שתף קטע נבחר

החל הסגר בדיר אל אסד ובענה, ראש המועצה תמך

אמש אישרה ועדת השרים את הפיכתם של שני היישובים שליד כרמיאל ל"אזורים מוגבלים", והבוקר ב-8:00 החל הסגר על היישובים - שבהם קפץ מספר חולי הקורונה בשבוע האחרון. ראש המועצה אחמד דבאח עודכן בהמלצה של משרד הבריאות להטיל סגר ותמך בה

 

 

הבוקר (שבת) בשעה 8:00 נכנס לתוקף הסגר שהוטל אמש על היישובים דיר אל אסד ובענה שליד כרמיאל. אלו היישובים הראשונים במגזר הערבי שהוטל עליהם סגר למניעת התפשטות הנגיף, ולפניהם הוטל סגר רק על בני ברק וחלק מהשכונות בירושלים.

 

מחסומים בדיר אל-אסד, הבוקר:

הסגר בדיר אל אסד בעקבות נגיף הקורונה (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )

הסגר בדיר אל אסד בעקבות נגיף הקורונה (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )

הסגר בדיר אל אסד בעקבות נגיף הקורונה (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )

: הסגר בדיר אל אסד בעקבות נגיף הקורונה (צילום: דוברות המשטרה )
מפת החסימות(צילום: דוברות המשטרה )

 

 
ועדת השרים אישרה את הסגר אמש לאחר שבדיר אל אסד זינק מספר חולי הקורונה ל-62 איש בשבוע. הבוקר נודע כי המספר קפץ שוב ל-72. בבענה הסמוכה נמנו עד כה תשעה חולים בנגיף, וגם היא כאמור הוכרזה כאזור מוגבל. מהמשטרה נמסר הבוקר כי תנועת הנכנסים והיוצאים מהישובים תוגבל על מנת למנוע התפשטות הנגיף, וכי  כרגע אין שינוי בהנחיות להתנהלות בתוך הישובים והם נותרו כפי שהיו עד כה בהתאם להנחיות לריחוק חברתי של משרד הבריאות. על מנת לאכוף את הגבלות התנועה במשטרה הציבו שמונה מחסומים בדרכי הגישה לישובים. השוטרים וכוחות מד"א פועלים ומעודדים תושבים שאובחנו כחיוביים לנגיף לצאת למלונות "קורונה".
 

  (צילום: AFP)
מחסומים ליד דיר אל אסד(צילום: AFP)

 

משבר הקורונה - עדכונים נוספים:

טראמפ מעריך: "כ-65 אלף אמריקנים ימותו מקורונה בסך הכל"

ירידה בקצב ההדבקה ובמספר המונשמים

המחדל מתרחב: עוד 29 קשישים אובחנו בטעות כחולים

משפחות יוכלו לשמור יחד על ילדים, יאושר לצאת לפארקים קרובים

עד לשינוי התקנות: המשטרה אוסרת על זיקוקים בכל הארץ ביום העצמאות

הותרה תפילת כמרים בכנסיות אריתראיות בדרום ת"א

  

 

 

 

העלייה בשיעור הנדבקים בדיר אל אסד בשלושת הימים האחרונים היא של 589%, ועל היישובים הוטל סגר למשך שבעת הימים הבאים. בהודעה על הטלת הסגר נכתב כי "משרד הביטחון באמצעות פיקוד העורף יבטיח אספקת מזון, מצרכים ושירותים קיומיים וסיוע לאוכלוסייה בתוך האזור". ראש המועצה, אחמד דבאח, עודכן בהמלצה של משרד הבריאות להטיל סגר ותמך בה.

 

עד תחילת השבוע דיר אל אסד ובענה לא נחשבו למוקד של התפשטות הנגיף ולא נמנו ברשימת "היישובים המטרידים" במגזר הערבי שפורסמה בדו"ח שהפיץ משרד הבריאות. אבל הקפיצה במספר החולים בדיר אל אסד, יישוב שבו מתגוררים יותר מ-12 אלף איש, הובילה להחלטה על הסגר. 

 

  (צילום: AFP)
דיר אל אסד השבוע(צילום: AFP)

3084 ()
חיילי פיקוד העורף יהיו אחראים על האספקה

 

ביום רביעי, לאחר מבצעי בדיקות גדולים של קופת חולים כללית ומד"א בדיר את אסד, הודיע משרד הבריאות כי ביישוב רמת תחלואה "גבוהה מאוד" וביקש מתושביו ומתושבי היישובים הסמוכים נחף, בענה ומג'ד אל-כרום להישאר בבתים. חברת מועצה בדיר אל אסד אמרה כי "הסיפור התחיל ממשגיח כשרות בבית מטבחיים שהתגלה שהוא חולה מאומת. הוא היה בכפר ב-5 באפריל באחת מהמשחטות והדביק עובדים".

  

דיר אל אסד אמנם הוא היישוב הראשון במגזר שעליו הוטל סגר, אבל הוא אינו היישוב היחיד שמטריד את הרשויות. בהמשך הרשימה, לפי משרד הבריאות, נמצאים גם רהט (36 חולים בנגיף), אום אל פחם (58), כפר קאסם, בענה ופקיעין. גם בדבוריה (28 נדבקים), בג'ת (23) בקה אל גרבייה (21) מספר חולים רב יחסית.

 

בממשלה קיימת דאגה גדולה מהתפשטות הקורונה ברמדאן ונבחנת אפשרות להטיל סגר במגזר הערבי במהלך עיד אל פיטר, כפי שהוטל סגר לפני ליל הסדר. בפיקוד העורף נערכים לפתוח היום בתוכנית הסברה במגזר, לקראת חודש הרמדאן שמתחיל ביום חמישי הקרוב - ה-23 באפריל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
דיר אל אסד
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים