שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

אחרי שבוע באשפוז: בוריס ג'ונסון שוחרר מבית החולים

ראש ממשלת בריטניה שמחלים מקורונה לא יחזור מיד לעבודה, וימשיך לעבור שיקום באחוזת הכפר צ'קרס. מוקדם יותר הודה לרופאיו: "חייב לכם את חיי". ארוסתו ההרה: "בשבוע שעבר היו רגעים אפלים ממש"

 

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון שוחרר אחר הצהריים (א') מבית החולים, שבוע אחרי שאושפז שם בעקבות סיבוכי נגיף הקורונה שבו נדבק. מלשכתו נמסר כי מבית החולים הוא עבר לאחוזת הכפר הרשמית של ראשי ממשלת בריטניה בצ'קרס – שם ימשיך להחלים.

 

משבר הקורונה – עוד מהעולם:

בצל הקורונה: העולם הנוצרי מציין "פסחא של בדידות"

הבאה בתור? באפריקה ההתפרצות עדיין מוגבלת

הגבולות סגורים, והאוהבים נפגשים על הגדר

הפרה את הסגר: בת 101 ברחה מבית האבות

 

עוד נמסר כי "בעצת הצוות הרפואי שלו", ג'ונסון בן ה-55 לא ישוב באופן מיידי לעבודתו. מי שממלא את מקומו בימים אלו הוא שר החוץ שלו, דומיניק ראב. בהודעה שפרסמה לשכתו נמסר בנוסף שג'ונסון מבקש להודות לצוות הרפואי שטיפל בו בבית החולים סיינט תומאס בלונדון, צוות שלדבריו העניק לו "טיפול גאוני".

בוריס ג'ונסון נאום נגיף קורונה ראש ממשלת בריטניה (צילום: gettyimages)
לא יחזור מיד לעבודה. ג'ונסון(צילום: gettyimages)

בוריס ג'נסון ראש ממשלת בריטניה מודיע כי נדבק בנגיף הקורונה ()
ג'ונסון בחודש שעבר, לפני האשפוז וכששהה בבידוד בדאונינג 10

"מחשבותיו נתונות כולן לאלו שמושפעים מהמחלה הזו", נמסר עוד. לפני שחרורו מבית החולים, בלילה האחרון, פרסם ג'ונסון הודעה קצרצרה שבה הודה לצוות הרפואי שטיפל בו: "אני לא יכול להודות להם מספיק. אני חייב להם את חיי".

 

בעקבות החדשות המשמחות הודתה גם ארוסתו ההרה של ג'ונסון, קרי סימונדס – שבעצמה פיתחה תסמינים של קורונה – לצוות הרפואי בבית החולים. היא אמרה שהיא "לעולם" לא תוכל לגמול להם, והבטיחה: "אני לא לעולם לא אפסיק להודות לכם". בציוץ בטוויטר היא הוסיפה: "היו רגעים בשבוע שעבר שהיו ממש אפלים. לבי יוצא אל כל מי שנמצא במצבים דומים, ודואג מאוד לאהוב לבו". אביו של ג'ונסון, סטנלי, אמר לרשת סקיי ניוז: "אלו חדשות נפלאות. אני מתרגש ומאושר". 

 

ג'ונסון, נזכיר, אושפז ביום ראשון בשבוע שעבר, עשרה ימים אחרי שהודיע כי נדבק בנגיף הקורונה. תחילה נאמר כי הוא פונה לבית החולים לצורך בדיקות עקב המשך התסמינים שמהם הוא סבל – חום גבוה ושיעול – אך ביום שני חלה הידרדרות מהירה במצבו והוא הועבר למחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. בלשכתו הבהירו אז שהוא לא חובר למכונת הנשמה, אם כי הוא כן קיבל חמצן באופן לא פולשני.

דומיניק ראב שר החוץ של בריטניה (צילום: EPA)
ממשיך בינתיים למלא את מקומו. דומיניק ראב, שר החוץ הבריטי(צילום: EPA)

בית החולים סיינט תומאס במרכז לונדון בריטניה שם מאושפז בוריס ג'ונסון (צילום: MCT)
"חייב לצוות הרפואי את חיי". בית החולים סיינט תומאס במרכז לונדון שם אושפז ג'ונסון(צילום: MCT)
 

אחרי יומיים בטיפול נמרץ מצבו החל להשתפר וביום חמישי הוא הוצא מהמחלקה. אמש עדכנה לשכתו של ג'ונסון שמצבו מוסיף להשתפר, אחרי שביום שישי נמסר כי הוא עומד שוב על רגליו. בעיתוני בריטניה דיווחו כי הוא צפה בסרטים וקרא מכתבים ששלחה לו ארוסתו.

 

בריטניה, יש לציין, מסתמנת בימים האחרונים כמוקד ההתפרצות החמור ביותר כעת באירופה. אמש עדכנו רשויות הבריאות בה כי עוד 917 בני אדם מתו מהנגיף, ובכך עלה מספר המתים הכולל בממלכה ל-9,875. מדובר במספר נמוך רק במעט ממספר המתים שם שלשום – 980. מספר הנדבקים הכללי עלה ל-78,991 בני אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים