שתף קטע נבחר

יש לכם מחשב או טאבלט מיותר? תירמו אותו

"ניידים בקהילה" - יוזמה חדשה של עמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון - מזמינה את כולם לתרום מחשב נייד או טאבלט משומש ותקין, לטובת תושבים הזקוקים לו. במקביל דרושים למיזם מתנדבים שיסייעו בשינוע המחשב, בדיקה, התקנה והדרכה למי שזקוק

מגפת הקורונה העלתה לתודעה הציבורית את המחסור הגדול במחשבים לצורך למידה מרחוק ולצורך קשר עם אוכלוסייה מבוגרת. עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, יצאה ביוזמת "ניידים בקהילה" שבמסגרתה התושבים בקהילה תורמים מחשב נייד או טאבלט משומש ותקין, לטובת תושבים הזקוקים לו, ויכולים גם להתנדב במגוון דרכים - שינוע המחשב, בדיקה, התקנה והדרכה למי שזקוק.

 

 

מבוגר ליד איש מחשב נייד  ()
שיחות הוידאו עם בני משפחה תפסו חלק נכבד בפעילות היומיומית
 

אחד הדברים הבולטים והטובים שצמחו בתקופת הקורונה הוא העזרה והערבות ההדדית בתוך הקהילה. חלוקת מזון ובישול לקשישים ולמבודדים, הפעלות בזום, שיחות טלפון וקניית תרופות למי שלא יכול לצאת מהבית, הם רק חלק מהיוזמות המקסימות שתושבים עשו בתוך הקהילה שלהם.

 

זקוקים למתנדבים

שיחות הוידאו עם בני משפחה והלמידה מרחוק תפסו חלק נכבד בפעילות היומיומית, אך ישנן אוכלוסיות שלא יכלו לקחת חלק בפעילות הזאת מכיוון שאין להם מחשב בבית. לאור הצרכים שעלו מהשטח, עמותת רוח טובה, שמחברת בין מתנדבים פרטיים וקבוצות לגופים הזקוקים להם בכל הארץ ונמצאת בקשר עם כל הרשויות המקומיות, החליטה להרים את פרוייקט "ניידים בקהילה".

 

אישה ליד מחשב נייד  ()
כל שנותר הוא להביע נכונות לתרום, המתנדבים ורוח טובה יעשו את השאר

המיזם משלב בין תרומת מחשב נייד או טאבלט של תושבים, וגם נותן את האופציה להתנדב בשינוע המחשבים, בדיקת האיכות שלהם והדרכה על הפעלת המחשב למי שזקוק לכך.

 

עידו לוטן, מנכ"ל עמותת רוח טובה מספר על היוזמה: "כדי לענות על הצורך שעלה, היוזמה  'ניידים בקהילה' קוראת לקהל הרחב לתרום מחשבים ניידים משומשים ותקינים לטובת קהילתם. הקמנו מערך של מוקדים בכל הארץ בשיתוף עם רשויות מקומיות ועמותות לטובת קליטת המחשבים, בדיקתם והבאתם למי שזקוק באזורם. כך למעשה רוח טובה מגייסת תורמים ומתנדבים מקרב התושבים למען תושבים בקהילתם.

 

פעוט משחק בטאבלט ()
"מאמינים שבדרך הזו ניתן יהיה לגייס אלפי מחשבים וטאבלטים"

אנו מאמינים שבדרך הזו ניתן יהיה לגייס אלפי מחשבים וטאבלטים וכל שנותר הוא להביע נכונות לתרום, המתנדבים ורוח טובה יעשו את השאר. במקביל אנו פונים לחברות תקשורת ואינטרנט לטובת תרומה של חיבור תשתית אצל האוכלוסיה שתקבל את התרומה".

 

  • יש לכם מחשב נייד או טאבלט תקינים שאין לכם צורך בו? לחצו כאן לטופס התרומה.
  • להתנדבות לטובת הפרוייקט במגוון דרכים כמו שינוע המחשבים לנקודות איסוף ולמי שזקוק להם, בדיקת תקינות המחשבים והדרכה של על המחשבים לחצו כאן לטופס ההרשמה להתנדבות.
  • עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון , המציעה לאורך כל השנה התנדבות בהתאמה אישית, מציגה את כל המקומות שאליהם ניתן לפנות כדי להתנדב בעת הזו. למגוון התנדבויות בצל הקורונה לחצו כאן .

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים