שתף קטע נבחר

חיים רמון הגיש את התפטרותו

לאחר שבצהריים נודע באופן סופי כי יוגש כתב אישום נגדו, הגיש שר המשפטים את התפטרותו. בטיוטת כתב האישום נטען כי רמון ביצע מעשה מגונה בצעירה בכך "שהצמיד את שפתיו לשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לתוף פיה"

שר המשפטים, חיים רמון, הגיש הערב (יום א') את התפטרותו לראש הממשלה אהוד אולמרט, בעקבות הודעתו הרשמית של היועץ המשפטי מני מזוז כי יוגש כתב אישום נגד רמון. בטיוטת כתב האישום שיוגש בימים הקרובים לבית משפט השלום בתל אביב, נטען כי שר המשפטים ביצע מעשה מגונה בצעירה בכך "שהצמיד את שפתיו לשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לתוך פיה, והכל ללא הסכמתה".

 

ביום חמישי שעבר הודיע מזוז לרמון על החלטתו להעמידו לדין פלילי בחשד לעבירה של מעשה מגונה ללא הסכמה בעובדת של משרד ממשלתי. הוא נתן לו אפשרות לקיים שימוע באמצעות בא כוחו, בטרם קבלת ההחלטה הסופית בעניין. רמון אמר לאחר מכן בתגובה: "אני בטוח בחפותי ובית המשפט יוכיח זאת".

 

ביום שישי הודיע שר המשפטים ליועץ המשפטי כי הוא מוותר על זכות השימוע ועל חסינותו, וכי ביום ראשון יניח את מכתב התפטרותו על שולחן ראש הממשלה ויסיים את תפקידו. רמון ביקש כי משפטו יתחיל לאלתר ויתנהל באופן רציף.

 

ביקשה להצטלם עם השר

פרשת התלונה נגד השר רמון פורסמה לפני כשלושה שבועות, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל-אביב הסיר חלקית את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה. ה', הצעירה שהתלוננה, עבדה עד לאחרונה בתפקיד באחד ממשרדי הממשלה האחרים. היא טענה בתלונתה במשטרה שהאירוע קרה כאשר ביקשה להצטלם למזכרת עם השר רמון, לרגל סיום עבודתה במשרד.

 

אחרי שהצטלמו ונשארו לבד בחדר, טענה הצעירה כי רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי ואף החדיר את לשונו לפיה. לדבריה, לא התנגדה לו בכוח שכן "לא ידעתי מה לעשות עם עצמי". מאוחר יותר, לדבריה, נתקפה ה' בבכי ממושך שבו הבחינו

 גם עמיתותיה - ולאחר מכן סיפרה לאחראית הישירה עליה את שאירע. האחראית היא שהגישה את התלונה במשטרה. רמון טען מנגד כי הצעירה היא שניסתה ליזום עמו יחסים רומנטיים ונתנה לו את מספר הטלפון שלה.

 

לפני כשבועיים ערכו חוקרי המשטרה עימות בוועידת וידיאו בין רמון לבין המתלוננת, השוהה בחו"ל. לצורך העימות יצאו חוקרי המשטרה מישראל לחו"ל. על עריכת העימות הוחלט לאחר שבמשטרה העריכו כי יש די ראיות על מנת להגיש כתב אישום נגד שר המשפטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים