שתף קטע נבחר

מחברות האנגלית של תאיר ראדה נמסרו למשטרה

חוקר משטרה הגיע הבוקר לבית משפחת ראדה בקצרין וקיבל מהוריה את המחברות. המשטרה פתחה מחדש את החקירה כדי לבדוק האם הכיתוב 'hurt' שנמצא על ידיה של תאיר בזירת הרצח מתאים לכתב היד שלה. בימים הקרובים תבדוק המשטרה כיווני חקירה נוספים. שמואל ראדה: "צריך לבדוק עד היסוד, גם אם צריך לפתוח את התיק פעמיים או שלוש". בפרקליטות אומרים כי עמדתם, לפיה זדורוב הוא הרוצח - לא השתנתה

חוקר משטרה ממרחב הגליל הגיע הבוקר (ב') לבית משפחת ראדה בקצרין, וקיבל מהוריה של תאיר ז"ל את מחברת האנגלית שלה. החוקרים מתכוונים לבדוק האם כתב היד של הנערה שנרצחה תואם את כיתוב המלה 'hurt', שנמצא על גב כף ידה השמאלית, כשנמצאה בזירת הרצח.

 

החוקר אמר לפרקליטת המשפחה, עו"ד שירה מרוז, ששהתה בבית, כי הפרקליטות העבירה לידיהם רשימה של פעולות חקירה נוספות שעליהם לבצע בזמן הקרוב.


חוקר המשטרה מקבל את המחברת (צילום: חגי אהרון)

 

אביה של תאיר, שמואל, אמר ל ynet: "זה יום גדול וחשוב היום, עד כה היה 'אנטי' לאורך כל הדרך לטענות שהעלינו, הן מצד המשטרה והן מצד הפרקליטות. היום הם מחליטים לשוב ולחקור, ואולי זה האור במנהרה החשוכה הזו. זו תקוותנו".

 

החקירה הנוספת המתבצעת כעת, שלושה חודשים לאחר שהוגש כתב האישום כנגד רומן זדורוב, היא תולדה של הנחיית הפרקליטות למשטרה, לשוב ולחקור ראיות שנמצאו במהלך החקירה. הבקשה להשלמת החקירה נעשתה במסגרת היערכות הפרקליטות לעתירת ההורים לבית המשפט העליון, בדרישה לחקור כיוונים נוספים שלטענתם נזנחו בחקירה הראשונה.

 

בעתירה, שהוגשה בידי פרקליטי המשפחה, עורכי הדין משה ושירה מרוז, הועלו מספר רב של סעיפים בחקירה, שחקירתם כביכול לא מוצתה. עורכי הדין מרוז טענו שיש לשוב ולפתוח את תיק הרצח של תאיר ז"ל.

 

"הבדיקה הנוספת - החלטה נבונה"

"עצם הפתיחות והנכונות מצד הפרקליטות והמשטרה לשוב ולבדוק כיוונים שלא מוצו, זו החלטה נבונה ועל-כן זהו יום מאוד חשוב עבורנו" אמרה עו"ד מרוז, שהעבירה את המחברת של תאיר לידי חוקר המשטרה. עוד אמרה מרוז כי "מה שקרה כאן היום זהו הליך תקדימי, שיכול להוות פתיחת דלת למשפחות אחרות שנמצאות במצב דומה, לשם פתיחת חקירה".


דף מהמחברת של תאיר ז"ל (צילום: חגי אהרון)

 

הנערה תאיר ראדה נרצחה בחודש דצמבר 2006. מאז שבים וטוענים הוריה, שמואל ואילנה, כי זדורוב - האיש שהודה ושחזר את המעשה - אינו הרוצח. כאשר התקשר חוקר המשטרה לבית המשפחה כדי לתאם את איסוף המחברות, הופתע האב שמואל: "מתוך העצב הגדול שאנו מצויים בו, מאוד שמחנו על הבקשה. אמנם יש עוד דברים נוספים שיש לבדוק, ואנו מבינים שהם מתכוונים לבדוק גם כיוונים נוספים. אולי סוף סוף ימצאו את הרוצח או הרוצחים שביצעו את המעשה הנתעב הזה".

 

עורכי הדין מרוז פנו לפרקליטות בבקשה לקבל לידיהם את התמונה של כף היד, שעליה מופיע כיתוב המילה hurt בטוש בצבע סגול, ומתחתיו ריבוע בטוש כחול, שבו נרשמו בעברית המלים "חוברת אנגלית" ומתחת לריבוע אותיות לטיניות. הפרקליטות אמורה להשיב לעתירת המשפחה בעוד כשבועיים. "ישנם הרבה כיוונים שלא מוצו, אין מדובר במקרה פשוט, אני חושב שכל רצח צריך לבדוק עד היסוד, עד העומק, גם אם צריך לפתוח את תיק החקירה פעמיים או שלוש בשביל לתפוס את אלו שביצעו את הרצח", אמר שמואל ראדה.

 

כמה שעות לאחר שנמסרה המחברת - חזרו חוקרי המשטרה לבית המשפחה פעם נוספת וביקשו לקבל גם את "חוברת האנגלית" (ספר הלימוד - ש.ר.א). עורכת הדין מרוז סירבה לבקשת החוקרים, בטענה שהמשפחה טרם קיבלה לידיה את צילום הכיתוב על כף ידה של ראדה, כפי שביקשו מהפרקליטות.

 

הכיתוב שייבחן הן מול כתב ידה של תאיר והן מול כתב ידו של זדורוב - יישלח לבדיקה במעבדה של המטה הארצי. עוד נודע ל-ynet כי בימים הקרובים צפויה המשטרה להשלים כיוונים נוספים של החקירה הנוספת, על-פי הנחיות של פרקליטות מחוז הצפון.

 

במשרד המשפטים סירבו לפרט מהן השלמות החקירה שהמשטרה התבקשה לבצע: "המחברות של המנוחה נלקחו להשלמת חקירה נקודתית, אשר מטבע הדברים לא נרחיב לגביה, שכן התיק תלוי ועומד הן ברמה הפלילית בבית המשפט המחוזי בנצרת, והן בבג"ץ. ככל שיעלה צורך בביצוע השלמות חקירה נקודתיות אחרות, הן תיבחנה לגופן".

 

בפרקליטות מדגישים כי עמדתם, לפיה הנאשם, רומן זדורוב, הוא רוצחה של תאיר ז"ל – לא השתנתה, ו"ממילא אין בהשלמות חקירה אלו כדי להפחית ממשקלן של הראיות הפוזיטיביות הקיימות כנגד זדורוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביה של תאיר אוחז במחברת
צילום: חגי אהרון
עו"ד שירה מרוז ושמואל ראדה
צילום: חגי אהרון
מומלצים