שתף קטע נבחר

נסראללה על תקיפת הג'יפ: "ישראל לא פספסה, זה היה טיל אזהרה"

בריאיון לציון 20 שנה לנסיגה מלבנון התייחס מזכ"ל חיזבאללה לתקיפת אנשי ארגונו בחודש שעבר. על התקיפות המיוחסות לישראל בסוריה אמר: "יש גבול לסבלנות"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר שהמל"ט הישראלי שתקף את הג'יפ של פעילי הארגון בחודש שעבר בגבול סוריה-לבנון, בצדו הסורי, לא הרג את הפעילים במכוון. בריאיון לרדיו "קול ביירות" שהוקלט מראש לציון 20 שנה לנסיגת ישראל מלבנון ושודר הערב (יום ג') אמר נסראללה: "ישראל נמנעה בכוונה מלהרוג את הפעילים".

 

  ()
"יש איזון ששני הצדדים לוקחים בחשבון". נסראללה

נסראללה הוסיף כי "זה לא שהם ירו טיל והחטיאו, הם שיגרו טיל אזהרה ובזמן הזה הפעילים ברחו. הם יודעים שיש מחיר לפגיעה באנשי ההתנגדות, אנחנו נגיב לאויב אם מי מאנשינו ייהרג, בכל מקום שיהיה".

 

לדבריו, "יש לנו את היכולת ליזום, וגם לישראל יש. זה יוצר איזון ששני הצדדים לוקחים בחשבון. ישראל יודעת שכל תקיפה בלבנון לא יכולה לעבור ללא תגובה. זה אחד מכללי העימות שנקבעו בין ההתנגדות לבין ישראל".

 

 

הרכב לאחר התקיפה ()
שרידי הרכב אחרי התקיפה

מזכ"ל חיזבאללה נשאל אם הפגיעות שזוהו בגדר הגבול בצפון יומיים אחרי הדיווחים על אותה תקיפה היו תגובה של ארגונו, אך סירב להגיב. "ישראל שואפת לפעול בלבנון מבלי להשאיר חתימה, כמו האירוע שהיה בדרום ביירות עם הרחפנים. לא שתקנו אז כי אם היינו שותקים זה היה חוזר על עצמו", הוא אמר.

 

בריאיון התייחס נסראללה גם לתקיפות בסוריה המיוחסות לישראל. "אני רוצה להזהיר את הישראלים שבנוגע לסוריה, יש תקרה לסבלנות. אולי היום יש להנהגה הסורית את היכולת להכיל עוד תוקפנות בסוריה, אבל ישראל עשויה למצוא את עצמה עושה טעות, וישראל לא רוצה עכשיו להתחיל מלחמה אזורית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים