שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ההורים והילדים שנשארו בבית: "אין באמת חזרה לשגרה"

  הילדים התחילו לחזור לגנים ולבתי הספר אבל בגלל הקפסולות וחלוקת הימים, הורים רבים לא יכולים לחזור לעבודה. "אנחנו אובדי עצות. גם אשתי וגם אני עובדים במשרה מלאה. אין לנו שום פתרון שנראה באופק ואנחנו לא מקבלים תשובות חד משמעיות", אומר אב לילד שנשאר בבית

   


  כולם מדברים על החזרה לשגרה אבל הורים רבים לא באמת מרגישים אותה. "בשבוע שעבר קיבלנו הודעה שהגן חוזר לפעילות במתכונת מצומצמת, כלומר מתוך 33 ילדים חוזרים רק 17 ולשאר הילדים כרגע אין שום תאריך חזרה עתידי", מספר יובל דקל, אב לילד במעון נעמת, בראיון לאולפן ynet.

   

  "זה מצב בלתי אפשרי שאנחנו לא יכולים לחזור לעבודה והילד נמצא חודשיים בבית. סדר החזרה לגן היה לפי סדר הקבלה לגן בתחילת שנה, כלומר לפי דירוג סוציו אקונומי, על זה אין לנו שום טענה אבל בסוף אנחנו לאמוכנים לקבל את סוג האפליה הזאת".

   

  איך אתם מסתדרים?

  "אנחנו אובדי עצות, גם אשתי וגם אני עובדים במשרה מלאה. אין לנו שום פתרון שנראה באופק ואנחנו גם לא מקבלים תשובות חד משמעיות, חוץ מתשובה שעושים את המירב כדי למצוא פתרון אבל לא באמת מוצאים פתרון".

   

  גן ילדים (צילום: shuttersstock)
  לא כולם חזרו לגן(צילום: shuttersstock)

  איך אפשר לחזור לעבודה?

  מירב וטורי, אם לארבעה ילדים בכיתות א', ד', ו' ו-ח', מספרת שכרגע חוץ מילד אחד כולם בבית. "החטיבות אצלנו מתוקשבות אז הן עובדות די טוב בלמידה מרחוק, אבל הבעיה היותר עקרונית בעיני היא הקפסולות שהם עשו", היא אומרת.

   

  "הקפסולות מבורכות לתלמידי כיתות א', שעכשיו נמצאים בקבוצות קטנות, אבל כיתות ד'-ו' ילמדו בחמישי-שישי, לפי המתווה של משרד החינוך, אז בעצם גרמו לסיטואציה שהורים לא יכולים לחזור לעבודה".

   

  דווקא המקרה שלך הוא לכאורה יותר קל כי יש לך שלושה גדולים, זה לא פותר את הבעיה?

  "זה היה יכול לפתור את הבעיה אבל חילקו להם את הימים. כיתות א' בתחילת שבוע וכיתות ו' יהיו בסוף שבוע אז בימים האלה הוא יצטרך להיות לבד. יתרה מכך, הם מצפים להחזיר את החטיבות לבית הספר יש הגבלה של 20 נוסעים בלבד באוטובוס אז איך הם יגיעו?"

   

  קראו עוד:

  "מה הכי טוב בקורונה? ביטול המדורות"

  זו הסיבה שהחלפתי את אשתי בחופשת לידה

  הדרך הכי מקורית להעסיק ילדה בת שלוש

   

  ליטל יעקובוביץ, אם לחמישה ילדים, מגדירה את המצב במילה אחת - מסובך. "הבן הקטן שלי בן השנתיים חזר למעון הפרטי, הילד בגן חובה עדיין לא חזר מהסיבה הפשוטה שהוא מהקבוצה שצריכה לחזור בימי רביעי עד שישי, לכן צפוי לנו שבוע לימודים, ואז יהיה לנו עוד שבוע בבית".

   

  והחיים שלך חזרו למסלול?

  "זו לא בדיוק שגרה, זו שגרה חלקית. אני נעזרת באמא שלי קצת כדי שאוכל לחזור לעבודה, אני נעזרת באחים הגדולים שגם ישמרו עליו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים