שתף קטע נבחר

רון ארד בקול ובתמונה: "אני חייל בצבא הישראלי"

הרשת הלבנונית אל-בי-סי שידרה הבוקר קטעים מהסרט הבלעדי בו נראה הנווט השבוי. לא נמסר מתי צולמו התמונות, אולם ל-ynet נודע כי הקלטת המדוברת ככל הנראה הועברה לרשת מהמפלגה השיעית בלבנון, שהייתה מקורבת בעבר לארגון חיזבאללה. בנוסף שידרה הרשת תמונות מחטיפת החיילים באוקטובר 2000

רשת הטלוויזיה הלבנונית אל-בי-סי שידרה הבוקר (יום ה') קטע נוסף מהקלטת בה מופיע הנווט השבוי רון ארד. בקטע נשמע רון ארד כשהוא אומר באנגלית: "אני חייל בצבא הישראלי". ארד הוסיף פרטים נוספים על קורות חייו, שישודרו ביום שלישי ורביעי הבא.

 

 

בנוסף, שידרה הרשת הבוקר תמונות נוספות מפעולת החטיפה באוקטובר 2000 של בני אברהם, עומר סועאד ועדי אביטן. יצויין כי הערב תתקיים בכיכר רבין בתל אביב עצרת "ושבו בנים לגבולם", למען שלושת חיילי צה"ל החטופים – גלעד שליט, אהוד גולדווסר ואלדד רגב.

 

הרשת הלבנונית הבטיחה בתחילת השבוע לשדר את הסרט, בו נראה - וגם נשמע - הנווט השבוי. בקדימון (פרומו) לסרט, שהועלה ביום שני בערוץ הטלוויזיה, נראה הקרב, מסוק החילוץ - וארד עצמו יושב ומדבר. בקדימון נוסף פורסם כי הרשת תשדר גם סרט ובו תיעוד של חטיפת שלושת החיילים בהר דב בשנת 2000.

 

  

עדיין לא ברור מה יכלול הסרט המלא העוסק ברון ארד, שמוצג כהישג בלעדי של הערוץ המזוהה עם העדה הנוצרית בלבנון, ונמצא בבעלות סעודית. בקדימון מבטיח הקריין כי התמונות והקולות יהיו "בפעם הראשונה על המסך", אולם לא נמסר מתי צולמו התמונות.

  

ל-ynet נודע כי הקלטת המדוברת ככל הנראה הועברה לרשת LBC מהמפלגה השיעית בלבנון, שהייתה מקורבת בעבר לארגון חיזבאללה. הקלטת לא הגיעה מחיזבאללה עצמו, שספק אם היה מעביר אותה לרשת המזוהה עם הנוצרים בלבנון.

 

בני המשפחה: עוד לא יודעים מה המשמעות  

מקורבים של משפחת ארד אמרו ל-ynet כי המשפחה זיהתה את התמונה כאותנטית, אולם עדיין אינה יודעת מה משמעות הדבר. חן ארד, אחיו של הנווט ואיש עמותת "לחופש נולד", אמר כי עד לפרסומים בתקשורת הישראלית, לא הגיע לידי המשפחה או העמותה כל מידע על הסרט החדש.  

 

מטוס הפנטום בו טס הנווט ארד, נפל ב-16 באוקטובר 1986, תוך כדי תקיפת יעדי מחבלים מדרום לצידון. הוא והטייס נטשו את המטוס בשטח לבנון. מסוק שנשלח לאזור חילץ בקושי רב את הטייס, כאשר זה נתלה על מגלשי המסוק, אולם ארד נלכד בידי ארגון "אמל" השיעי ונלקח בשבי. לאחר נפילתו בשבי הועלה לדרגת רב-סרן.

 

מאז נפילתו בשבי, הועבר ארד בין מספר ידיים ולפי הערכות שונות, הגיע לאיראן. זה שנים שלא התקבל ממנו כל אות חיים. בעסקת חילופי השבויים האחרונה עם חיזבאללה, בה שוחרר אלחנן טננבוים והוחזרו גופותיהם של שלושה חיילי צה"ל, שחררה ישראל גם את מוסטפא דיראני והשייח' עובייד, שהוחזקו בארץ בניסיון להשיג מידע אודות הנווט השבוי וכן כקלפי מיקוח. לעסקה אמור היה להיות שלב נוסף - בו ישוחררו אסירים נוספים, בהם גם המחבל סמיר קונטאר, תמורת מידע אודות הנווט השבוי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון ארד
צילום: ערוץ 2
ארד, מתוך הקלטת
צילום: ערוץ 2
מומלצים