שתף קטע נבחר

לשנות את הגורל: על קריירה, ייעוד, הגשמה ויציבות

קו הגורל מסמן בכפות ידינו עד כמה אנחנו יציבים רגשית ויכולים למגנט שפע אל חיינו. לעיתים הוא אורך וברור, לעיתים נקטע ובאמצע ולפעמים הוא לא קיים. אבל יש מה לעשות כדי לשנות את המצב. לאונרדו דניאל מסביר

כבר מספר חודשים שהעולם כולו וישראל בפרט שרויים בתקופה של חוסר יציבות בגלל התפרצותו של וירוס עקשן.

 

אלפי בעלי עסקים רואים את מגדלי חייהם שבנו בעמל רב לאורך תקופה ארוכה, מתחילים לקרוס כמו מגדלי קלפים או קוביות של דומינו שהונחו במשך זמן רב בקפידה אחת אחרי השנייה, אחת אחרי השנייה. אם זה במסעדה שהקימו, בחנות שתחזקו במשך שנים, ובקהל הלקוחות שטיפחו באהבה רבה, ועכשיו העסק עומד יתום ושומם.

 

ביום אחד, שהפכו לשבועות וחודשים, הסופה העזה והלא צפויה מוטטה את פירות עמלם והשוקת השבורה הפכה למעיינות של כאב ודמעה על האובדן חסר הפשר ואולי, המיותר.

 

הפגיעה ביציבות העובדתית – הווה אומר, המחסור הכלכלי האמיתי, הירידה בהכנסות וסגירת העסקים, מובילים לפגיעה ביציבות הרגשית שהיא חמורה פי כמה מהנזק החומרי.

 

עוד כתבות על כירולוגיה:

 

כי כאשר אנחנו מרגישים לא יציבים רגשית, יורד עלינו מסך שחור של פסימיות, דכדוך, דיכאון, כעס, שלא מאפשר לראות מעבר לקושי של ה-כאן ועכשיו. הפחד מהלא נודע וחוסר היכולת לראות אור בקיצה של המנהרה, גורמים לנו לקפוא ולהרגיש חרדה. ואותה חרדה פוגעת בבריאות שלנו, במערכות היחסים, במיקוד, ובסופו של דבר ביכולת שלנו לשחות בבטחה אל הגדה השנייה אל עבר השפע המחודש.

 

התשובה נמצאת בקו הגורל

בכפות הידיים שלנו יש קו מסוים שמגלה עד כמה אתם יציבים רגשית ויכולים למגנט שפע אל חייכם, זו קו הגורל ויש אף מה לעשות כדי להגביר את העוצמה של הקו כדי להביא יותר יציבות ומיקוד לחייכם.

 

קו הגורל הוא אחד מארבעת הקווים הראשיים בכף היד. הקווים האחרים הם קו החיים, קו הראש וקו הלב.

קו גורל
קו גורל

בשונה מהקווים האחרים, קו הגורל לא קיים אצל כל אחד, ואם קיים, מסלולו ואיכותו משתנים מאוד מאדם לאדם, מה שמעיד על המסלול השונה של כל אחד ואחד.

 

מיקומו של קו הגורל: קו הגורל הבסיסי וה"טהור" מתחיל באמצע שורש כף היד ועולה ישר עד מתחת לאצבע האמה – האצבע האמצעית.

 

יחד עם זאת, אצל חלק מהאנשים הקו יכול להתחיל מהצד האולנרי של היד (בצד של הזרת), או קרוב לקו החיים או באמצע כף היד.

 

קו הגורל יכול להיות ישר וברור ללא הפרעות, מקוטע, חזק או חלש. כל הפרמטרים האלה מעידים על דרכו של האדם ומידת היציבות שלו בחייו.

 

משמעות קו הגורל

קו הגורל מחלק את כף היד לצד ימין וצד שמאל. הוא מחבר בין העולם הפנימי והלא מודע, לביטוי המוחצן והמודע של האישיות, ובכך נותן איזון לאישיות ויכולת לתרגם רצונות ומהוויים לתכנית פעולה סדורה.

