שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תחילתו של מרד? השף עומר מילר מצהיר כי יפתח בשבת את המסעדה

  "תנו לנו להתפרנס": בעוד המסעדנים ממתינים לאישור לפתיחת המסעדות, יש כאלה שלא ממתינים - השף עומר מילר בפוסט בפייסבוק: "בשבת בצהריים אני אפר את החוק ואפתח את המרפסת של סוסו דיזנגוף. ממשלת ישראל מוזמנת לחפש אותי". המסעדן אסף מיארה: "אם יהיו עוד עסקים לידי שיפתחו - אני מתכנן לפתוח גם"

  בדיוק חודשיים עברו מאז שנדרשו המסעדנים לסגור את הדלתות של המסעדות שלהם. אלה היו חודשיים קשים לכולם, חודשיים שבהם מסעדנים ושפים לא רק ניסו להמציא עצמם מחדש אלא גם להמשיך ולפעול בשלל דרכים יצירתיות, על מנת לשמור על הגחלת. על אף שנראה היום כי פתיחת המסעדות קרובה, יש כאלה שלא מחכים לאישור לפתיחה, ומחליטים למרוד בהחלטה.

   

  "בשבת בצהריים אני אפר את החוק ואפתח את המרפסת של סוסו דיזנגוף. ממשלת ישראל מוזמנת לחפש אותי", כך כתב השף והמסעדן עומר מילר בפוסט ארוך שפירסם בפייסבוק, ובו הסביר את המניעים להחלטתו. "חופי הים מפוצצים. איקאה וגני הילדים. מותר התקהלויות עד 100 איש. אתם מחזירים משק בקריסה להנעה קלה. אין שום מתווה או אסטרטגיה ברורה או מוסדרת. הנחיות סותרות ובלבול אדיר, ולכן לצערי שכחתם אותנו. לא רק אותנו, אבל אני מרשה לעצמי לפחות לדבר בשם מרבית אנשי האוכל".

  הפרנץ' טוסט של עומר מילר (צילום: אבי חי)
  מסתכן בקנס: עומר מילר מתכנן לפתוח בשבת את המסעדה(צילום: אבי חי)
  מילר ממשיך וכותב כי "לא נתפס שאני לא יכול להגיש אוכל לאלפי הרוחצים. לא הגיוני שאני לא אגיש סוסו לסועדים שחפצים לשבת ברחוב ולבלוס. אני שומר חוק אבל אני גם אבא. אני לא רעב ללחם (בינתיים) ואמנם קצת חרדתי וכמובן שאני יודע שיש כאלו שנפגעו הרבה יותר. ואני יודע שיש כאלו שכבר ככל הנראה לא יקומו. אותי לימדו לא לבכות ולא לקטר גם כשהצדק איתך, אלא קודם כל לעבוד".

   

  מילר גם מתייחס בדבריו לאירוע ליל הסדר בביתם של ראש הממשלה ונשיא המדינה: "בדיוק כמו ליצמן, נתניהו, ריבלין ועוד מנהיגים שהפרו את הנחיות הבריאות בליל הסדר (למרות היריקה בפרצוף שהתערבבה נפלא עם הזיעה הקרה מהחרדות, היה מחמם את הלב לגלות שאפילו פוליטיקאים צינים כמוכם, הם בסוף ולמרות הכל אנשים כמונו שרק רוצים לחבק את אהובנו) אני בשבת גם אפר את החוק ואפתח בסוסו דיזנגוף את המרפסת לישיבה. יהיו מסכות וכפפות, אזור חיטוי, ריחוק כנדרש, מדידת חום, שמירה על הסדר וכל מה שאני אוכל לעשות על מנת לשמח אנשים, לדאוג לעובדים שלי ולהתפרנס קצת בעצמי. זו זכות בסיסית. אני מכבד את מי שלא ירצה להגיע".

   

  על אף שמילר מדגיש כי אין בדבריו קריאה למרד, במציאות נפיצה כמו זו שהמסעדנים נמצאים בה בחודשיים האחרונים, כל קול כזה, ובעיקר כשהוא מגיע מאחד השפים הפופולרים על מפת הקולינריה, עלול להצית אש כמו גפרור ליד חבית דלק.

  טעימות המבורגרים (צילום: יהודה נהר)
  ההמבורגר של מילר(צילום: יהודה נהר)
    

  ואכן, תגובות המסעדנים לא איחרו להגיע: תוך שעות ספורות מפרסום הפוסט של מילר כבר היו לו עשרות שיתופים ומאות לייקים ותגובות תמיכה ממסעדנים ושפים. הפוסט של מילר עורר גם תגובות של מסעדנים שהמשיכו וזלגו לקבוצות פייסבוק וואטסאפ סגורות, שם אחד מהם כתב: "אני פותח ביום ראשון, נגמר הסיפור".

   

  5000 שקל קנס זה כבד

  אחד המסעדנים שהביעו תמיכה בפוסט של מילר היה אסף מיארה, הבעלים של "קפה דיזנגוף", "סרבסריה" ו"מרגוזה", שכתב כי הוא מתכנן לפתוח את שלושת המקומות שלו ביום ראשון. "אני בדיוק שוקל את צעדי", אמר מיארה, "זו עבירה פלילית והשותפים שלי לא מתלהבים לקבל 5000 שקל דו"ח, אבל אותי זה מטריף ואם יהיו עוד עסקים לידי שיפתחו אז אני מתכנן לפתוח גם אבל אם אני לבד בזה אז לא".

   

  נשמע שנמאס לך. 

  "החודשיים האחרונים הם סיוט בכל מובן. המענק שאמור לכסות על דמי אבטלה לעצמאים לא הגיע, ואני בונה כאן עסק בתחום הכי מעפן ובסוף המצב הוא שאיבדתי את כל החסכונות שלי שחסכתי במשך חמש שנים. סגרנו את כל המקומות בשנייה שביקשו לסגור, לא התלוננו וגם היום אנחנו לא שורפים פחי אשפה וצמיגים, אבל בסוף המצב הוא שיש טיסות, יש אוטובוסים, יש רכבות - ומקום פתוח באוויר החופשי לא יכול להיפתח? די, עד כאן, זה מרגיש לי עוולה, וזה צועק לשמים. אנחנו לא בני אדם? יש אנשים שאין להם כסף לקנות לחם. אני רוצה לצעוק את הצעקה שלי גם במחיר דו"ח, אבל נראה מה יהיה".

   

  גם מילר התייחס בפוסט שלו לסוגיית הקנס לבעלי עסקים שמפרים את ההנחיות, וכתב: "אני כל לילה לפני השינה מבין שהמסעדנים ננטשו. נשבע לכם שלא ציפיתי לעזרה מהממשלה, אבל בטח לא האמנתי שאקבל התעלמות כה גורפת. לפני חודשים הייתי בעלים של עסקים שפירנסו כמעט חמש מאות עובדים. היום אני מבקש את הזכות לעבוד. אם אקבל קנס אבין זאת, מקווה שאצליח לשלם. במידה ותכניסו לכלא, לפחות אוכל לספר למון וריי שאבא עשה הכל כדי לדאוג להם לעתיד טוב יותר".

   

  את הפוסט חתם מילר בהבטחה: פינוק אישי לכל מי שיגיע לשבת במרפסת של המסעדה שלו ברחוב דיזנגוף בתל אביב. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי חי
  עומר מילר בפוסט: "אפר את החוק ואפתח בשבת"
  צילום: אבי חי
  מומלצים