שתף קטע נבחר

הפיגוע בי-ם: מנשה נהרג שנה אחרי בן הדוד

רב שוטר מנשה קוממי מעמינדב נהרג בפיגוע בגבעה הצרפתית שנה לאחר שבן דודו רענן נהרג בפעולת השייטת בשכם. ידיד המשפחה: "שוב נהרג בן משפחה באותו הבית, אותו המשק". רב שוטר ממויה טהיו עלה לארץ ב-91' ושירת במג"ב עם חברו הטוב. אביו: "הוא הרגיע אותנו ואמר שהוא עושה את העבודה למען המדינה". סיפורי ההרוגים

שני לוחמי מג"ב נהרגו אתמול (ד') וכ-30 בני אדם נפצעו בפיגוע התאבדות בגבעה הצרפתית בירושלים. השניים מנעו פיגוע קשה לאחר שדרשו מהמחבלת לפתוח תיק שנשאה עימה ואז היא התפוצצה. המחבלת, זיינב עלי עיסא אבו-סאלם, תושבת מחנה הפליטים עסכר.

 

ההרוגים הם: 

רב שוטר ממויה טהיו, בן 20, מרחובות

רב שוטר מנשה קוממי, בן 19, ממושב עמינדב

 

 

מנשה קוממי  

 

מנשה (מני) קוממי, ממושב עמינדב, התגייס למג"ב באפריל 2004. הוא נפצע אנושות בפיגוע ונפטר מפצעיו מאוחר יותר בבית החולים "הדסה".

 

רק בימים האחרונים ציינו בני משפחתו שנה לנפילתו של בן הדוד, רענן קוממי, לוחם השייטת, שנהרג בקרב עם ראש החמאס בשכם, מוחמד אל-חנבלי. מאזור שכם גם יצאה המחבלת לפיגוע בירושלים. רענן ז"ל התגורר בסמוך לביתו של מני (כפי שקראו לו חבריו) במושב והשניים היו חברים קרובים. 

 

אמש ירד אבל כבד על המושב עמינדב שליד ירושלים עם היוודע האסון הנורא. עשרות חברים ובני משפחה פקדו את בית משפחת קוממי במושב.

 

אביו של מני, רחמים, לא מצליח לעכל את עוצמת המכה ואמר ל-ynet: "נפרדתי ממנו אחרי החג. אני מושתל כלייה, וזה רק בזכות הבן שלי. באחד הימים הבן שלי השאיר את הטלפון הסלולרי אצלי, ואז התקשרו לנייד והודיעו לי שיש לי כלייה להשתלה. רק בזכותו אני חי. זה ילד, זה נשמה".

 

אלי חכמון, מזכיר המושב עמינדב, וידיד המשפחה, סיפר: "לפני כמה ימים היתה אזכרה של רני (רענן קוממי), בן דודו של מני, ושוב נהרג בן משפחה באותו הבית, אותו המשק ואותה המשפחה. כולם כאן מכירים אחד את השני, וזוכרים את מני, בחור משכמו ומעלה, עניו וצנוע".

 

חכמון סיפר כי מני התגייס לבית הספר של חיל הים, אבל עזב כעבור זמן קצר. לדבריו, לפני ארבעה חודשים הוא הועבר למג"ב. בין לבין הספיק לעבוד על-מנת לעזור לבני משפחתו, ובמיוחד לאביו.

 

דודו של מני, עובדיה יעקב, סיפר בבכי כי ביקש ממני שלא יילך למג"ב, אבל מני אמר לו: "אני אוהב את החיל". 

 

מנשה קוממי הותיר אחריו הורים, אביבה ורחמים, ושבעה אחים ואחיות. הוא היה הגדול מבין הבנים, כשלפניו שלוש בנות.

 

הלווייתו תיערך מחר בשעה 15:30 בבית העלמין בהר הרצל בירושלים והוא ייקבר קרוב מאוד לבן דודו רענן.

 

ממויה טהיו

 

אבל כבד ירד אמש גם על משפחת טהיו ברחובות, לאחר שרב שוטר ממויה טהיו נהרג בפיגוע בגבעה הצרפתית.

 

ממויה למד בישיבת הדרום ברחובות, ושירת יחד עם חברו הטוב ביותר, אמרה קינדה, במג"ב.

 

טהיו היה שייך לפלוגה י"א, ואילו חברו שירת בפלוגה נ"ח. ב-14:00 הספיקו השניים להיפגש בבסיס, ויצאו איש איש למשימתו. טהיו הלך לאבטח בגבעה הצרפתית וקינדה נסע לאבטח עמדה סמוך לשכונות החרדיות בעיר.

צילום: איי פי

 

על הדקות הראשונות לאחר הפיגוע סיפר קינדה ל-ynet: "שמעתי בקשר שהיה פיצוץ בגבעה הצרפתית. מייד חשבתי על ממויה. ניסיתי להתקשר אליו לנייד, אבל הוא לא ענה. אז התחילו לעלות לי בראש מחשבות רעות".

 

לדברי קינדה, "הוא היה ילד טוב. ילד זהב. פשוט נשמה. אני איתו מגיל אפס, ולא איבדתי חבר, איבדתי אח. אח תאום, אפשר להגיד. אני לא מעכל שלא אראה אותו יותר. אתם לבד ראיתם איזה גיבור הוא. בגוף שלו הוא הציל אחרים. אני לא מכיר הרבה אנשים שהיו עושים את מה שהוא עשה".

 

טהיו אהב בעיקר מחשבים ומוסיקה. את ראש השנה הוא בילה בבסיס, וביום ראשון הגיע לביקור אחרון בביתו. אחותו, מטאקו, שיחזרה את שעברה המשפחה משעות הצהריים. "שמענו שהיה פיגוע, אבל לא חשבנו על כלום. אבל אז, כשהגיע הערב, הגיעו לפה נציגים של הצבא ובישרו לנו את הבשורה המרה. הבנתי רק שאח שלי הציל הרבה אנשים".

 

האב יוסף, שישב בצד מקונן על מות בנו, סיפר: "תמיד פחדנו עליו, אבל הוא אמר 'אבא אל תדאג, אני עושה את העבודה הזו למען המדינה, הכל יהיה בסדר'".

 

רב שוטר ממויה טהיו עלה לארץ ב-91' ורק לפני שבועיים חגג את יום הולדתו ה-20. הוא היה הבן השני מתוך שבעה אחים והותיר אחריו זוג הורים, יוסף ויזויש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות מג"ב
רב שוטר מנשה קוממי
צילום: באדיבות מג"ב
צילום: באדיבות מג"ב
רב שוטר ממויה טהיו
צילום: באדיבות מג"ב
צילום: משה אסרף
רענן קוממי. בן הדוד שנהרג בשכם
צילום: משה אסרף
צילום: איי פי
המחבלת. יצאה משכם
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הפיגוע בגבעה הצרפתית
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
השוטרים בזירה
צילום: איי אף פי
מומלצים