 

קו שבנוי היטב מלמד שלאדם יש יכולת להסתגל לנורמות החברתיות ולפעול לפי מה שנדרש ממנו. הוא מראה במידה רבה עד כמה יש לאדם יציבות בחייו. ככל שהקו ישר יותר, ברור וללא הפרעות, לאדם תהיה יותר יציבות, יותר סיפוק מעשייתו, ויותר הצלחה.

 

ההצלחה עליה מדובר היא כזו שאינה נמדדת דרך עיניים של מישהו מבחוץ או תכתיבים חברתיים, אלא הצלחה שמוגדרת על ידי האדם עצמו, לפי מערכת הערכים שלו.

 

קו הגורל מלמד עד כמה האדם מרגיש כיוון ברור בחייו, סיפוק ויציבות, בלי קשר למצב חשבון הבנק או לתפקיד בעבודה.

 

קו גורל
קו גורל
 

יכול להיות אדם עשיר, בעל הישגים מקצועיים טובים, שמבחוץ ייחשב כאדם מצליח מאוד, אך בבחינת קו הגורל ניראה קו בעייתי, לא רציף, עם הרבה הפרעות וחלש. מצב כזה יראה שהאדם ה"מצליח" לכאורה, לא מרגיש בכלל כזה והיה בוחר לעסוק במשהו אחר אם זה היה תלוי בו.

 

לעומתו, אדם שנע בין עבודות או שאינו עובד, למשל, אם במשרה מלאה, יכולה להיות בעלת קו גורל ארוך, יציב וחזק, מה שיראה שהיא שמחה בחלקה, מרגישה שהיא מצליחה בדרכה וחשה יציבות ושלווה בחייה. היא לא הייתה מתחלפת אפילו ליום אחד עם המנכ"ל "המצליח".

 

קו גורל שהוא ארוך ושלם מלמד שלאדם יש יציבות מקצועית ולא משנה מה המקצוע שלו - יש לו התמדה ומיקוד במטרה. אנשים בעלי קו ארוך וישר מאוד שהולך משורש כף היד עד מתחת לאצבע האמה הם אנשים שמרניים יותר, שלא אוהבים שינויים, ואוהבים את היציבות שלהם ולכן יכולים לעסוק באותו מקצוע לאורך שנים רבות. הם יודעים לתכנן את צעדיהם בקפידה ויודעים מגיל צעיר מה ירצו להיות כשיהיו גדולים.

קיים מתאם גבוה מאוד בין אנשים שיש להם קו גורל ארוך ושלם לבין אנשים אמידים כלכלית.

 

לפעמים קו הגורל מתחיל באמצע כף היד, קרוב לקו הראש או אחריו, מה שמלמד שהאדם מצא את הכיוון שלו מבחינה אישית ומקצועית רק אחרי גיל 30.

 

כשקו הגורל מסתיים קרוב לקו הלב או קצת אחריו, הדבר מלמד על כך שהאדם הפסיק להתפתח בתחומו לאחר גיל 40 ואיבד במקצת את המוטיבציה שלו.

 

קו גורל נעצר בגיל 30
קו גורל נעצר בגיל 30
 

כשקו הגורל חסר

יש מקרים רבים בו קו הגורל לא ניראה בכפות הידיים. אם נדמה את המסע שלנו בחיים כאל ספינה, קו הגורל יהווה את התורן שעליו מתנוסס המפרש שאמור לכוון את כיוונה של הספינה שלנו.

 

ללא קו זה אנחנו שטים בחיים ללא כיוון ברור, ללא יעד מוגדר, חווים חוסר יציבות וחוסר סיפוק, ובגלל חוסר היעד המוגדר והשיוט ללא תכנית פעולה, גם המצב הכלכלי נפגע מאוד כי קשה לאותם אנשים להתמיד בדרך אל השפע.

