שתף קטע נבחר

588 אובחנו אתמול: מפת הקורונה והמוקדים

ביום שבו אושרו הגבלות חדשות: שיא במספר הנדבקים בנגיף מאז 3 באפריל, והפעם השנייה בלבד החודש שמספרם הגיע ליותר מ-500 ביום. נמשך הזינוק החד באשדוד. בדקו במפת הקורונה אם שהיתם ליד חולה מאומת

 

מעבדה בדיקה בדיקות קורונה קופת חולים לאומית אור יהודה (צילום: AFP)
מתחילת המגפה: 24,441 אובחנו כחיוביים לקורונה(צילום: AFP)

מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מאז 3 באפריל: 588 אובחנו מחצות עד אתמול בערב כחיוביים לנגיף הקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות, שפורסמו אמש (יום ב') ב-22:30. בין המוקדים ניתן למנות את ירושלים, אשדוד, בני ברק ותל אביב. בדקו במפת הקורונה אם שהיתם ליד חולה מאומת ועליכם להיכנס לבידוד.

 

 

זו הפעם השנייה בלבד החודש שמספר הנדבקים חצה את רף ה-500, וככל הנראה עד חצות המספר אף יגיע ליותר מ-600. מדובר בהמשך המגמה של העלייה בתחלואה, כשמספר הנדבקים היומי הנמוך בשבוע האחרון היה 379. עלייה זו הובילה גם להגבלות החדשות על התקהלויות, שעליהן הודיע היום קבינט הקורונה.

 

המטרה - סטטוס קוו בנדבקים : ההגבלות והעימותים בקבינט הקורונה

 

מספר הנדבקים הכולל בארץ מפרוץ המגפה הגיע ל-24,441, כשמתוכם 6,904 חולים פעילים (מספר הנדבקים פחות הנפטרים והמחלימים) - מספר החולים הפעילים הגבוה ביותר מאז 30 באפריל. מתחילת החודש אובחנו בישראל 7,360 חולי קורונה חדשים, ומכאן עולה ששליש מהנדבקים מאז הגיע הנגיף לארץ אובחנו ביוני.

 

 
 
מעבדה בדיקה בדיקות קורונה קופת חולים לאומית אור יהודה (צילום: AFP)
מעבדת בדיקות באור יהודה(צילום: AFP)

מחצות עד אמש בוצעו 15,575 בדיקות קורונה, ומספר הבדיקות החיוביות עמד על 3.8%, שיעור גבוה יותר מבימים האחרונים. ברוב ימות השבוע שעבר עמד אחוז הבדיקות החיבויות על בין 2 ל-2.8%.

 

בירושלים, העיר שבה מספר הנדבקים בקורונה הגבוה ביותר, אובחנו ביממה האחרונה עוד 92 שחיוביים לנגיף. באשדוד, שעל כמה שכונות בה הוטלו הגבלות בשבוע שעבר, נמשכת מגמת העלייה החדה וביממה האחרונה נמנו שם עוד 78 נדבקים. זינוקים במספר המאובחנים נראו גם בבני ברק (67 נדבקים ביממה), תל אביב (53) בית שמש (22) ופתח תקווה (20). גם בדימונה, טבריה, לוד ובת ים נוסף מספר דו-ספרתי של נדבקים ביממה האחרונה.

 

הממשלה אישרה את ההגבלות החדשות

אמש אישרה הממשלה במשאל טלפוני להתקין את הצו לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום, בהמשך להחלטות אתמול אחר הצהריים של קבינט הקורונה. עד ל-9 ביולי יותר קיום חתונות ואירועי בר/בת מצווה (או אירוע דומה בדתות אחרות) בהשתתפות של עד 250 איש. ביתר האירועים, ובהם בריתות, הלוויות והתקהלויות בבתי תפילה, מספר המשתתפים לא יעלה על 50.

מעבדה בדיקה בדיקות קורונה קופת חולים לאומית אור יהודה (צילום: AFP)
שיעור הבדיקות החיוביות - 3.8%(צילום: AFP)

מגבלות קורונה חדשות 29 ביוני ()

בחתונות ובאירועים לציון בר/בת מצווה מספר המשתתפים באירוע המתקיים במבנה מ-9 ביולי עד 31 ביולי (ימי בין המצרים) לא יעלה על מחצית מהתפוסה המותרת, ולא יותר מ-100 אנשים. מספר המשתתפים המותר באירוע המתקיים בשטח פתוח יישאר 250 אנשים. טיוטת הצו שאותו אישרה הממשלה תועבר לאישור בוועדה בכנסת.

 

בנוסף לכך, נמסר בהודעה כי ייחתם בהקדם צו מנכ"ל משרד הבריאות המורה על מתווה הקייטנות בחופש הגדול וקיום בחינות של ההשכלה הגבוהה מרחוק. מופעי תרבות ואולמות אירועים יוחרגו ממגבלת ההתקהלות ושם מספר המשתתפים יוכל להגיע ל-250 איש ללא אפשרות להגדיל את הקהל.

 

כאמור, קבינט הקורונה קבע עוד כי בתי הספר של החופש הגדול יפעלו כסדרם. לפי משרד החינוך, כל קבוצה תמנה 28 תלמידים בממוצע, לעומת 35 בתכנון המקורי. במשרד ציינו כי פעילויות רבות יועברו למרחב הפתוח ככל שיתאפשר וייעשה שימוש גם בכיתות שלא לומדות בחופש הגדול כדי לרווח את התלמידים.

 

שר הביטחון בני גנץ דרש בדיון להעביר את הטיפול האופרטיבי למשרד הביטחון. "הרגולציה מלמעלה עד למטה צריכה להיות במשרד הבריאות, והביצוע במשרד הביטחון ופיקוד העורף שיש לו את כלי הביצוע הטובים ביותר - ממלוניות ועד קשר ישיר עם כל הרשויות", אמר.


פורסם לראשונה 29/06/2020 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים