שתף קטע נבחר

"משחקים אותה" יחד - המבצע לאיסוף משחקים

מבצע איסוף ותרומת הצעצועים הגדול בישראל מתקיים בימים אלה: תושבים מרשויות מקומיות ברחבי הארץ תרמו אלפי ערכות משחקים שיעברו חיטוי ויחולקו לילדים בסיכון. צפו

תושבים מרשויות מקומיות בכל הארץ תרמו אלפי ערכות משחקים שיעברו חיטוי ביום א' הקרוב ויועברו לילדים בסיכון. המשחקים נאספו במסגרת מבצע "משחקים אותה" - שיתוף פעולה בין "שינוע חברתי" מבית ארץ עיר, המסייעים בשינוע והובלת ציוד לנפגעי הקורונה בישראל, לבין עמותת 'רוח טובה מקבוצת אריסון', המאגדת באתר אחד את כל אפשרויות ההתנדבות בישראל, ובשיתוף 'פרויקט יוסף' ו'עמידר החדשה'.

 

צפו באיסוף הצעצועים בקריית אונו:

 

מטרת המבצע היא חיזוק הערבות ההדדית על ידי העברת משחקים מילדים שתורמים אותם לילדים בסיכון - פעילות שמלמדת ילדים את ערך הנתינה, ומאפשרת לילדים אחרים שידם אינה משגת לקבל משחקים. במסגרתו נאספו כבר אלפים רבים של משחקי קופסא, לוח, משחקי קלפים פאזלים וסוגים נוספים.

 

 

ילדים לומדים את ערך הנתינה

מבצע איסוף ותרומת הצעצועים הגדול יגיע לשיאו ביום א' הקרוב (17.5) כאשר אלפי ערכות המשחקים שנתרמו על-ידי ילדי עובדים בחברות עסקיות שאספו את התרומות, וילדים ברשויות המקומיות, יעברו חיטוי ומיון על ידי מתנדבים באזור התעשייה הר-טוב שליד בית שמש. המתנדבים ימיינו את המשחקים על גבי שולחנות נפרדים, במרחק 2 מטרים מהשולחנות האחרים, בהתאם להוראות משרד הבריאות.

 

משחקים שנאספו לטובת ילדים בסיכון ()
"מרגש להיות עדים לערבות ההדדית והקהילתית שהולכת וגדלה בכל הארץ, במיוחד בתקופה זו"

 

ערכות המשחק יעברו למחרת (ב') לעמותות וילדים בשכונות מוחלשות מטעם עמידר ברשויות: באר שבע, דימונה, ירוחם, ק. מלאכי, טבריה, שלומי, עכו ומעלות.

 

"כחלק מפרוייקטי ההתנדבות של עמותת רוח טובה בתקופת הקורנה, אנו שמחים להיות שותפים בפרוייקט 'משחקים אותה' המשלב בין ילדים ברשויות המקומיות הלומדים את ערך הנתינה, מתנדבים ותורמים מחברות עסקיות, מתנדבים מכל הארץ המשנעים וממיינים את המשחקים, וילדים בסיכון שיקבלו את המשחקים", מספר עידו לוטן, מנכ"ל עמותת רוח טובה", ומוסיף: "מרגש להיות עדים לערבות ההדדית והקהילתית שהולכת וגדלה בכל הארץ, במיוחד בתקופה זו".

 

משחקים שנאספו לטובת ילדים בסיכון ()
"בתקווה שהמשחקים יסייעו ולו במעט לילדים להתמודד עם המציאות המשתנה שאנו חווים"

 

גם אורי כרמל, מנכ"ל ארגון 'ארץעיר' הפועל לקידום יזמות חברתית קהילתית המלווים את מיזם 'שינוע חברתי', חש בערבות ההדדית שהולכת וגדלה בתקופה הקרובה: "יוזמת 'משחקים אותה' היא דוגמה לערבות ההדדית, שהציפה אותנו בתקופת הקורונה.

 

אנו מלווים בשנים האחרונות את 'שינוע חברתי' ועדים לפעילות החשובה של הפרוייקט גם בעיתות שגרה, ועל אחת כמה וכמה בעת משבר. כולי תקווה שהמשחקים יסייעו ולו במעט לילדים להתמודד עם המציאות המשתנה שאנו חווים בתקופה זו".

 

  • רוצים לתרום צעצועים או להשתתף במיון המשחקים בבית שמש ביום א' הקרוב (17.5)? פנו לשני במייל: info@shinua.net
  • להתנדבויות נוספות במגוון תחומים בכל הארץ היכנסו לאתר רוח טובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים