שתף קטע נבחר

צילום: AP, EPA

לאחר הירידה החדה בקצב ההדבקה: דיון בהקלת המגבלות על בני ברק וירושלים

הסגר בשתי הערים הסתיים בחצות, ועל רקע הירידה בנתוני ההדבקה בשתי הערים יתקיים דיון מיוחד בנושא הקלות על המגבלות לתושבים. בשיא ההתפשטות נרשמה עלייה יומית של כ-20% במספר הנדבקים, וכעת מדובר על כ-2% בלבד. מאמץ להוציא מאות חולים מהערים לבתי מלון: "החדרים הייעודיים אזלו"

50 ()
מסתיים. הסגר בבני ברק

בעקבות ירידה חדה בקצב ההדבקה בירושלים ובבני ברק, יתקיים היום בבוקר (ב') דיון מיוחד בנושא הקלות על המגבלות הקיימות על שתי הערים. כך נמסר ממשרד הבריאות.

 

במשרד הסבירו כי ההחלטה לא נובעת רק מהנתונים הראשוניים המעודדים, אלא גם מהתחייבותם של ראשי הערים בני ברק וירושלים להוציא את החולים מהערים לבתי מלון. ראשי הערים התחייבו להוציא לפחות מחצית מהחולים הנותרים בעיר עד סוף השבוע. בתוך כך, בחצות הסתיימו ההגבלות שהוטלו על הבירה ועל בני ברק, במסגרת הכרזתן כ"אזור מוגבל".

 

 

נגיף הקורונה - עדכונים אחרונים:

ירידה משמעותית במניין חולי הקורונה שבמצב קשה

משרד הבריאות מבהיר: אין חובה לעטות מסכה באימון ספורט

מספר המתים בארה"ב חצה את ה-40 אלף, בצרפת כמעט 20 אלף מתים

הורים נגד הלמידה מרחוק: "זה לא עובד "

הרכבת לא תשוב לפעול, קווי האוטובוס יתוגברו

משרד הביטחון החליט לאסור כניסה לבתי עלמין צבאיים ביום הזיכרון

 

טייק אווי אסור, גם הליכה לחברים: שאלות ותשובות על ההקלות

 

שתי הערים בשיא ההתפשטות ידעו עלייה יומית של יותר מ-20% במספר הנדבקים. ואילו מאתמול להיום, נרשמה בשתי הערים עלייה של כ-2% בלבד במספר הנדבקים. בירושלים יש נכון להיום 2,579 חולים מאומתים ובבני ברק 2,307 חולים מאומתים.

 

על פי הנתונים שפרסם משרד הבריאות אתמול בבוקר, בבני ברק נוספו ביממה האחרונה 49 חולים, בירושלים 55, בבית שמש 21, בדיר אל-אסד 17, ובמודיעין עילית 12.

 

 

 

3084 ()
55 חולים ביממה האחרונה. הסגר בשכונות בירושלים
מחסומים בכניסה לירושלים (צילום: נדב אבס)
מחסומים בירושלים(צילום: נדב אבס)
 

מנתונים נוספים שהגיעו ל-ynet עולה כי אם עד לפני שבועיים נמצאו חיוביים לקורונה בבדיקות כ-30 אחוזים מהנבדקים, בשבוע האחרון מדובר בכ-17 אחוזים בלבד. מספר החולים הגבוה קשור לנקודת הפתיחה, שממנה התחילה העיר לשקם את עצמה.

 

בעוד שבתחילת ההתפרצות חלק ניכר מהמאובחנים בבני ברק סירבו להתפנות לבתי המלון, בהמשך עלה באופן משמעותי מספר התושבים שהסכימו להתפנות.

 

עד כה יצאו מבני ברק כ-650 חולים. רק בסוף השבוע יצאו כ-200 תושבים למלון כינר. בשלב זה מנסים למצוא עוד מלונות, משום שתושבים נוספים מעוניינים לצאת מהעיר - אך אין היכן לאכלס אותן מטעמים של כשרויות וגורמים נוספים.

 

 

במקביל, נערכו בימים האחרונים מבצעי בידוק בעיר. על פי נתוני משרד הבריאות, בשבוע האחרון נערכו כמעט 2,500 בדיקות בעיר בני ברק. אם לפני שבועיים נבדקו 6 מכל 1,000 תושבים, כיום נבדקים 12 מתוך 1,000 תושבים.

 

העובדה שמספר המאובחנים לא עלה באופן משמעותי על אף הבידוק שנעשה בעיר - איששה את ההנחה כי מדובר בהתייצבות אמיתית במספר הנבדקים. 250 מתושבי בני ברק כבר החלימו מהנגיף.

 

 

מעיריית בני ברק נמסר: "אנו נמצאים בשיאו של מבצע רחב היקף לסידור, אירוח והבראה במלוניות ובתי ההארחה הייחודיים שהוסדרו על ידי משרד הבריאות ופיקוד העורף, עבור חולי הקורונה תושבי בני ברק. העירייה מברכת על ההיענות הגוברת מצד חולי קורונה שנענים לסידורי האירוח וההבראה על ידינו. עד כה מאות חולים מקרב תושבי העיר כבר נענו לבקשה והאחריות הציבורית הינה מדהימה וזוכה להערכה מיוחדת של משרד הבריאות.

 

"בעקבות ההיענות הגבוהה בבני ברק, הודיעו אתמול בפיקוד העורף כי אזלו החדרים במלונות הייעודיים, ובימים הקרובים, יחד עם משרד הבריאות, יוסדרו שני מקומות אירוח נוספים ברמת אירוח גבוהה ובכשרות גלאט מהדרין, לטובת משפחות החולים ולשלום העיר ותושביה".

 

בירושלים, שלח אתמול ראש העיר משה ליאון מכתב לשר הבריאות יעקב ליצמן ולראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקש מהם לאשר לשוק מחנה יהודה להיפתח מחדש.

 

"כפי שכבר אמרתי בעבר, גם עתה, עיריית ירושלים מוכנה לקחת על עצמה את האחריות על שוק מחנה יהודה ולהציב את הפיקוח העירוני שיאכפו את הכללים", כתב ליאון. "ההפסדים הכלכלים שנגרמו לסוחרי שוק מחנה יהודה, שברובם מוגדרים כעסקים קטנים והבינוניים, הוא גדול מאוד וישנו חשש אמיתי לקריסה כלכלית טוטאלית של רבים מהם".


פורסם לראשונה 19/04/2020 22:57

 

איתמר אייכנר וירון דרוקמן השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים