שתף קטע נבחר

גרוטו מסתבך: אישר לטדי שגיא להיכנס בלי שראה תוצאת בדיקת קורונה

אם לא די בכך שהמשנה למנכ"ל משרד הבריאות העניק "הנחת סלב" לאיש העסקים טדי שגיא כשאיפשר לו להיכנס לארץ ללא בידוד, הבוקר מפרסם "ידיעות אחרונות" כי פרופ' גרוטו חתם על האישור מבלי שהוצגו לו בדיקות קורונה שליליות, כנדרש. גורם בסביבת שגיא אמר כי הוצגו מסמכים

האישור החריג שנתן המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, למיליארדר טדי שגיא עורר סערה ציבורית גדולה וזעזוע עמוק במשרד הבריאות. אלא שכעת מתברר שגרוטו אישר לאיש העסקים להיכנס לארץ ללא בידוד, מבלי שהוצגו לו האישורים המעידים על כך שבריאותו תקינה והוא אינו נושא עוד את הנגיף, כפי שנדרש בנוהל שקבע משרדו.  

הבדיקות שעשה טדי שגיא (צילום: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי)
איתמר גרוטו, טדי שגיא ותוצאת הבדיקה שהגיעה באיחור(צילום: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי)
 

 

 

 

מבדיקות הקורונה של שגיא שהגיעו לידי "ידיעות אחרונות", עולה כי הוא ערך בדיקה אחת בקפריסין ב-30 במאי ובדיקה נוספת, יממה לאחר ששב ארצה, ב-2 ביוני. תוצאות שתי הבדיקות היו שליליות. למרות זאת, גרוטו אישר את הפטור מבידוד לשגיא ב-21 במאי, עוד הרבה לפני שזה קיבל את התוצאות או אפילו ערך את הבדיקה.

  

בזכות האישור, חגג לו שגיא בבר המצווה של משפחת טולדנו בפארק צמרת בצפון תל אביב, לצד חבר הכנסת ניר ברקת, הזמר עומר אדם, שלישיית "מה קשור", עדן בן זקן, ליאור נרקיס ואחרים. המסיבה נערכה ב-1 ביוני, יממה לפני שקיבל שגיא את התוצאות הבדיקה שערך בארץ.  

 

הבדיקה שעשה טדי שגיא בישראל ()
הבדיקה שעשה טדי שגיא בישראל

לפני כחודשיים נדבק שגיא בלונדון ומאז, כאמור, החלים. על פי הנחיות משרד הבריאות אדם שהגיע מחו"ל וטוען שהיה חולה והחלים, נדרש לקביעה של רופא בישראל. עוד מצוין כי על אותו אדם "להציע תיעוד לכך שאכן היה חיובי לקורונה וכן תיעוד על בדיקה שלילית אחת לפחות, במועד מאוחר לבדיקה החיובית. המגיע מחו"ל יידרש לבצע בדיקה נוספת בישראל לאישוש ההחלמה. עד קבלת תשובה שלילית עליו לשהות בבידוד".

 

לדברי גורם בסביבת שגיא, לגרוטו אכן הוצגו מסמכים ונתונים והוא העלה שאלות שונות. גרוטו עצמו סירב להתייחס לדברים.

 

האישור החריג שחולל מהומה, הציף את מערכת היחסים הטעונה בצמרת משרד הבריאות. "יש דם רע בין גרוטו לבין בר סימן טוב", סיפר בכיר באחד מבתי החולים.  

 

עם פרסום הפרשה ביום רביעי, דרש בר סימן טוב מגרוטו להבהיר את המעשה: "נדרשת הסקת מסקנות באופן מיידי". בכירים במשרד רתחו ואמרו כי הם מצפים מגרוטו "להתפטר באופן מיידי". גם אדלשטיין, שהבטיח כי "לא ינהג בסלחנות", כבר פתח בבדיקת הפרשה החמורה.

  

"איתמר מרגיש שזו התנכלות אישית מצד בר סימן טוב וחיסול חשבונות איתו", אמר גורם בכיר במשרד הבריאות ששוחח אתמול עם גרוטו, "הוא מוטרד ומאוד מודאג. הוא פעל בתום לב ובהתאם לשיקול דעתו הרפואית". כעת מתייעץ פרופ' גרוטו עם עו"ד ארנה לין שמטפלת בעניינו.

  

"זה לא תמיד היה כך. הם (בר סימן טוב וגרוטו) הסתכסכו, ואנחנו רואים חלק מהביטוי לכך עכשיו", הוסיף בכיר באחד מבתי החולים, "אין גם אהבה גדולה בין גרוטו לסדצקי. יש שם כמה תהליכים שקורים, ובסוף הכול אישי".  

 

מטעמו של טדי שגיא נמסר אתמול בתגובה לפרשה: "המאבקים הפנימיים במשרד הבריאות ובעלי אינטרסים שונים נעשים על גבו של טדי שגיא. חלק מהפרטים שדווחו מדומיינים. טדי שגיא הגיע לישראל כחוק ופעל כל העת לפי ההנחיות המתאימות שקיבל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי
איתמר גרוטו, טדי שגיא ותוצאת הבדיקה שהגיעה באיחור
צילום: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי
מומלצים