שתף קטע נבחר
צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

דיווחים בארה"ב: צעירים רבים שחלו בקורונה לקו בשבץ

בתי חולים בארה"ב מדווחים על מספר מקרים של אנשים שחוו תסמיני קורונה קלים לפני השבץ. ארגון הבריאות העולמי: לא בטוח שמי החלים מהקורונה הפך מחוסן

וירוס הקורונה כנראה אפילו אכזרי יותר ממה שחשבנו כשפרצה המגפה. ארגון הבריאות העולמי הודיע אתמול כי אין עדיין הוכחה לכך שאנשים שהחלימו מהווירוס מחוסנים עכשיו מפניו.

 

ההנחה כי מי שחלה והחלים יכול לחזור לעבודה בלי חשש עומדת במרכז תוכניות "פתיחת הכלכלה" ברחבי העולם, אבל בארגון הבריאות מזהירים כי בדיקות ה"חסינות" של חולים מחלימים עדיין לא הניבו תוצאות חד־משמעיות.

  

משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

ויש עוד בשורה רעה: אם בתחילה נדמה היה כי הווירוס תוקף בעיקר את הריאות, עכשיו ברור כי הוא מסוגל לפגוע כמעט בכל איבר בגוף. התגלית האחרונה היא שהווירוס עלול להוביל לשבץ מוחי אצל אנשים בשנות ה־30 וה־40 לחייהם. שלושה מרכזים רפואיים גדולים בארצות־הברית מדווחים על עשרות מקרים שבהם אנשים חוו תסמינים קלים של קורונה ואז לקו בשבץ.

 

50 ()
תסמינים קלים בקרב צעירים עלולים להסתיים בשבץ מוחי

  

בית החולים "מאונט סיני" בניו־יורק מפרט לגבי חמישה מקרים של אנשים שעברו אירוע מוחי בבית בין 23 במארס ל־7 באפריל. הקורבנות היו בני 33, 37, 39, 44 ו־49. כולם היו בבית כשהחלו להרגיש תסמינים פתאומיים, כולל דיבור מטושטש, בלבול ותחושת שיתוק בזרוע. אחד מהחמישה מת, שניים עדיין מאושפזים, אחד הועבר לשיקום ואישה אחת שוחררה לביתה. היא גם היחידה מארבעת הניצולים שיכולה לדבר.

  

לפי בית החולים, לפני השבץ חוו חלק מהם סימפטומים קלים של קורונה. הקשר בין שבץ לקורונה יכול להסביר מדוע בניו־יורק, למשל, נרשמו בחודשיים האחרונים פי ארבעה יותר מקרים של מוות פתאומי בבית מאשר בתקופה רגילה. ברוב המקרים לא ידועה סיבת המוות כיוון שלא נעשות נתיחות פתולוגיות, אבל הגילויים החדשים מעלים את החשש כי מספר הקורבנות מסיבות הקשורות לקורונה גדול פי כמה וכמה מהמספר הרשמי.

 

אלו התסמינים שעשויים להצביע על שבץ מוחי:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הקשר בין קורונה לשבץ מוחי
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים