שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרננדו אלונסו - יחי המלך החדש (ישן)

  האלוף הצעיר בהיסטוריה עושה זאת שוב, בפעם השניה ברציפות. פרננדו אלונסו, עילוי מוטורי עם עתיד מבטיח הוכיח שאליפות הפורמולה 1 בעונה הקודמת לא הייתה מקרית. אלי שאולי מסביר למה הוא אלוף גדול על המסלול, והרבה פחות מחוץ למכונית

  כאשר לקח הערב פרננדו אלונסו, ספרדי צעיר בן 25, תואר אליפות נוסף במירוצי פורמולה 1, רשם שיא שספק אם יישבר בעתיד. לאחר שהפך אלוף העולם הצעיר אי פעם בסדרת המירוצים היוקרתית בעולם המוטורי, הפך לפני זמן קצר גם לנהג הצעיר מעולם שזכה בשתי אליפויות רצופות. אבל אם ב-2005 מדובר היה במשימה קלה יחסית, הרי שהפעם היא הייתה קשה מכל הבחינות, ולא רק על המסלול. אין ספק שאלונסו לא נהנה מעונה שחלקה האחרון הפך מסיבת פרידה ליריב הגדול ביותר שלו ושנוא נפשו, מיכאל שומאכר. בעיקר לא אהב הצעיר השחצן את העובדה שכמעט כולם רצו אותו במקום השני, ואת נהג הפרארי כאלוף בפעם השמינית.


   

   

  את העונה פתחו אלונסו ורנו באופן מוחץ. למעשה, כבר באמצע העונה נראה היה כי אף אחד לא יוכל להציב לו תחרות של ממש. במירוץ הקנדי השיג כבר שישה ניצחונות, ועמד שלוש פעמים נוספות על דוכן המנצחים במקום השני. הקבוצה של פלאביו בריאטורה נראתה באותו זמן כבלתי מנוצחת, ולא משנה מה יקרה. התחרות הגדולה והצפויה מצד מקלארן לא הגיעה, ופרארי נראתה לעיתים קרובות מדי כצל של הקבוצה החזקה שהייתה. הונדה לא סיפקה את הסחורה, טויוטה לא סיפקה את הסחורה. רנו, כך נראה, יכולה לזכות באליפות גם אם תעבור לנהוג ברוורס.


   

  אלא שמהמירוץ העשירי העונה התרחש מהפך אדיר בקבוצה האיטלקית של פרארי. האדומים קיבלו כנפיים, נעזרו במספר החלטות של הגוף המנהל את המירוצים ומרפיון קל אצל רנו, והחלו לסגור את הפער. גם כקבוצה, בעיקר בעזרת מיכאל שומאכר שנראה כמסוגל עדין לקטוף מאלונסו תואר אליפות שנראה בלתי ניתן להשגה. שני מירוצים לסיום זה קרה: שומאכר השווה את נקודותיו לאלה של אלונסו, ועלה לראש הדירוג.

   

  במקביל, שלא במקרה ותחת לחץ, חלה הרעה בהתנהגות אלונסו מחוץ למסלול. כולם זוכרים את מונאקו, כאשר שומאכר זכה לקיתונות בוז מוצדקים בעקבות חסימה מכוערת במהלך מקצה קביעת המיקום לזינוק. שומאכר ירד לשפל המדרגה, אלונסו נתפס כספורטאי אמיתי. אך מכאן ואילך התהפכו היוצרות. בעיקר מרגע שהכריז על פרישה מהמירוצים, זכה שומאכר לגלי הערצה שמעולם לא ידע ושחצו גבולות. בהתאם, הפך לג'נטלמן אמיתי שמחבק ומנשק בכל הזמנות את חברי קבוצתו, מאחרון המכונאים ועד ראשון הטבחים. הוא סרב למתוח ביקורת על פרארי ברגעיה הפחות טובים (והיו לא מעט), ותמיד רץ לעודד את חברו לקבוצה.

