שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

חקירת התאונה: מספר הנפגעים גדל בשל ערימת אדנים

היום בצהריים יתקיים שחזור של תאונת הרכבת במקום האירוע, בהשתתפות המשטרה, המועצה האזורית, אנשי חוצה ישראל וחברת המשאיות. ובינתיים, החקירה מגלה: לאחר שהמשאית הורידה את הרכבת מהפסים, היא פגעה בערימת אדנים, והועפה בשנית לרכבת - דבר שהגדיל על פי ההערכות את מספר הנפגעים

ממצא שהתגלה בצוות המשטרתי שבודק את נסיבות תאונת הרכבת, מסביר את חומרת הפגיעה בנוסעים: רכבת ישראל מניחה לצדי מסילות הרכבת אדני בטון, כדי להבטיח תיקון מסילות במהירות אפשרית. מתברר כי לאחר שהמשאית פגעה ברכבת הדוהרת והורידה אותה מהפסים, נזרקה המשאית לערימת אדנים כזאת, ושלד המשאית הועף בשנית אל הקרונות ההפוכים עמוסי הנוסעים. הפגיעה הנוספת בקרונות, כך מעריכים בצוות הבדיקה, הביאה לפגיעות קשות בקרב הנוסעים וייתכן אף שהגדילה את מספר ההרוגים. כך נודע היום (ו') ל-ynet.

 

 

בצהריים מקיימת המשטרה שחזור בשטח של התאונה הקשה, שגבתה את חייהם של שבעה בני אדם. במקום יהיו צוות הבדיקה שמינתה המשטרה, מהנדס

המועצה והאחראי על הבטיחות, אנשי חברת חוצה ישראל, ובעלי חברת המשאיות "האחים אליהו". הכוונה היא לבדוק בתנאי השטח הקיימים מהם הגורמים שהביאו לתאונה הטרגית: האם מדובר בטעות אנוש, ליקויים בטיחותיים או אחרים, וכן לבדוק את משקלם של גורמים גיאוגרפיים.

 

גם במועצה האזורית יואב, שבתחומה אירעה התאונה הקשה, מפיקים לקחים מהתאונה. "כוחות החילוץ וההצלה יכלו להגיע קרוב יותר ומהר יותר למקום האירוע, אילו היו מקשיבים לאנשי קיבוץ רבדים", אמר ראש המועצה רני טריינין. לדבריהם, הכוחות לא שעו להוראות אנשי רבדים לדרך חלופית שהובילה קרוב יותר למקום התאונה, וכתוצאה מכך נוצר פקק גדול במקום.

 

בקרוב מתוכננות להתבצע במקום עבודות תשתית להנחת צינור גז, ובמועצה זימנו ישיבה גדולה כדי להיערך ולהכין נהלים למצב: "הכוונה היא להכין נהלים,

בין שהם כבר קבועים בחוק ובין חדשים, לגבי ירידה לכביש של מכוניות בעבודות עפר כלשהן. מדובר בעבודה שתימשך שנתיים ויהיו כאן מאות כלי רכב כבדים. צריך להיערך לכך". אומר טריינין.

 

ביום שני תתקיים ישבה בלשכתו של טריינין לצורך העניין. בישיבה יהיו נוכחים נציגי משרד התחבורה, רכבת ישראל, חברת החשמל, המשטרה, המועצה, מע"ץ וחוצה ישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשאית פגעה פעמיים ברכבת
צילום: תומריקו
צילום: איי פי
בצהריים יתקיים שחזור התאונה
צילום: איי פי
מומלצים