 

לפני מספר שנים הוזמנתי על ידי הרב אפרים בן-צבי להעביר הרצאה על תורת כף היד, בסוף ההרצאה ניגש אלי אדם בשנות ה-60 לחייו וביקש להתייעץ. "אני נמצא במצב לא טוב", סיפר, "כל החיים שלי אני נאבק בנושא הכלכלי. אין לי עבודות יציבות או מקצוע יציב, ואפשר להגיד שכל חיי אני מתמודד עם קושי כלכלי רב". כשהסתכלתי על כפות ידיו ראיתי שאין זכר לקו הגורל, כלומר הוא משול לאותה ספינה טרופה בלב ים, בלי כיוון, וזאת הסיבה שהוא התקשה למצוא את היציבות הכלכלית הנחשקת.

 

אבל אף פעם לא מאוחר למצוא את הכיוון והיציבות, גם בגיל מאוחר אפשר לקחת את עצמנו בידיים כדי לממש את הייעוד ולהשיג יציבות, שפע ושמחה. כמו בסיפור של אחיהר, הנמצא בשנות ה-50 לחייו, שניגש אלי בסופה של הרצאה וביקש שאגיד לו משהו על עצמו שיוכל לעודד אותו. שמתי לב לחוסר קו הגורל ברוב שטח כף היד, רק אחרי קו הלב צמח לו קו הגורל בצורה יפה וברורה. הדבר העיד על דבר אחד מאוד מעניין: רוב חייו חי אחיהר בחוסר סיפוק מקצועי ובחוסר כיוון אישי מספק. רק אחרי גיל 45-50 מצא סוף סוף את הייעוד שלו, והיום הוא שמח בעשייתו. כשציינתי בפניו את הדברים האלה הוא הסתכל עלי בהפתעה, כאילו גיליתי עליו סוד כמוס.

 

משמעות הדבר היא שגם בגיל מאוחר ניתן לקחת את עצמנו בידיים כדי לממש את הייעוד ולהשיג יציבות, שפע.

 

חיזוק קו הקורל באמצעות צבע

אז מה עושים כדי לחזק את קו הגורל כבר עכשיו כדי להרגיש יותר יציבות בחיים ומתוך כך למשוך יותר שפע ומיקוד?

 

הקווים בכפות הידיים נוצרים כתוצאה מגירויים של מערכת העצבים המרכזית שבאים לידי ביטוי בכפות הידיים. מה שאנחנו חווים בראש יבוא לידי ביטוי בכף היד.

 

גם הכיוון ההפוך הוא נכון: אם נשנה את הביטוי של הקווים ביד, הדבר ישלח אותות למוח כדי להתחיל לעשות שינוי קוגניטיבי, רגשי ושכלי.

 

צביעת קו גורל ()
צביעת קו גורל
  

אחת הדרכים לשנות ולהשפיע על האנרגיה של קו הגורל, היא באמצעות צבע. על מנת לחזק את הקו, עליכם לצבוע אותו בצבע אדום מתחילתו ועד מתחת לאצבע האמה.

 

אם קו הגורל אצלכם מתחיל בצד היד שבצד הזרת, עליכם לצבוע את הקו ממקום זה ולהמשיך לכל אורכו בצבע אדום.

 

אם אין בידכם קו גורל בכלל, תצבעו אחד כזה מאמצע שורש כף היד עד מתחת לאצבע האמה (ראו תמונות).

 

תוך מספר שבועות תחוו את ההשפעה הרגשית של השינוי הפשוט הזה על היציבות שלכם. זה תהליך שלוקח זמן, אבל הוא עובד מצוין.

 

מאחל לכם שבמהרה תמצאו מחדש את היציבות, השלווה, הברכה והשפע בכל מעשי ידיכם.

 

לאונרדו דניאל – מומחה לכירולוגיה אבחונית וטיפולית, לקריירה ויחסים. אבחון-הכוונה-העצמה

 


פורסם לראשונה 22/07/2020 14:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איך לשנות את הגורל?
צילום: דני בכר
לאנרדו דניאל
צילום: דני בכר
מומלצים