שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  58% מהציבור: לא מאמינים לאולמרט
  מסקר מכון סמית שנערך עבור ynet עולה כי רוב הציבור מאמין לגרסת מבקר המדינה במאבק שהסעיר את המערכת הפוליטית השבוע. רק תשעה אחוז מהנשאלים העידו כי גרסת ראש הממשלה מהימנה יותר בעיניהם. וגם: 64% מהציבור היו מעדיפים לראות את אולמרט נפרד מלשכת רה"מ

  לא מאמינים לראש הממשלה: הקרב בין מבקר המדינה לבין ראש הממשלה בעניין הטיפול בדו"ח העורף, שהחריף השבוע עד כדי חילופי האשמות הדדיים, לא עבר ליד אוזנם של אזרחי ישראל. מסקר מכון סמית שנערך עבור ynet, עולה כי רוב הציבור מאמין לגרסתו של השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, ורק מעטים מאמינים לגרסתו של אולמרט. 

   

  המבקר טען בתחילת השבוע כי למרות שנשלחו לפני כחודשיים ראש הממשלה טרם שלח את התשובות לכל תריסר השאלות שהוצגו לו. בתגובה תקפו את המבקר בלשכת אולמרט ואמרו: "נשבר כאן שיא נוסף, כאשר המבקר מטעה את הח"כים שמינו אותו כדי להשיג את מטרתו". 


  דוח המבקר

  דו"ח המבקר
  למי בחרת להאמין?  
  לגרסתו של אהוד אולמרט 9%
  לגרסתו של מבקר המדינה 58%
  לא מאמין לאף אחד 12%
  לא הביעו דעה 21%
   

  מנתוני סקר סמית-ynet, שנערך בקרב 400 בני אדם, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה בישראל (טעות דגימה -5%), עלה כי 58% מהציבור סבור שגרסת המבקר אמינה על פני גרסת ראש הממשלה. 9% בלבד סברו שגרסתו של אולמרט מהימנה יותר משל לינדנשטראוס. 12% מהנשאלים אמרו כי אינם מאמינים לא לזה ולא לזה.

   

  בתשובה לשאלה האם מצבה של ישראל השתפר או הורע מאז נבחרה ממשלת אולמרט לפני כשנה ענו 68% כי המצב כיום רע יותר. 6% בלבד סברו שהמצב השתפר ו-24% אמרו כי לא חל שינוי במצבה של המדינה. מוקדם יותר היום קרא יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, לערוך לאלתר בחירות בעקבות מה שהגדיר איבוד אמון הציבור בממשלה.


  עתידו של ראש הממשלה

  עתידו של ראש הממשלה
  מה על אולמרט לעשות?  
  צריך ללכת לבחירות 64%
  לא צריך להתפטר 29%
  לא הביעו דעה 7%
   

  ומה באשר לעתידו הפוליטי של ראש הממשלה? מהסקר עלה כי 64% מהציבור חושב כי על אולמרט להתפטר מתפקידו ולהכריז על בחירות חדשות במדינה. 29% מהציבור לא חושבים שאולמרט צריך להחזיר את המפתחות ומאמינים שעליו לסיים את הקדנציה.

   

  תזכורת: המכתב שהסעיר

  המאבק בין המבקר לראש הממשלה לקראת הדיון בוועדה לביקורת המדינה החל כבר בסוף השבוע שעבר, אבל ביום שני השבוע עלה אולמרט מדרגה בעימות מול לינדנשטראוס, כאשר פרסם מכתב חריף, בחתימתו האישית ולא באמצעות מקורביו, ובו שורת טענות כלפיו. בין היתר, טען ראש הממשלה כי "טיוטת דו"ח העורף לא הועברה לאף אחד מן הגופים המבוקרים, ולכן כל ההדלפות בעניין מקורן חייב להיות במשרד מבקר המדינה. פרסום הדו"ח עוד בטרם הועבר למבוקרים הוא עבירה פלילית שעונש מאסר בצדהּ".

    

  ראש הממשלה שיחזר במכתבו את התהליך שעבר מרגע שהגיש לו מבקר המדינה את השאלות הנוגעות לממצאים המופיעים בטיוטה בנוגע להתנהלותו במהלך המלחמה. הוא האשים את לינדנשטראוס בכך ששישה ימים בלבד עברו מאז שהועברו אליו השאלות ועד שהסתיים שלב גיבוש המסקנות. "המבקר לא המתין כלל לתשובותיי בעניין זה", הסביר במכתבו. "האם העובדה שוועדת וינוגרד צפויה לפרסם בקרוב את דו"ח הביניים, היא סיבה מספקת לפגוע בזכותם של הגופים המבוקרים להגיב לטיוטת שעינם לא שזפה מעולם?".

   

  מכתבו של אולמרט גרר תגובה מיידית מצד המבקר. במשרדו של לינדנשטראוס נדהמו מעוצמת הדברים וטענו כלפי אולמרט כי הוא "ממשיך בניסיונותיו להדיח את דעת הציבור מחובתו לתת תשובות מדויקות וברורות לשאלות הרבות המופנות אליו זה חודשים ארוכים".

   

  "זו אינה פעם ראשונה שראש הממשלה נוקט בסחבת ובזלזול כלפי מוסד הביקורת וכלפי המבקרים המקצועיים הפועלים מטעמו, בהתייחס לביקורת המופנית אליו", נמסר מטעם משרד המבקר. "חבל שראש הממשלה מעלה טענות והאשמות שווא שאין להן כל יסוד במציאות, מנסה לזרות חול בעיניי הציבור ובמקום להתייחס לגופם של דברים הוא מתייחס לגופם של המבקרים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לינדנשטראוס. "לא קיבלתי את התשובות"
  צילום: ירון ברנר
  אולמרט. "המבקר מטעה"
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים