שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בן 64 מת מקורונה בהדסה עין כרם, מניין הנפטרים עלה ל-95

בבית החולים הדסה עין כרם נפטר החולה, שסבל ממחלות מורכבות ומערכותיו קרסו בימים האחרונים. קורבן נוסף ב"משען" באר שבע: קשישה בת 82 שהועברה ללניאדו. בתוך כך, בן 37 ובן 81 נגמלו ממכונת ההנשמה ומצבם התייצב. יותר מ-10,000 ישראלים אובחנו כנשאי הנגיף עד כה

 

Medical staff at Soroka treating a coronavirus patient  ()
יחידת הקורונה בסורוקה

בית החולים הדסה עין כרם בירושלים הודיע בצהריים (שישי) על מותו של חולה קורונה בן 64, שלפי בית החולים סבל ממחלות רקע מורכבות והיה מונשם בימים האחרונים במקביל לקריסת מערכות.

 

בהמשך נמסר מבית החולים לניאדו שבנתניה על מותה של אישה בת 82 שחלתה בקורונה. היא הועברה למרכז הרפואי מבית האבות "משען" בבאר שבע - והיא הקורבן ה-13 במקום.

 

בכך עלה מספר הנפטרים מסיבוכי הנגיף בישראל ל-95 בני אדם. לפי נתוני משרד הבריאות מהבוקר, 10,095 בני אדם אובחנו עד כה עם הנגיף (עלייה של 340 מאתמול בבוקר), ו-164 נמצאים במצב קשה. 125 חולים מחוברים למכונות ההנשמה.

 

התפשטות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet:

בתי ספר בהדרגה, בלי בתי קפה: אסטרטגיית היציאה

19 מדינות עם יותר מ-10,000 חולים: זה שיעור התמותה

נמשכת הצניחה במספר בדיקות הקורונה בישראל

נתניהו והצילום שעורר סערה: עם בנו ב"ליל הסדר"

 

בית החולים מסר בנוסף כי גבר בן 37 שהיה מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ בימים האחרונים, נגמל ממכונת ההנשמה ומצבו יציב. הגבר שב להכרה מלאה. בנוסף, קשיש בן 81 שהיה מונשם וסבל מכשל נשימתי כתוצאה מהנגיף נגמל גם כן מההנשמה ויועבר לטיפול במתחם חולי הקורונה. 

 

 

 

 

מסתמן: יוארך הסגר במרחבים השכונתיים בירושלים

בתוך כך, על רקע הביקורת החריפה של ראש העיר ירושלים משה ליאון, ההחלטה בנושא מגבלות תנועה בירושלים - צפויה להתקבל רק במוצ"ש. במשרד הבריאות ביקשו להטיל סגר רק על השכונות החרדיות, שבהן אחוזי תחלואה גבוהים, אך ראש העיר - שכבר הודיע בתחילת השבוע באולפן ynet על התנגדותו לסגר שכזה - התנגד לכך בתוקף בטענה שזה רק יחמיר את המצב.

 

לפיכך, מסתמן שתאושר ההחלטה להמשיך בסגר על המרחבים השכונתיים בבירה, בשינוי מרכזי אחד - תותר יציאה לעבודה. 

 

מספר הנדבקים בקורונה בעיר הבירה הוא הגבוה בארץ ועומד על 1,780 בני אדם, רובם הגדול בשכונות החרדיות. שיעור החולים לאוכלוסיה אינו גבוה במיוחד, אולם בשכונות החרדיות מדובר במספר גבוה מאוד, שאף מתקרב לשיעור החולים בבני ברק.

 

מפת הסגר של ירושלים ()
ירושלים המחולקת בחג. כך זה כנראה יישאר

חיטוי הכותל המערבי  (צילום: EPA)
חיטוי הכותל המערבי, לפני כשבוע וחצי(צילום: EPA)

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

במהלך החג ירושלים חולקה לשבעה רבעים, ולא ניתן היה להסתובב ביניהם. תחילה אמורות היו להיחסם 15 שכונות, חרדיות בעיקרן, אך בסופו של דבר ההחלטה שונתה. היועץ המשפטי של משרד הבריאות, עורך הדין אורי שוורץ, הבהיר אחרי אישור התקנות לקראת החג כי "מותר לצאת מהבית על מנת לסייע לאדם עם מגבלה רפואית או מצוקה, אך הסעה לעיר אחרת אינה מותרת כשלעצמה".

 

הירידה במספר הבדיקות - נמשכת

הירידה התלולה במספר בדיקות הקורונה נמשכת - ואיתה חוסר השקיפות של משרד הבריאות. בשבוע האחרון המשרד בחר שלא לפרסם את נתוני הבדיקות מלבד מספר תוצאות המעבדה - שאינו זהה לאלו של נתוני בדיקות הקורונה שפורסמו לפני כן.

 

על פי הנתונים שפורסמו ביום שבת האחרון, ביום רביעי שעבר (1 באפריל) בוצעו 7,833 בדיקות. על פי הפרסום המאוחר יותר, מיום שלישי האחרון, בוצעו באותו יום מספר גבוה יותר של בדיקות: 8,213. גם יממה אחר כך המספרים היו שונים, והפער היה גדול עוד יותר - 7,294 לעומת 9,082. במשרד הבריאות טענו כי המספרים הסופיים מתעדכנים רק למחרת, אך כי מספרי הבדיקות המוקדמים פורסמו יומיים לאחר מכן.

 

היום נחשפו על ידי המועצה לביטחון לאומי נתוני תוצאות מעבדה של בדיקות קורונה שמהן עולה כי נמשכת הצניחה במספר הבדיקות. לפי הנתונים, ביום שישי בשבוע שעבר התקבלו 9,907 תוצאות מעבדה, לעומת 6,350 בשבת, 9,257 ביום ראשון, 7,084 ביום שני, 6,575 ביום שלישי, 5,310 ביום רביעי ו-4,412 אתמול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הדסה עין כרם
בית החולים הדסה
צילום: דוברות הדסה עין כרם
מומלצים