   

  אלונסו לעומתו שיגר חיצים לכל עבר. זה התחיל בהתקפה נגד רנו, מי שהייתה לו בית וסיפקה לו מכונית ששווה אליפות עולם קלילה, מכיוון שטען באופן תמוה כי הם אינם מעוניינים שיקח עמו את הספרה 1 למקלארן, קבוצתו העתידית. אלונסו העז לטעון כי הקבוצה פשוט מתנכלת לו. טענות היו לו גם נגד ג'יאנקרלו פיסיקלה שאינו עוזר לו מספיק, נגד יצרנית הצמיגים מישלין שאינה משתדלת מספיק, נגד הנהלת הפורמולה 1 על שהיא מעדיפה את שומאכר כאלוף ומחבלת בסיכוייו על-ידי ענישה לא הוגנת.

   

  אבל על המסלול אלונסו נותר אלוף. הבחור הצעיר והממוחשב הזה, שהקדיש את חייו באופן טוטאלי להצלחה על מסלולי המירוץ, עושה בדיוק את מה שצריך כדי להפוך למספר 1. חייו מנוהלים לחלוטין על-ידי מנהלו האישי, לוח הזמנים שלו מוקדש אך ורק לשיפור יכולתו והוא מתמחה בכל טכנולוגיה מתקדמת שיוצאת לאור כדי להפוך עצמו למהיר עוד יותר. אלונסו יודע להשיג את מרב הנקודות גם כאשר הוא אינו מסוגל לנצח, מכפר על נחיתות המכונית בעזרת נהיגה אחראית, נהנה מהחלטות טקטיות נכונות שלו עצמו ושל הקבוצה המלווה אותו.

   

  בסופו של דבר, הנהג הספרדי הזה זכה באליפות בצדק. פעמיים פישלה פרארי ברגע האמת עם בעיות טכניות מיותרות, וזה דבר שאלוף עולם אינו יכול להרשות לעצמו. עם כל הרצון לראות את שומאכר זוכה באליפות שמינית ומסיים את הקריירה באופן מזהיר, פרננדו אלונסו הוא העתיד. ואנחנו מהמרים במידה גבוהה של ודאות כי זו אינה האליפות האחרונה שלו. המלך פרש סופית, יחי המלך החדש (ישן).

   


  שומאכר פורש ומותיר את הזירה לדור צעיר, שלא דופק חשבון לאף אחד אבל מיוצר בדמותו ובצלמו של הנהג הגרמני

   


  והנה הוא שוב, האלוף פרננדו אלונסו, בפעם האחרונה (בינתיים?) במדי רנו כטוב מכולם. איך יסתדר עם מקלארן והאמינות המפוקפקת? יהיה מעניין מאד לגלות

   

  המירוצים של עונת 2006:

   

  • בחריין  - אלוף העולם פותח בניצחון
  • מלזיה  - רנו פעם שנייה
  • אוסטרליה  - אלונסו מנצח (גם) באוסטרליה
  • איטליה  - שומאכר חוזר
  • גרמניה  - שומאכר מציג: שובו של הענק
  • ספרד  - אלונסו מלך ספרד
  • מונאקו  - ניצחון ראשון לאלונסו במונטה קרלו
  • בריטניה  - גם סילברסטון צבוע כחול
  • קנדה  - אלונסו סוגר את העונה?
  • ארה"ב - פרארי ושומאכר חוזרים לאליפות
  • צרפת  - שומאכר מחמם את העניינים
  • גרמניה - שומאכר פעם שלישית
  • הונגריה  - ניצחון בכורה לבאטון
  • טורקיה  - ניצחון לאדום, הלא נכון
  • איטליה  - מיכאל שומאכר פורש מפורמולה 1
  • סין  - שומאכר מנצח, ומשלים מהפך
  • יפן - פרננדו אלונסו כמעט אלוף
  • ברזיל  - פרננדו אלונסו שוב אלוף

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרננדו אלונסו אלוף
  צילום: רויטרס
  מיכאל שומאכר הולך
  צילום: איי פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים