית בגדה המערבית שלושה חולי קורונה מאומתים חדשים, וברצועת עזה נותר מספר הנדבקים ללא שינוי. כעת עומד מספר החולים המאומתים בגדה המערבית על 253 בני אדם, וברצועת עזה על 13. מספר החולים הפלסטינים שהחלימו בגדה המערבית עמד על 35 ואילו ברצועת עזה עומד מספר המחלימים על 9.

 

למרות שמספר הנדבקים המאומתים בעזה נמוך מאוד, ברצועה סובלים ממחסור חמור בערכות בדיקה לגילוי קורונה. לפי הערכות שונות נותרו ברצועה עשרות ערכות בדיקה בלבד שחמאס שומר רק למקרה של חשד להתפרצות.

 

ביממה האחרונה הודיע האיחוד האירופי כי הוא יעביר לרשות הפלסטינית 71 מיליון אירו כדי לסייע לה במאבק להאטת התפרצות הקורונה בגדה המערבית וברצועת עזה. גם ארגון הבריאות העולמי תורם לרשות הפלסטינית ציוד רפואי וייעוץ למאבק בנגיף, יחד עם הסיוע שמקבלים הפלסטינים מסין וממדינות ערביות אחרות, שבראשן קטאר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים