שתף קטע נבחר

מודדים חום בכניסה - ויושבים בלי מסכות: "הקורונה מפחידה, לשבת בבית יותר מפחיד"

למרות האזהרות של משרד הבריאות והזינוק בנתוני ההדבקה של הקורונה, הבליינים של תל אביב לא ויתרו על המפגשים בברים ובמסעדות בלי הקפדה יתרה על ההנחיות. "הגל השני בלתי נמנע, צריך להקפיד יותר", אמרו

 

 

הזינוק בנתוני הקורונה ומסיבת העיתונאים המיוחדת שכינס משרד הבריאות בחג כדי לחדד את ההנחיות לציבור לא מנעו ממאות בני אדם לחגוג במסעדות ובברים של תל אביב.

 

הזינוק בתחלואה - כתבות נוספות

אין בדיקות, אין מדיניות: מה יקרה בגל השני של הקורונה?

113 חולים חדשים ביום, רובם תלמידים מירושלים‏

בגלל הקורונה: הממשלה רוצה סמכויות חדשות להגבלות‏

בכירים בממשלה: "אם תהיה החמרה נוספת - יינקטו צעדים מחמירים"

בר סימן טוב בתדרוך מיוחד: לא לפגוש את סבא וסבתא

פרסום ראשון: נבחנת אפשרות להקפאת הלימודים בכיתות ז'-י"ב

 

יומיים אחרי החזרה ההדרגתית של חיי הלילה בעיר, הבליינים מילאו את מקומות הבילוי ברחוב דיזנגוף, בשוק הפשפשים ביפו ובשכונת פלורנטין עם רדת החשיכה - כשהוראות הריחוק ועטיית המסכות היו רחוקות מלהתבצע.  

המונים יצאו לבלות בברים בתל אביב בצל העליה במספר חולי הקורונה (צילום: חגי דקל)
ממשיכים לבלות בלי מסכות(צילום: חגי דקל)

המונים יצאו לבלות בברים בתל אביב בצל העליה במספר חולי הקורונה (צילום: חגי דקל)
(צילום: חגי דקל)
באחר הברים של רחוב דיזנגוף הוצבה סלקטורית שמדדה חום בכניסה - אך כל הבליינים שהיו מסביבה כלל לא היו עם מסכות על הפנים. "אנשים נכנסו לשאננות", אמר ל-ynet דן, שהגיע עם חבריו למקום.

 

"אני מסתובב הרבה בתל אביב במסגרת העבודה ורואה איך האנשים הולכים בלי מסכות. אני חושב שהגל השני יגיע", אמר. חברו, שמר, הודה כי הוא הביא מסכה איתו - אך היא נשארה בתיק: "אי אפשר לשבת איתן".

 

רום ושחר ישבו עם חבריהם כדי לחגוג את סוף השבוע, והבהירו כי גם הגל השני לא ימנע מהם להיפגש. "אני מפחד מהקורונה, אבל אני מפחד יותר משלושת החודשים שהעברתי בבית בלי להיות בקשר עם בני אדם", הודה רום. חברו שחר הוסיף: "שמעתי את מה שאמרו היום, ויש לי מסכה בכיס. יהיה בסדר, אני מפחד, אבל אין מה לעשות. הגל השני בלתי נמנע".

 

המונים יצאו לבלות בברים בתל אביב בצל העליה במספר חולי הקורונה (צילום: חגי דקל)
(צילום: חגי דקל)
המונים יצאו לבלות בברים בתל אביב בצל העליה במספר חולי הקורונה (צילום: חגי דקל)
(צילום: חגי דקל)

איתי הגיע לפאב עם חבר אחרי שצפה בתדרוך של משרד הבריאות, ואמר כי הוא מקווה שהישראלים יקפידו יותר על הריחוק החברתי ועטיית המסכות. "אני מקווה שהגל השני לא יגיע, אבל נראה שהוא כבר התחיל", אמר. "ראיתי את מסיבת העיתונאים וזה מדאיג קצת. צריך שכולם יקפידו, אבל צריך ללמוד מהפעם הקודמת ולאזן יותר - לא לסגור הכל, אבל להקפיד על ההנחיות".

 

בינתיים, המעקב הצמוד אחר תוצאות בדיקות הקורונה נמשך, ובכירים בממשלה אמרו אמש ל-ynet כי אם גם היום תהיה החמרה בתחלואה - יינקטו צעדים מחמירים. משרד הבריאות שוקל להמליץ על הפסקת הלימודים בכיתות ז' עד י"ב לאחר שהנתונים המעודכנים הראו כי חלק ניכר מהחולים החדשים הם ילדים ובני נוער.

 

"לצערנו, עברנו לסוג של אופוריה ושאננות", אמר אמש בר סימן טוב. "מבחינתנו קיבלנו צפירת אזהרה כדי לחזור ולהקפיד על הכללים. אם לא נעשה את זה - המציאות תאלץ אותנו לנקוט צעדים יותר קשים. גל שני הוא לא גזירת גורל, הוא תלוי אך ורק בהתנהגות שלנו", הזהיר.


פורסם לראשונה 29/05/2020 23:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל
חוגגים בתל אביב
צילום: חגי דקל
מומלצים