שתף קטע נבחר

המבצע של רמי לוי: מתחייב להניח תפילין? קבל סט במתנה

רבני קהילות באירופה יחלקו בחינם מאות זוגות תפילין ליהודים שיבקשו לקיים את המצווה - במימון איש העסקים מישראל. כדי למנוע הונאה תידרש הצהרת רב כי המבקש אכן זקוק להן ומקבל על עצמו להניחן מדי בוקר

תפילין לכל יהודי: מרכז רבני אירופה הכריז על מבצע לחלוקת מאות זוגות תפילין לחברי הקהילות היהודיות המבקשים להניחן מדי יום ואין ידיהם משגת זאת. ראשי הארגון גייסו תרומה מאיש העסקים הישראלי רמי לוי לטובת העניין - לזכרו של חברם הרב בנימין וולף, רב קהילת הנובר שבגרמניה שנפטר מסיבוכים של נגיף קורונה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

בארגון הרבנים מספרים כי גברים יהודים רבים ביבשת, לא בהכרח דתיים, היו מעוניינים להניח תפילין ולהתעטף בטלית בכל בוקר, אך אין ברשותם את תשמישי הקדושה המתאימים. מנכ"ל מרכז רבני אירופה, הרב אריה גולדברג, זיהה כי מצב הקהילות בתקופה זו של מעבר לשגרת קורונה הוא הזדמנות לסייע להם, ויחד עם הרב מימון אביטן, רב "שיווק השקמה", שכנע את בעלי הרשת, רמי לוי, מהתורמים הקבועים למרכז, לממן את הפרויקט.

 

מבצע חלוקת התפילין ליהודי התפוצות (צילום: איציק בלניצקי)
(צילום: איציק בלניצקי)

 

 

לוי נרתם למשימה והעמיד לרשות הרבנים יותר ממיליון שקלים לרכישת מאות סטים. כעת מוזמנים חברי הקהילות לפנות אל הרבנים המקומיים על מנת שיגישו עבורם את הבקשה. כדי  למנוע התנפלות על התפילין ולהבטיח כי הן תגענה לידיים הנכונות, נדרשת הצהרה מצד הרבנים כי המבקש אכן נזקק להן ובכוונתו להניחן מדי יום. כמו כן תוגבל התרומה לשני זוגות בלבד לכל קהילה.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איציק בלניצקי
מבצע התפילין של רמי לוי
צילום: איציק בלניצקי
מומלצים