שתף קטע נבחר

דיווח: "6 לוחמי מיליציות פרו-איראניות נהרגו בסוריה"

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם טוען כי שישה פעילי מיליציות פרו-איראניות נהרגו בתקיפות אוויריות באזור אל-בוכמאל. בדמשק לא הטילו אחריות על ישראל, אך במרכז המעקב מעריכים - צה"ל הוא זה שתקף. מפקד כוח קודס שהה באזור לפני האירוע

שוב הרוגים בקרב המיליציות הפרו-איראניות בסוריה: מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה שמקום מושבו בבריטניה, דיווח הלילה (בין שבת לראשון) כי שישה פעילי טרור מהמיליציות הפרו-איראניות נהרגו במתקפה אווירית באזור אל-בוכמאל שבגבול סוריה-עיראק. דמשק לא הטילה אחריות על ישראל, אך במרכז מעריכים כי צה"ל עומד מאחורי התקיפה.

דיווח על תקיפה ישראלית במפעל בחומא, סוריה ()
התקיפה שיוחסה לישראל בחמה, שבוע שעבר

אסמאעיל קאאני  יורשו של קאסם סולימאני מפקד כוח קודס משמרות המהפכה של איראן ()
שהה באזור לפני התקיפה. מפקד כוח קודס אסמאעיל קאאני

 

הרבה מטרות בסוריה ומסר חשוב אחד לאיראן / רון בן ישי

 

התקיפות, יש לציין, בוצעו אתמול בשעות ערב - לאחר שכמה שעות לפני כן נפוצו דיווחים ערביים על כך שמפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, אסמאעיל קאאני, ביקר באזור אל-בוכמאל. מרכז המעקב ציין כי מוצאם של ארבעה מההרוגים הוא סורי, והשניים האחרים הם אזרחים זרים ממוצא שלא צוין.

 

לפי מרכז המעקב, התקיפות כוונו לעבר עמדות של כוחות המשטר הסורי והמיליציות האיראניות בכפר אל-עבאס שבאל-בוכמאל, מזרחית לדיר א-זור.

 

 

 

בשבוע שעבר, בלילה שבין רביעי לחמישי, דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנא על כמה תקיפות בשטח סוריה. מרכז המעקב דיווח אז כי בתקיפות שיוחסו לישראל נהרגו חמישה אנשי מיליציות פרו-איראניות ליד דיר א-זור שבצפון מזרח סוריה. שני חיילי צבא אסד נהרגו וארבעה נוספים נפצעו בתקיפה שאירעה במקביל בסווידא שבדרום המדינה. בהמשך דווח על תקיפה אווירית נוספת, באזור העיר חמה, שגם בה דווח על הרוגים. בהמשך נטען כי ישראל תקפה בין היתר מפעל לייבוש בצלים שעליו השתלטו המיליציות, ושבתקיפה נהרגו גם אזרחים.

 

כשלושה שבועות לפני כן דווח על תשעה הרוגים בתקיפה שיוחסה לישראל במסיאף, הסמוכה לגבול לבנון. מרכז המעקב טען כי בתקיפה נפגעו מפעלים ביטחוניים של המשטר הסורי, והושמדו מחסני אמל"ח. במסיאף, נציין, נמצאים מפעלים לטילים ולדיוק טילים של התעשיות הביטחוניות הסוריות, שכבר הותקפו פעמים רבות בעבר. יומיים לאחר מכן דווח על תקיפה נרחבת נגד יעדים איראניים במזרח סוריה, שבה נהרגו לפחות 12 אנשי מיליציות מעיראק ומאפגניסטן.

 

נזכיר כי מעבר הגבול בין עיראק וסוריה באזור אל-בוכמאל נחשב למסדרון הנשק היבשתי שמחבר בין איראן לסוריה וללבנון, ואין זו הפעם הראשונה שמתפרסמים דיווחים על תקיפות באזור זה. נציין כי באל-בוכמאל פועלים גם הכוחות האמריקניים נגד יעדים שונים, אך המשטר הסורי נוטה להטיל את האחריות לתקיפות על ישראל. בשלב זה, לא פרסמה סוריה התייחסות רשמית לאירועים מהלילה ולא דווח עליהם בערוצי התקשורת הממלכתיים במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים